Podmienky prijatia
Profil absolventa
Odborná prax
Úspechy žiakov
Kontakty školy
Organizácia školského roka
Fotogaléria
Stravovanie
Ubytovanie
Krúžky
Predmety

Gastronomická súťaž v Siófoku, pondelok 20. - 21.10.2008

Súťaž v Siófoku organizovala maďarská stredná odborná škola Krúdy Gyula Szakközépiskola Siófok. Žiaci našej školy získali 2. miesto v kategórii Kuchyňa a 3. miesto v kategórii Obsluha.

Naše prestieranie, príručný a dekoračný stolík:
Predjedlo, polievka - tekvicový krém,
hlavné jedlo - baranie rebierko s ryžou, dezert:

Naše družstvo:
Výtvorili družstvá konkurencie:

Lucia Ferenčíková a Lenka Kovalinková: „Celej súťaži predchádzalo nacvičovanie v našich známych školských kuchynkách. Tam sme sa pripravovali, skúšali a vymýšľali nové veci.

Deň odchodu – pondelok 20.10.2008 prišiel ani sme sa nenazdali. V každom z nás už stúpalo napätie. Privítali nás s občerstvením a nasledovalo predstavenie každej školy. Potom bola naplánovaná predpríprava ako v kuchyni, tak na rajóne.

Samotná súťaž bola v stredu 21.10.2008, pričom o 7.00 h sa začala súčasne u kuchárov (Lucia a Lenka) aj čašníkov (Bohuš Bleho a Michal Píri). Hosťom naše jedlá chutili a boli spokojní. Okolo 13.00 h sme skončili a nasledovalo hodnotenie. Polievku a dezert nazvala porota dokonalými, na čo sme hrdí. Čakanie na vyhodnotenie bolo napínavé. S veľkou radosťou sme si prevzali medaile s diplomami a ocenením.

Za naše úspechy si zaslúžia poďakovanie pani prof. Svoradová, Bulová, pán prof. Bekö za dokonalý dezert a ostrieľaná prekladateľka pani prof. Szárazová. Za povzbudzovanie ďakujeme pánovi riaditeľovi Mgr. J.Mačekovi. Na tejto súťaži sme sa toho veľa naučili a nikdy na ňu nezabudneme.“