Podmienky prijatia
Profil absolventa
Odborná prax
Úspechy žiakov
Kontakty školy
Organizácia školského roka
Fotogaléria
Stravovanie
Ubytovanie
Krúžky
Predmety

Exkurzia IV.A v Piešťanoch - 18.2.2010 (štvrtok)

Z Nitry sme vyrazili ráno o ôsmej hodine. Našou prvou zastávkou sa stal Hotel Sandor Pavillon****. Po chvílke čakania pred hotelom sme sa rozdelili do dvoch skupín. Každá skupina mala jedného sprievodcu, ktorí nám súčasne ukázali celý hotel. Videli sme recepciu, hotelovú reštauráciu s barom, klubovú miestnosť, konferenčné miestnosti, pustili nás taktiež aj do výrobného strediska a wellness časti. Z izieb sme mohli nazrieť do každej, či už to bol apartmán, obyčajná dvojlôžková izba, izba Superior, dokonca aj izba pre imobilných hostí.
Ďalšou našou zastávkou bol Hotel Thermia Palace *****. Hotel Thermia Palace je nositeľom značky Danubia Classic collection. Navštívili ho slávni umelci, speváci, králi a iné svetové významné osobnosti. Hotel sa stal úplne prvým 5-hviezdičkovým hotelom na Slovensku. Môže sa pýšiť freskou od Alfonza Muchu. Je prepojený so susedným kúpeľným domom Irma. Ten zabezpečuje balneoterapiu a kúpeľnú liečbu po celý rok.

Po prehliadke druhého hotela sme sa pešo presunuli cez Kolonádový most. Pri vstupe na most je známa socha barlolámača, ktorá sa stala symbolom mesta Piešťany. Po prehliadke sochy sme sa presunuli do balneologického múzea. Balneologické múzeum v Piešťanoch je predovšetkým múzeom špecializovaným na dejiny kúpeľov a kúpeľníctva na území Slovenska. Okrem iného tu nájdeme aj nábytok a zápisky z rodného domu M. R. Štefánika.
Keď sme sa presunuli k autobusu, ktorý nás čakal na parkovisku, našou ďalšou zastávkou bola reštaurácia Slovenský dvor, kde sme sa naobedovali a načerpali sily na prehliadku výrobne Coca-Coly. Najprv sme sa dozvedeli veľa zaujímavých informácií o výrobe nápojov, neskôr nasledovala i prehliadka vo výrobe. Na záver každý dostal nápoj a diplom o absolvovaní prehliadky.
Exkurzia vyšla nad očakávania dobre, počasie bolo výborné a do Nitry sme sa dostali okolo 18.00 h plní zážitkov. Exkurziu manažovali žiačky V.A triedy - Lenka Kovalinková a Jana Repková pod vedením pani prof. Rothbauerovej. Dozor tvorili aj pani prof. Šubová a Dobiášová. Všetkým patrí vďaka.