Podmienky prijatia
Profil absolventa
Odborná prax
Úspechy žiakov
Kontakty školy
Organizácia školského roka
Fotogaléria
Stravovanie
Ubytovanie
Krúžky
Predmety

Exkurzia IV.A v Prahe, 11. - 14.5.2010 (piatok)

Exkurziu do Prahy sme začali v utorok o pol ôsmej ráno stretnutím pred obchodným domom Jednota. Spravili sa ešte menšie nákupy a boli sme pripravení. Po zoskupení a naložení batožiny do autobusu sme vyštartovali plnou parou vpred – smer Praha. Cesta bola dlhá, ale zvládli sme ju bravúrne. Počasie nám veľmi prialo. Okolo 14:00 sme prišli do cieľa.
Hneď po príchode nás čakala túra na vrch Petřín (327 m). Rozdelili sme sa na dve skupinky – jedna si išla prezrieť zaujímavé zrkadlové bludisko, my odvážnejší sme sa vybrali po točitom schodisku na rozhľadňu, kde nás čakal očarujúci výhľad na panorámu Prahy. Pešo sme sa presunuli ku Karlovému mostu, po ceste sme si boli pozrieť Kostel Panny Marie Vítezné. Tento kostol, v ktorom prevažuje baroko, je známy najmä tým, že sa tu nachádza soška Pražského Jezulátka. Navštívili sme ešte pár obchodíkov so suvenírmi a išli sme sa ubytovať do hotela Krystal.

V stredu ráno sme boli pripravení vydať sa na malostranskú časť Prahy. Okolo deviatej hodiny sme sa rodelili do dvoch skupín a išli sme na exkurziu do hotela Residence Nosticova s honosnou reštauráciou Alchymist a do hotela Santini Residence. Veľmi nás zaujali a veľa sme sa pýtali nielen po gastronomickej, ale aj po historickej stránke. S oneskorením sme pokračovali na Hradčany. Počkali sme si na výmenu stráži. Prezreli sme si Loretánske námestie, zaujala nás zvonkohra a kostol a Chrám sv. Víta. Z areálu bol krásny pohľad na ponarámu. Po zámockých schodoch, popri Valdštejnskom paláci cez Tomášsku ulicu sme šli na Malostranské námestie, kde sme mali možnosť vidieť Chrám sv. Mikuláša.

Vo štvrtok sme si išli prezrieť hotel Palace, ktorý sme zhodnotili ako najlepší. Z historických pamiatok sme videli Prašnú bránu, Týnsky chrám, Orloj, súsošie Jána Husa, Starú radnicu a mnoho ďalších. Na Staromestskom námestí sme si dali obed a pokračovali sme v prehliadke mesta.
V piatok po raňajkách sme si naložili batožinu do autobusu a aj napriek veľmi nepriaznivému počasiu sme sa presunuli do Pražskej zoo – do Troje. O 13:00 sme sa vydali na cestu domov. Exkurziu hodnotíme všetci veľmi pozivtívne. Mali sme možnosť vidieť nielen obrovské množstvo historických pamiatok a zaujímavých hotelov, ale zažili sme aj veľa zábavy. Toto bola najlepšia exkurzia, ktorú sme zažili, za čo patrí poďakovanie triednej pani profesorke Šubovej a pani prof. Hamadovej.