Podmienky prijatia
Profil absolventa
Odborná prax
Úspechy žiakov
Kontakty školy
Organizácia školského roka
Fotogaléria
Stravovanie
Ubytovanie
Krúžky
Predmety

Exkurzia IV.C v Hriňovej, 2. - 3.6.2010 (štvrtok)

Žiaci IV.C triedy sa zúčastnili odbornej exkurzie, počas ktorej navštívili viaceré regióny cestovného ruchu - Nízkotatranský: Bansko-bystrický subregión, Štiavnicko-kremnický a Hriňovský región. Hlavným cieľom exkurzie bola návšteva ubytovacích a stravovacích zariadení, ich porovnávanie a analyzovanie.
Najväčší zážitok predstavoval hotel Kaskády na Sliači, ktorý ponúka svojim zákazníkom to najlepšie. Prezreli sme si wellness, ihriská pre deti, športoviská, reštauráciu, slovenskú kolibu, interiér hotela aj kongresové miestnosti.
Navštívili sme aj hotel Detvan na Detve, ktorý má výhodnú polohu, ale vyžaduje väčšie investície na modernizáciu a penzión Kráľová pri Zvolene, ktorého súčasťou je chov koní.
Súčasťou exkurzie bola aj návšteva pamätného domu významných slovenských osobností v Tajove - J. G. Tajovského a J. Murgaša. V Banskej Bystrici sme si prehliadli múzeum Matejov dom, ktorý ponúkol množstvo zbierok a predmetov z okolia Bystrice. Spokojní boli všetci aj s ubytovaním v horskom hoteli Biele Vody pri Hriňovej, kde bol kľud a krásna príroda, nakoľko leží v CHKO Poľana s minimálnym zásahom antropogénnej činnosti.