Podmienky prijatia
Profil absolventa
Odborná prax
Úspechy žiakov
Kontakty školy
Organizácia školského roka
Fotogaléria
Stravovanie
Ubytovanie
Krúžky
Predmety

Exkurzia v Taliansku, 2. - 10.6.2018 (nedeľa)

Žiaci a pedagógovia Spojenej školy sa zúčastnili odbornej exkurzie zameranej na ochranu prírody, chránených území, národných parkov a pamiatkových rezervácií. Pre žiakov talianskeho jazyka exkurzia dala priestor na upevnenie a rozšírenie si vedomostí z taliančiny, dejepisu, geografie, cestovného ruchu, umenia, kultúry a gastronómie. Program exkurzie bol nasledovný:

Florencia - pohľad na mesto z Piazzale Michelangelo očarilo každého účastníka exkurzie. Okolitý park s krásnymi drevinami len zvýraznil krásnu siluetu renesančného mesta, Dómu, Giottovej zvonice, radnice Palazzo Vecchio a mostu nad riekou Arno, slávne Ponte Vecchio.

Cinque Terre - nádherná scenéria mestečka na skale a azúrové more zanechali hlboký dojem. Toto miesto tvorí jeden z najvyhľadávanejších národných parkov Talianska. Pisa - Šikmá veža je zapísaná do svetového dedičstva UNESCO.

Vínna cesta na Montalcino - Slávne vinice v Toskánsku a Brunello - víno, ktoré vyhráva talianske a medzinárodné ocenenia.

Castello Banfi - Je to krásny stredoveký hrad, žiakov najviac zaujala najmä Michelinská reštaurácia - La Taverna so zaujímavým prestieraním a ponukou tradičných toskánskych špecialít. Cestu do reštaurácie lemovali citrusy a vinice a celkový dojem z prostredia je úžasný.

Siena - gotické mesto Toskánska má ukážkovú architektúru, ktorá harmonicky splýva s okolím. Právom je predmetom prednášok na vysokých školách architektúry a historické centrum mesta je tiež zapísané do kultúrneho dedičstva UNESCO.

Elba – plavba loďou bola pre všetkých jedinečný zážitok ale aj obed, ktorý pozostával z morských špecialít. Z prístavného mesta Porto Azzurro sme sa vybrali na pláž Barbarossa. Očarujúci záliv s priezračnou vodou, kaktusmi, rybičkami a malebnou plážou sa priam núkali na zvečnenie na fotografiách. Elba je Národný park z Toskánskeho súostrovia.

Rím - večné mesto s klasickými pamiatkami: Bazilika sv. Petra, Anjelský hrad, Piazza Navona, Pantheon, Kapitol, Forum Romanum , Vittoriano, Koloseum, Fontána di Trevi, Španielske námestie a ďalšie pamiatky nám ukončili našu púť po historickom meste, ktorý sa nazýva aj „večným mestom“.