Podmienky prijatia
Profil absolventa
Odborná prax
Úspechy žiakov
Kontakty školy
Organizácia školského roka
Fotogaléria
Stravovanie
Ubytovanie
Krúžky
Predmety

Exkurzia IV.A - pondelok 6.3.2009

Žiačky V.A Soňa Sklenárová a Dominika Némethová zorganizovali odbornú exkurziu do Českej Republiky, ktorej sa zúčastnili žiaci IV. ročníka a niekoľko študentov III. a V. ročníka. Z Nitry sme sa cez Senicu, Kyjov a Rousínov dostali až do Olšan u Rousínova, kde sa nachádza Farma Bolka Polívku. Súčasťou farmy je reštaurácia „U Klauna“ a hotel „U Krále“. Hotel má kapacitu 40 ľudí. Súčasťou areálu farmy sú aj kone, horské bicykle, biliard alebo posedenie pri krbe s pohárom dobrého vína. Farma je veľmi atraktívne miesto nielen pre bežných ľudí, ale často ju navštevujú aj osobnosti z českého šoubiznisu, Bolkovi spolužiaci a kamaráti, ktorých tu môžete často stretnúť. Vzhľadom na to, že sa tu točia BOLKOVINY, MANÉŽ alebo ZPÍVÁNÍ NA FARMĚ, je o tieto priestory veľký záujem.

Našou druhou zastávkou bola dedinka Kovalovice a v nej reštaurácia Stará pošta, kde sme mali zabezpečený chutný obed. Reštaurácia vznikla obnovením pôvodných priestorov v Starej pošte. V reštaurácii je zachovaný dobový ráz historického interiéru, čím vzniká ojedinelá atmosféra. Nájdete tu tradičné moravské a české jedlá ako napr. moravská hodová kačica, do zlata pečená hus, tradičné halušky, ale aj špeciality kuchyne.
V historickom areáli Starej pošty je umiestnené Múzeum Bitky pri Slavkove – AUSTERLITZ 1805 – severnej časti bitky. V autentických priestoroch sme si prezreli jednotlivé exponáty, ktoré sa vzťahujú k Bitke troch cisárov. V miestnosti kde sa konala strategická porada cisára Napoleona s jeho maršalmi je v súčasnosti umiestnené múzeum s pôvodnými relikviami bitky. Najlepšia z prehliadky určite bola ukážka streľby z dobovej zbrane, ktorú Francúzi v bitke používali. Sprievodca múzea sa veľmi vžil do postavy vtedajšieho vojaka a my sme to ocenili veľkým potleskom. Všetci boli nadmieru spokojní s organizáciou, jediným negatívom bolo sychravé počasie, ktoré určite netešilo žiakov ani pedagogický dozor. Exkurzia napriek tomu dopadla výborne.