Podmienky prijatia
Profil absolventa
Odborná prax
Úspechy žiakov
Kontakty školy
Organizácia školského roka
Fotogaléria
Stravovanie
Ubytovanie
Krúžky
Predmety

Exkurzia III.A, 24. - 26.4.2018 (štvrtok)

Exkurzia sa začala v utorok 7:45 odchodom z Nitry do Ústia nad Priehradou, kde sme sa ubytovali. Ústie nad Priehradou je popri vlastnej Trstenej druhá časť mesta Trstená. Pôvodne to bola samostatná obec, ktorá vznikla roku 1953 zlúčením obcí Oravské Hámre, Osada a Ústie. Po ceste sme mali tri zastávky: v Hronseku a Tvrdošíne, kde sme mali možnosť vidieť drevené kostolíky zapísané v zozname pamiatok UNESCO a v Ružomberku, kde sme navštívili Galériu Ľudovíta Fullu. Slovenský maliar, grafik a ilustrátor je považovaný za jedného zo zakladateľov moderného maliarstva a grafiky na Slovensku. Inšpiroval sa najmä slovenským folklórom.

Nasledujúci deň sme skoro ráno vyrazili na cestu do koncentračného tábora v Osvienčime a neskôr sme sa presunuli do Krakova, kde sme po spoločnej prehliadke mesta dostali čas na individuálnu prehliadku.
Počas tretieho a zároveň posledného dňa exkurzie sme navštívili skanzen. Donovaly boli poslednou zastávkou, kde sme dostali priestor na tradičný obed. Exkurzia sa stretla s veľmi pozitívnym ohlasom a tešíme sa už na ďalšiu.