Podmienky prijatia
Profil absolventa
Odborná prax
Úspechy žiakov
Kontakty školy
Organizácia školského roka
Fotogaléria
Stravovanie
Ubytovanie
Krúžky
Predmety

Exkurzia IV.C na Morave, 5. - 7.6.2019 (piatok)

Cesta autobusom tam aj späť plynula veľmi rýchlo, nakoľko spolužiaci čítali počas cesty pripravené referáty o miestach, ktoré sme sa chystali navštíviť. Prvou zastávkou bola Punkevní jaskyňa, kde sme obdivovali kvapľovú výzdobu. V podzemí sme sa plavili aj loďkou, čo bol super zážitok. Po prehliadke jaskyne sme išli pozrieť priepasť Macochu, nad ktorú sme sa vyviezli lanovkou. Ten výhľad do najhlbšej priepasti stál zato!
Ďalšou zastávkou bolo prekrásne mesto Brno a 5* hotel Barceló Brno Palace. V historickej budove bolo moderné zariadenie, čo pôsobilo luxusne. Videli sme izby, fitnescentrum, ale aj reštauráciu a malú konferenčnú miestnosť. Pred odchodom z Brna sme si spravili spoločnú fotku a smerovali sme do nášho ubytovacieho zariadenia v Zlatníckej doline. Plánovaného medzinárodného festivalu ohňostrojov sme sa z technických dôvodov síce nezúčastnili, ale namiesto neho sme mali ohňostroj zo svetlíc na tortu, ktorý pre nás pripravili pani profesorka Ondrušová a Dobiášová. Bol to pre nás všetkých super zážitok.
Na druhý deň sme sa naraňajkovali a vyrazili do Čejkovíc, kde sme absolvovali prehliadku firmy Sonnentor, ktorá sa venuje výrobe bioproduktov. Videli sme tu ako sa vyrába čaj.

V Ledniciach sme si prezreli Unesco pamiatky: nádherný zámok, park a skleník. Loďkou sme sa doplavili až k veži - Minaretu, ktorý je súčasťou areálu zámku. Prešli sme po pár schodoch a odmenou bol krásny výhľad.
Na tretí deň sme sa naraňajkovali a pobalili. Išli sme na prehliadku rodinnej firmy U Havlíků. Domáci nás vítali harmonikou a ochutnávkou. Tu sme mali možnosť vidieť, ako sa robí domáci Skalický trdelník. Dozvedeli sme sa, že pravý trdelník je orechový a musí byť vyrobený v Skalici.
V Piešťanoch sme absolvovali prehliadku 5* kúpeľného boutique hotela Thermia Palace. Exkurzia nám umožnila porovnať služby dvoch luxusných hotelov a vidieť prírodné krásy Moravy aj Slovenska. Krása piešťanských kúpeľov a vydarené počasie umocnili celkový dojem z exkurzie.
Ďakujeme pani profesorkám!
B. Vagačová a V. Mojtová