2 znamenia zverokruhu, ktoré sa vždy neudržia na uzde svojich emócií

Kedy emócie prevládnu, dvaja horoskopickí predstavitelia nevedia udržať rovnováhu: ich vášnivé pocity ich vždy dostanú z rovnováhy.

Medzi dvanástimi astrologickými znameniami možno často pozorovať spoločné charakterové vlastnosti a podobné morálne hodnoty. Je teda bežné počuť o najviac kompatibilné znamenia zverokruhu v láske alebo aj tie najorganizovanejšie znaky. Čo však znamenia, ktoré nezvládajú svoje emócie? V tomto článku sa zameriame na dve emocionálne najnestabilnejšie astrologické znamenia: Rak a Ryby.

Rakovina: kráľ citlivosti

Medzi 21. júnom a 22. júlom pod vplyvom Mesiaca ľudia s astrologickým znamením o Rakovina. Títo ľudia, uznávaní pre svoju veľkú citlivosť a prirodzenú empatiu, sú dotknutí prostredím a neváhajú sa dať do služieb iných. Môže však byť aj zdrojom emocionálnej nerovnováhy.

Znamenie, ktoré si všetko berie k srdcu

Domorodci s rakovinou majú veľmi veľké srdce a majú tendenciu zapájať sa do problémov všetkých naokolo. Či už v profesionálnom, priateľskom alebo rodinnom prostredí, cítia všetky emócie ako cunami, ktoré ich zaplaví. Toto emocionálne preťaženie ich môže urobiť extrémne zraniteľný.

Prečítajte si tiež:   Nečakaný jackpot čaká na tieto dve astrologické znamenia ešte pred letom 2024!
2 znamenia zverokruhu, ktoré nikdy nezvládnu svoje emócie
2 znamenia zverokruhu, ktoré nikdy nezvládnu svoje emócie

Starosti iných ľudí sa stávajú ich starosťami

Tým, že chcú priveľmi pomáhať, majú domorodci s rakovinou často problém stanoviť hranicu medzi vlastným životom a životom iných. Ich obavy potom narastajú v zrkadlovom obraze s tými, ktorí sú im blízki, a sú zvýrazňované strachom z ublíženia alebo opustenia tých, na ktorých im záleží. Je nevyhnutné, abynauč sa chrániť a vedieť povedať nie, keď je to potrebné.

Ich úzkosť: skutočný nepriateľ

Rakovina sa môže báť zmeny a radšej zostať vo svojej zóne pohodlia pocity neistoty, ťažko prekonať. Neistá situácia v nich môže ľahko vyvolať silný nával úzkosti a prinútiť ich, aby sa stiahli do seba, bez toho, aby dokázali usmerniť svoje emócie.

Ryby: najempatickejšie znamenie

Posledné znamenie zverokruhu, ktorému vládne planéta Neptún, astrologické znamenie Rýb (od 19. februára do 20. marca) je symbolizované dvoma rybami, ktoré plávajú proti sebe. Ľudia narodení v tomto znamení sa vyznačujú veľkou empatiou, legendárnym altruizmom, ako aj vysoko vyvinutou intuíciou. Tieto vlastnosti im umožňujú dokonale porozumieť pocitom a pocitom všetkých jednotlivcov, ktorí im skrížia cestu.

Prečítajte si tiež:   Tri astrologické znamenia, ktoré čaká návrat šťastia v máji 2024 po období turbulencií

Zasvätenie Rýb

Domorodci v znamení Rýb sú pripravení urobiť čokoľvek, aby pomohli svojmu blížnemu. Ak vidia niekoho trpieť, neváhajú ani sekundu a urobia všetko pre to, aby ho utešili. Toto správanie ich však môže viesť k tomu, že veľa investujú do medziľudských vzťahov a do obetovať sa pre druhéhos nevýhodami, ktoré to so sebou prináša.

Veľká emocionálna krehkosť

Veľmi citlivé na energie Ryby, ktoré okolo nich vládnu, môžu mať ťažkosti so zvládaním vlastných emócií v porovnaní s emóciami iných. Absorbujú všetky druhy pocitov ako špongia, až kým už nedokážu rozlišovať medzi dobrom a zlom. To im sťažuje dištancovať sa od toho, čo cítia a nájsť šťastné médium.

Je dôležité naučiť sa odpútať sa od ostatných

Aby ľudia narodení v znamení Rýb neupadli do opakujúcich sa vzorov extrémnej empatie, musia sa naučiť chrániť sa nenechať sa prevalcovať svojimi vlastnými emóciami a emóciami iných. Je dôležité stanoviť jasné hranice medzi sebou a ostatnými, aby ste si zachovali svoju vlastnú emocionálnu pohodu.

Prečítajte si tiež:   Finančný tlak v apríli 2024: Tieto tri znamenia čínskeho zverokruhu budú najviac postihnuté!

Ako zlepšiť zvládanie emócií?

Bez ohľadu na vaše astrologické znamenie je nevyhnutné naučiť sa ovládať svoje emócie, aby ste žili harmonickejší a pokojnejší život. Tu je niekoľko tipov, ako to dosiahnuť:

  • Vyjadrite svoje emócie: nenechávajte si pre seba to, čo nás uráža alebo zraňuje, je dôležité podeliť sa o naše obavy a pocity so svojím okolím.
  • Krok späť: cvičte meditáciu, jogu alebo akúkoľvek inú aktivitu, ktorá vám umožní preorientovať sa na seba a znížiť stres.
  • Venuj čas sebe: doprajte si každý deň chvíľku, aby ste ocenili jednoduché radosti života alebo si jednoducho oddýchli.
  • Vedieť povedať nie: naučiť sa stanoviť jasné hranice medzi sebou a ostatnými vám umožní lepšie zvládať emócie a zároveň si zachovať svoje vlastné blaho.

Dodržiavaním týchto rád a prácou na sebe je možné výrazne zlepšiť zvládanie emócií, a to aj u pôvodných obyvateľov Raka a Rýb. Každý tak bude môcť naplno využívať bohatstvo, ktoré prináša jeho astrologické znamenie pri zachovaní blahodarnej emocionálnej rovnováhy.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Astrológia » 2 znamenia zverokruhu, ktoré sa vždy neudržia na uzde svojich emócií