13 zakázaných vecí, ktoré by ste určite nemali robiť v piatok trinásteho, ak veríte v povierky

13 nešťastných vecí, ktoré by ste určite nemali robiť v piatok trinásteho, ak veríte v poverčivosti

Piatok trinásteho sa často považuje za deň nešťastia a zvláštnych udalostí. Ak ste poverčivý, tu je zoznam 13 vecí, ktoré by ste v tento špeciálny deň nerobili. Postupujte podľa týchto tipov, aby ste sa vyhli katastrofe a mali pokojný deň.

1. Nepozerať sa na spln mesiaca

Tam spln čo sa stane v piatok 13. môže umocniť klamstvá povier. Vyhnite sa pozorovaniu Mesiaca okolo tohto dátumu, pretože by to mohlo podnietiť váš strach a predstavivosť. Raz máte šťastie, 14. októbra 2023 je nový mesiac.

2. Zabudnutie na zatvorený dáždnik vo vnútri

Otvorte a dáždnik vo vnútri budovy sa verí, že prináša smolu. Ak sa teda naozaj chcete uchrániť pred prípadným nešťastím, nechajte dáždnik pevne uzavretý, keď ho nie je potrebné použiť.

Prečítajte si tiež:   Odborník na výživu odhaľuje: Tento šport je najefektívnejší pre chudnutie po 60-tke!
13 vecí, ktoré by ste určite nemali robiť v piatok trinásteho, keď ste poverčiví
13 vecí, ktoré by ste určite nemali robiť v piatok trinásteho, keď ste poverčiví

3. Pozor na zívanie bez ruky pred ústami

Zívanie bez zakrytia úst by bolo neslušné, najmä keď ste v blízkosti iných ľudí. Ale okrem toho, zívanie v piatok 13. bez toho, aby ste si dali ruku na ústa, by mohlo pozvať zlomyseľných duchov vstúpiť do teba.

4. Zvládnite svoj strach

Piatok 13. môže byť dňom, kedy strach vezmite si vrch. Takže namiesto toho, aby ste podľahli úzkosti a poverám, skúste svoje obavy zvládnuť tak, že sa obklopíte pozitívnymi vibráciami. Porozprávajte sa s priateľmi, počúvajte relaxačnú hudbu alebo sa snažte ovládať dýchanie.

5. Vyhnite sa sedeniu s nohami na stoličke

Hovorí sa, že sedenie s nohami na stoličke môže viesť k tomu, že sa nikdy neoženíte. Ak ste teda slobodní a poverčiví, vyhnite sa tejto polohe, aby ste mali čo najväčšiu šancu nájsť lásku.

6. Pozor na číslo 13

Číslo 13 sa často považuje za nešťastné. Či už v hoteli bez izby 13, na žreboch alebo dokonca v číslach ulíc, je najlepšie sa tomuto číslu čo najviac vyhnúť.

Prečítajte si tiež:   Poznajte Stott Pilates: unikátnu verziu klasického pilatesu pre tvarovanie vašej postavy snov

V reštaurácii

Keď ste v reštaurácii, ak vás je pri stole 13, niektorí poverčiví ľudia to môžu považovať za znamenie blížiacej sa záhuby. Skúste sa teda vyhnúť tomu, aby pri jedle bolo 13 hostí, alebo, ak to nie je možné, prečo si neumiestniť peknú výzdobu, aby ste prelomili túto negatívnu symboliku?

V práci

Ak ste si na tento osudný deň naplánovali dôležité stretnutie, radšej termín posuňte, aby ste neriskovali, že sa v práci stretnete s ťažkosťami alebo nepríjemnými prekvapeniami.

7. Uprednostnite schody pred výťahmi

Výťahy môžu byť v piatok trinásteho zdrojom stresu, najmä ak sú uviaznuté medzi dvoma poschodiami. Aby ste sa vyhli takýmto nepríjemnostiam a upokojili svoje nervy, choďte po schodoch v určený deň.

13 prikázaní pre poverčivých v piatok 13
13 prikázaní pre poverčivých v piatok 13

8. Starostlivo si prestrite stôl

Ak si na tento piatok trinásteho plánujete doma jedlo, nezabudnite si dôkladne prestrieť stôl. Predídete tak nehodám, ako je pád noža alebo rozliatie pohára, ktoré by sa mohli interpretovať ako príznaky nešťastia.

9. Nehádžte soľ cez ľavé rameno

Soľ je plná pozitívnych symbolov, ale je dôležité ju správne používať, aby ste nepriniesli smolu. Prehodením cez ľavé rameno by ste odohnali zlých duchov, preto túto prax v piatok 13. nevynechajte.

Prečítajte si tiež:   Poznajte Stott Pilates: unikátnu verziu klasického pilatesu pre tvarovanie vašej postavy snov

10. Dávajte si pozor na nepravdepodobné stretnutia

Piatok trinásteho môže byť zdrojom nečakaných stretnutí. Buďte ostražití, pokiaľ ide o ľudí, ktorých stretnete, a miesta, kam idete, aby ste na seba nepriťahovali negatívne vibrácie.

11. Rešpektujte najčastejšie povery

Stretnutie s čiernou mačkou, chôdza pod rebríkom alebo rozbitie zrkadla, to všetko sú príklady povier, ktorým mnohí ľudia veria. V tento piatok trinásteho je dôležitejšie ako kedykoľvek predtým tieto znamenia rešpektovať, aby ste si nespôsobili smolu.

12. Dotknite sa dreva, aby ste odvrátili kúzlo

Výraz „drevo dotyku“ pochádza zo skutočnosti, že drevo bolo dlho považované za posvätný a ochranný materiál. Gesto spočíva v ľahkom klopaní na drevo s cieľom ochrániť človeka alebo situáciu, ktorú privolávame myšlienkami. Neváhajte teda využiť túto prax počas celého piatku 13.

13. Ukážte humor tvárou v tvár zlým predzvestiam

Nakoniec, aj keď ste poverčiví, pamätajte, že je dôležité uviesť veci na pravú mieru a mať na pamäti, že väčšina negatívnych udalostí, s ktorými sa môžeme stretnúť v každodennom živote, nezávisí od žiadnej smoly. Takže tvárou v tvár zlým znameniam, berte ich s humorom a vedieť sa na nich skôr smiať ako ich dramatizovať.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Novinky » 13 zakázaných vecí, ktoré by ste určite nemali robiť v piatok trinásteho, ak veríte v povierky