Podmienky prijatia
Profil absolventa
Odborná prax
Úspechy žiakov
Kontakty školy
Organizácia školského roka
Fotogaléria
Stravovanie
Ubytovanie
Krúžky
Predmety

Exkurzia IV. C v Prahe, 3. - 7.6.2013 (piatok)

Absolvovali sme 6 hodinovú cestu vlakom cez Nové Zámky a ubytovali sme sa v hosteli Emma. Po krátkej prestávke sme išli preskúmať mesto a začali sme prehliadkou reštaurácie Hard Rock Caffé, ktorá je zároveň aj barom. Po zdokumentovaní rockovej reštaurácie sme videli Pražský orloj na Staromestskom námestí. Mali sme možnosť pozorovať dvíhajúcu sa hladinu Vltavy.
Druhý deň po raňajkách sme absolvovali exkurziu Budha Bar Hotelu, prešli sme na Václavské námestie a pri Prašnej bráne študentky referovali o histórií tejto pamiatky stovežatej Prahy. Večer sme boli na exkurzií vo Francúzskej reštaurácií v Obecnom dome, ktorý slúži na catering mnohých akcií.
Pre dlhodobé dažde, ktoré spôsobili povodeň aj na Slovensku, bola zatvorená Zoo. Pani profesorky našli pre študentov náhradný program - nahliadli sme do tajov Egypta na Tutanchamonovej výstave. Na tretej fotografií sme v parku na Vyšehrade po prehliadke cintorína slávnych. Večer sme boli v Stavovskom divadle na predstavení Bláznivý den aneb Figarova svadba.

Vo štvrtok sme boli na exkurzií hotela Aria a videli sme tiež Pražský hrad, baziliku sv. Jiřího, Zlatú uličku, Starý kráľovský palác a katedrálu sv. Víta aj so sprievodkyňou.

V piatok sme sa v skorých ranných hodinách pobrali na Hlavné nádražie a odtiaľ späť na Slovensko.
Výlet sa veľmi vydaril, napriek tomu, že počasie nám skomplikovalo program a kvôli povodniam sme nevideli Karlov most. Chceme sa sem niekedy vrátiť.