Podmienky prijatia
Profil absolventa
Odborná prax
Úspechy žiakov
Kontakty školy
Organizácia školského roka
Fotogaléria
Stravovanie
Ubytovanie
Krúžky
Predmety

Gastro Junior Nowaco Cup 2011 - piatok 15.10.2010

Dňa 15. Októbra 2010 sa naša škola zúčastnila súťaže Gastro Junior Nowaco Cup 2011. Bol to 17.ročník regionálnej súťaže mladých odborníkov v oblasti gastronómie, ktorý sa konal na SŠSS Ostrava Hrabúvka v Českej republike. Súťaž je určená študentom gastronomických škôl a stredných škôl, ktoré majú gastronomické odbory do 21 rokov a študentom SPV (samostatných právnych subjektov) zaradených v sieti škôl.
Našu školu reprezentovali študenti v odbore čašník – servírka, a to Michaela Čeretková zo IV.B triedy. Jej úlohou bolo pripraviť pred zrakom hosťa teplé predjedlo a servis vína k teplému predjedlu v limite 20 min., čo úspešne zvládla a svojou zručnosťou a vedomosťami v oblasti gastronómie si vybojovala strieborné pásmo a získala 8. miesto. Postupuje do ďalšej súťaže, ktorá sa bude konať v Brne.
Taktiež bolo zastúpenie naším žiakom Marcelom Baloghom z III.C triedy v odbore kuchár, kde nás svojou účasťou, zručnosťami a vedomosťami reprezentoval na veľmi dobrej úrovni. Jeho úlohou bola príprava 4 porcií moderného teplého pokrmu s prílohami v časovom limite 45 min. Základnou surovinou bolo kalibrované kura.
Študentov na súťaž pripravovali pani profesorky Bc. Andrea Ivančíková a Mgr. Mária Horková.