Podmienky prijatia
Profil absolventa
Odborná prax
Úspechy žiakov
Kontakty školy
Organizácia školského roka
Fotogaléria
Stravovanie
Ubytovanie
Krúžky
Predmety

Exkurzia II.B v Budapešti, 1.6. (pondelok) - 3.6.2009

Ráno, o 8.00 hodine, sme nasadli do autobusu, ktorý prišiel po nás z Hokoviec, kde sme boli ubytovaní v Park Hoteli. Prvá zastávka bola v Banskej Štiavnici. Je to úžasné starobylé mesto, z ktorého dýcha história na každom kroku. Námestie sv. Trojice, Kalvária či prvá Vysoká škola banská nás upútali svojou jedinečnosťou.

Kaštieľ vo sv. Antone býval poľovníckym sídlom Koháryovcov. Je spätý s panovníckym rodom Habsburgovcov a zaujal nás najmä svojou zbierkou vyše 2000 poľovníckych trofejí zdobiacich dlhé chodby kaštieľa, i unikátom - ľudským srdcom starým asi 250 rokov, uloženým v kaplnke.
Po prehliadke kaštieľa spojenej so zaujímavým výkladom sprievodkyne, sme navštívili ranč Nádej vo Sv. Antone. Nádherná príroda, príjemní hostitelia, možnosť jazdy na koňoch, to všetko v nás zanechalo nezabudnuteľné zážitky. Večer sme strávili v Hokovciach.
Druhý deň sme navštívili Budapešť. Tropicárium a Ocenárium nás úplne uchvátili. Podľahli sme času morského sveta znásobeného plávajúcimi žralokmi v presklenom tuneli priamo nad našimi hlavami. A zažiť búrku v pralese sa tiež málokomu podarí.

Po prehliadke historického jadra Budapešti sme vystúpili na Hradný vŕšok. Ponúkol nám fascinujúci pohľad na najkrajšiu a najväčšiu budovu parlamentu v Európe i ďalšie zaujímavosti mesta. Potešila nás aj skutočnosť, že sme videli najdrahší hotel v meste, Námestie hrdinov, ZOO, Vidámpark – tieto atrakcie Budapešti sme zahliadli z autobusu. Reťazový most, Most sv. Alžbety, Margit siget, vrch Gellért, všetko miesta ktoré sú opradené tajomstvom mýtov a legiend, ktoré nám v priebehu cesty rozprávala naša pani profesorka Salayová.
Posledný deň exkurzie sme navštívili kúpeľné mestečko Dudince. Zaujal nás najmä hotelový komplex Rubín, ponúka množstvo služieb ako sú rehabilitačné služby, wellnes, dokonca i kozmetiku, kaderníctvo či zubára. Exkurzia bola super.