Podmienky prijatia
Profil absolventa
Odborná prax
Úspechy žiakov
Kontakty školy
Organizácia školského roka
Fotogaléria
Stravovanie
Ubytovanie
Krúžky
Predmety

Ostrava (štvrtok) 25. - 26. 1. 2018

Na Střední škole společného stravování Ostrava – Hrabůvka sa uskutočnil 9. ročník medzinárodnej súťaže Mladý průvodce 2018. Súťaže sa zúčastnilo spolu 13 tímov zo stredných škôl zameraných na gastronómiu, hotelierstvo a cestovný ruch z Českej republiky a Slovenska.

Najskôr si žiaci overovali teoretické poznatky prostredníctvom testu, ktorý bol zameraný na geografiu cestovného ruchu Európy. Následne na to dvojčlenné súťažné družstvá prezentovali návrh 5-dňového poznávacieho zájazdu za prírodnými a kultúrno-historickými krásami Európy so zameraním na temný turizmus. Súťažná téma zájazdu pre tento rok bola: Tajomné a záhadné miesta Európy.

Hotelovú akadémiu v Nitre reprezentovali študentky Denisa Machovcová z III.A a Katarína Christovová zo IV.C, ktoré na súťaž pripravovala Ing. Zdenka Hamadová. Po úspešnom zvládnutí vedomostného testu žiačky odprezentovali návrh vlastného zájazdu, ktorý nazvali „Prebuďme nórsku minulosť“. Pri záverečnom hodnotení víťazný tím našej školy dosiahol jedinečné výsledky v podobe plného počtu bodov v jednotlivých častiach súťaže od každého člena komisie. Vďaka tomu sme prekonali súťažiacich z Prahy, Ostravy, Českých Budějovíc aj Brna a priniesli sme domov zlaté medaily.