Podmienky prijatia
Profil absolventa
Odborná prax
Úspechy žiakov
Kontakty školy
Organizácia školského roka
Fotogaléria
Stravovanie
Ubytovanie
Krúžky
Predmety

Exkurzia IV.C v Luhačoviciach - 10.2.2010 (streda)

Žiaci sa zúčastnili odbornej exkurzie do Českej republiky, ktorú organizovali žiačky V.C triedy vrámci praktickej maturitnej skúšky. Pedagogický dozor tvorili Ing. Hamadová, Ing. Červeňanská a PaedDr. Ondrušová. Cieľom exkurzie bolo spoznávanie regiónu cestovného ruchu zameraného na kúpele a ozdravovacie pobyty a zároveň upevnenie a rozšírenie odborných vedomostí nadobudnutých štúdiom na škole z oblasti techniky obsluhy, hotelového a gastronomického manažmentu, ekonomiky, praxe či geografie cestovného ruchu.
Ako prvé sme navštívili ubytovacie zariadenia v meste Luhačovice, kde sme si prezreli vilu Valaška a kúpeľný hotel Miramare. Luhačovice sú najväčšími moravskými kúpeľmi s dlhou tradíciou kúpeľnej liečby. Preslávené sú prírodnými liečivými prameňmi, priaznivými klimatickými podmienkami a príjemným prostredím. Luhačovické vody sú považované za jedny z najúčinnejších v Európe. Kúpeľné mesto leží v juhovýchodnej časti ČR, asi 20 km od Zlína.
Kultúrna pamiatka Vila Valaška je dielom významného slovenského architekta Dušana Jurkoviča v štýle ľudovej secesie z roku 1907 a patrí medzi jeho najvýznamnejšie stavby v Luhačovciach. Luxusný kúpeľný hotel ponúka nadštandardné služby a individuálny prístup aj pre najnáročnejších hostí. Priamo v hoteli sa nachádza reštaurácia so slnečnou terasou a wellness centrum s balneoprevádzkou. Vila Valaška je priamo prepojená s kúpeľným hotelom Vila Antoaneta, preto tu môžu ubytovaní hostia rovnako navštevovať vodné relaxačné centrum a relaxačné procedúry.
Moderný hotel Miramare je vyhľadávaný kvôli jeho polohe v pokojnom prostredí, ktoré je zároveň blízko mestského a kúpeľného centra. Je súčasťou kúpeľného komplexu Miramare Luhačovice. Obe zariadenia poskytujú svojim zákazníkom vysoký komfort služieb smerovaných na liečbu a zlepšenie zdravotného stavu. V poobedných hodinách sme si prezreli potravinársky závod zameraný na kvasné spracovanie ovocia a výrobu značkových liehovín Rudolf Jelínek a. s. Vizovice. Podnik patrí medzi najvýznamnejších a aj najväčších výrobcov ovocných destilátov na svete. Exkurzia splnila cieľ a priniesla veľa praktických skúseností.