Podmienky prijatia
Profil absolventa
Odborná prax
Úspechy žiakov
Kontakty školy
Organizácia školského roka
Fotogaléria
Stravovanie
Ubytovanie
Krúžky
Predmety

Exkurzia 5. ročníka v Bratislave - 21.1.2010 (štvrtok)

Odchod z Nitry bol o 8.30 h. Absolvovali sme nielen prehliadku budovy parlamentu a besedu s poslancom NR SR Petrom Miššíkom ale aj prehliadku Múzea dopravy v Bratislave, ktorá nebola pôvodne v pláne. Videli sme interiér historických jedálenských vozňov, ktoré boli k dispozícii návštevníkom iba jeden deň. Na výstavisku Incheba Expo Bratislava sme strávili pár hodín na veľtrhu gastronómie Danubius Gastro a veľtrhu CR ITF Slovakiatour, kam sa s radosťou vraciame so žiakmi 5. ročníka každoročne. Do Nitry sme sa vrátili o 17.30 podľa plánu s pocitom účelne využitého času.

V termíne 21. – 24.1.2010 sa uskutočnil 17. medzinárodný veľtrh gastronómie Danubius Gastro spolu so 16. medzinárodným veľtrhom cestovného ruchu ITF Slovakiatour. Veľtržnú kombináciu dopĺňali súbežné podujatia: 17. medzinárodná špecializovaná výstava Poľovníctvo a oddych, 2. ročník medzinárodnej špecializovanej výstavy Wellness a fitness, 7. festival cestovateľských filmov Camera Slovakia, 10. výstava strojov a technológie pre obchody Exposhop a 9. výstava obalových materiálov a baliacej techniky Gastropack.

ITF Slovakiatour sa postupne vypracoval na jeden z najvýznamnejších veľtrhov cestovného ruchu v regióne Strednej Európy. V roku 1999 bol zaradený do prestížnej medzinárodnej organizácie veľtrhov cestovného ruchu ITTFA. Už 16 rokov je miestom, kde svoju ponuku dovoleniek prezentovali cestovné kancelárie a tour operátori. Súčasťou veľtrhu bola sekcia zahraničných prezentácií krajín. Účasť potvrdili všetky regióny Slovenska. Regionálne expozície poskytli informácie o zaujímavostiach, historických pamiatkach, prírodných krásach a možnostiach ubytovania. Prezentované boli aj lyžiarske strediská a celoročne obľúbené kúpele.