3 čínske znamenia zverokruhu, ktoré najviac ovplyvní retrográdny Merkúr v Panne v septembri

Keď hovoríme o astrológii, často hovoríme o vplyve planét na náš život a osobnosť. Jedným z nich je období, ktorých sa nadšenci astrológie najviac obávajú je nepochybne retrográdny Merkúr. Tento rok bude retrográdny Merkúr v znamení Panny, medzi 15. a 23. septembrom 2023. Táto astrologická fáza bude mať mimoriadny vplyv na niektoré znamenia čínskeho zverokruhu. V tomto článku upozorníme na tri čínske znamenia zverokruhu, ktoré pocítia účinky retrográdneho Merkúra najviac.

Vôl: obdobie emocionálnych a profesionálnych otrasov

Pre tých, ktorí sa narodili v čínskom znamení Vola, to bude pravdepodobne mimoriadne náročné obdobie. Retrográdny Merkúr v znamení Panny by mohol narušiť ich emócie, čo by im mohlo sťažiť zvládanie osobných a pracovných vzťahov. Môžu očakávať nečakané hádky a napätie s ľuďmi vo svojom okolí. Ich schopnosť komunikovať bude tiež vystavená skúške, čo povedie k nedorozumeniam a potenciálnym konfliktom.

Prečítajte si tiež:   3 znamenia čínskeho zverokruhu musia byť na pozore v októbri 2023: čaká ich zrada!
3 čínske znamenia zverokruhu, ktoré najviac ovplyvní retrográdny Merkúr v Panne v septembri
3 čínske znamenia zverokruhu najviac ovplyvnené retrográdnym Merkúrom v Panne v septembri

Neistoty pre profesionálne projekty

Vplyv retrográdneho Merkúra sa prejaví aj v profesionálnej sfére. Rodáci z Ox by mohli zaznamenať oneskorenie svojich projektov a nepredvídané udalosti, čo ich prinúti zmierniť svoje ambície a prehodnotiť svoju stratégiu. Odporúčame im, aby v tomto období neprijímali dôležité rozhodnutia, inak riskujú, že po návrate Merkúra do direktného smeru ponesú následky nerozvážnych rozhodnutí.

Pes: naliehavá potreba reorganizácie

Tí, ktorí sa narodili v čínskom znamení Psa, nájdu svoj každodenný život prevrátený naruby príchodom retrográdneho Merkúra v Panne. Táto astrologická fáza by ich mohla viesť k spochybňovaniu rôznych aspektov ich života, a to tak osobných, ako aj pracovných. Ich zvyčajná organizovanosť by sa mohla ukázať ako neúčinná tvárou v tvár prekážkam, ktoré sa počas tohto obdobia objavia, čo ich prinúti prehodnotiť svoj prístup a prejaviť veľkú flexibilitu.

Prečítajte si tiež:   5 zaujímavých znamení zverokruhu, ktoré vám pomôžu dosiahnuť úspech počas týždňa od 2. do 8. októbra 2023

Výzvy vo vzťahoch

Okrem organizačných starostí sa budú musieť rodení Psi počas retrográdneho Merkúra vyrovnať aj s citlivou emocionálnou atmosférou. Mohli by čeliť búrlivým vzťahom, v ktorých nebudú schopní zvládnuť skryté konflikty a vyjasniť si svoje pocity. Toto náročné obdobie z hľadiska vzťahov im však umožní posilniť svoje väzby s najbližšími ľuďmi za predpokladu, že sa im podarí usmerniť svoje emócie a jasne vyjadriť, čo potrebujú.

Kohút: spochybňovanie a narušená komunikácia

Napokon, tí, ktorí sa narodili v čínskom znamení Kohúta, budú tiež výrazne ovplyvnení príchodom retrográdneho Merkúra v Panne. Podobne ako ostatné uvedené znamenia, aj Kohút sa bude musieť vyrovnať s obdobím introspekcie a spochybňovania vo viacerých oblastiach svojho života.

Finančná a profesionálna frustrácia

Finančné a profesionálne záležitosti budú pre Kohútov v tomto období retrográdneho Merkúra pravdepodobne problematické. Budú musieť byť opatrní a vyhnúť sa impulzívnym výdavkom alebo unáhleným kariérnym rozhodnutiam. Komunikácia v rámci profesionálneho tímu by sa mohla ukázať ako ťažká, ale vytrvalá snaha o objasnenie vecí pomôže prekonať tieto dočasné prekážky.

Prečítajte si tiež:   Farby, ktoré privádzajú nezdary podľa vášho čínskeho astrologického znamenia

Napätie v rodine

Na osobnej úrovni môže byť rodina zdrojom napätia pre ľudí narodených v Kohúte počas retrográdneho Merkúra. Vzťahy medzi rodinnými príslušníkmi môžu byť napäté a mali by sa vyhýbať diskusiám o určitých témach, ktoré by mohli viesť ku konfliktom. Kohúti však budú môcť túto fázu využiť tak, že posilnia svoje schopnosti počúvať a chápať druhých, aby si z dlhodobého hľadiska vytvorili pevnejšie väzby.

Retrográdny Merkúr v znamení Panny bude mať nesporný vplyv na všetky znamenia čínskeho zverokruhu, ale Vole, Psy a Kohúty ovplyvní obzvlášť. Pre tieto zrodené národy je dôležité, aby svoj postoj prispôsobili výzvam, ktoré ich čakajú, a aby mali na pamäti, že toto astrologické obdobie je len dočasné.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Astrológia » 3 čínske znamenia zverokruhu, ktoré najviac ovplyvní retrográdny Merkúr v Panne v septembri