Podmienky prijatia
Profil absolventa
Odborná prax
Úspechy žiakov
Kontakty školy
Organizácia školského roka
Fotogaléria
Stravovanie
Ubytovanie
Krúžky
Predmety

Exkurzia IV.C v Prahe, 5.5. (utorok) - 8.5.2009

Začiatkom mája sme uskutočnili štvordňovú exkurziu do stovežatej Prahy. Prvou zastávkou bol Moravský kras, kde sa plavili po jaskynnej rieke Punkva, obdivovali kvaple od výmyslu sveta a vychutnávali si pohľad z lanovky nad najhlbšou priepasťou Macocha. Po príchode do Prahy sme sa ubytovali v hosteli v centre mesta a potom sme sa vybrali na večernú prechádzku pozdĺž Vltavy. Doprava metrom bola pre všetkých zážitkom.

Spoločne sme si prezreli historické centrum s pamätihodnosťami Prahy od Václavského a Staromestského námestia, cez Karlov most, Malú stranu až k Hradčanom a Chrámu sv. Víta.


Skvostami, na ktoré nezabudneme boli aj Pražské Jezulátko, Vyšehradský cintorín s významnými osobnosťami, rozhľadňa na Petříne, z ktorej bol pohľad na Prahu po zdolaní 299 schodov unikátny.

Aká by to bola odborná exkurzia bez prehliadky hotelov! Nám sa podaril vstup do tých najluxusnejších na Malej strane - hotel Alchymist a hotel Aria, ktorý sa stal v ankete Tripadvisor najluxusnejším hotelom nielen v Európe ale aj na celom svete!

Z hotela Aria je priamy vstup do Vrbovskej záhrady, najstaršej barokovej záhrady zapísanej do listiny Unesco.

Nezabudnuteľným zážitkom sa stala aj návšteva obrovskej pražskej ZOO a hlavne muzikál Dracula, ktorý v nás vyvolal krásne dojmy.

Cestu domov nám spestrila prehliadka zámku a zámockého parku v Ledniciach.

Smerujeme do maturitného ročníka a vďaka našej triednej pani profesorke Ondrušovej tam vstúpime s nespočetnými spomienkami zo zahraničných exkurzií, ako aj z exkurzií po Slovensku. Sme si istí, že nás to spojilo ako triedu, obohatilo ako študentov a hlavne, že na to budeme vždy radi spomínať.