3 účinné a ľahko zvládnuteľné prírodné recepty na ničenie buriny

Tri účinné a ľahko vyrobiteľné prírodné recepty na ničenie buriny

Chemické prípravky na ničenie buriny sú čoraz viac kritizované za ich škodlivé účinky na životné prostredie a zdravie. Našťastie existujú prírodné a ekologické alternatívy, ako sa zbaviť buriny bez poškodenia našej planéty. V tomto článku vám predstavujeme tri účinné prírodné recepty na ničenie burinyjednoduché a ekonomické.

1. Biely ocot na ničenie buriny

Biely ocot je bežnou zložkou používanou v receptoch na zelené čistenie. Má tiež veľmi zaujímavé vlastnosti na ničenie buriny vďaka vysokej kyslosti, ktorá eliminuje burinu. Ak chcete pripraviť tento prírodný prostriedok na ničenie buriny, postupujte takto:

3 účinné a ľahko zvládnuteľné prírodné recepty na ničenie buriny
3 účinné a ľahko zvládnuteľné prírodné recepty na ničenie buriny

Ingrediencie

 • 1 liter bieleho octu
 • 2 polievkové lyžice biologicky odbúrateľného saponátu

Príprava

 1. Zmiešajte biely ocot s prostriedkom na umývanie riadu v nádobe alebo priamo v rozprašovači.
 2. Zmes dobre pretrepte, aby ste získali homogénny roztok.

Použite

Zmes štedro nastriekajte na burinu, pričom dávajte pozor, aby ste sa vyhli rastlinám, ktoré si chcete ponechať. Biely ocot rýchlo zničí nežiaduce rastlinné bunky.

Pozor: Biely ocot môže poškodiť aj rastliny, ktoré si chcete ponechať, preto je dôležité aplikovať ho len na burinu a vyhýbať sa iným rastlinám, ako je to len možné.

účinný prírodný prostriedok na ničenie buriny
účinný prírodný prostriedok na ničenie buriny

2. Jedlá sóda na hubenie buriny

Sóda bikarbóna je prírodný produkt s mnohostranným využitím, najmä pre domácnosť a záhradu. Má schopnosť ničiť burinu vďaka svojej schopnosti narúšať rast rastlín. Tu je návod, ako pripraviť tento prírodný prostriedok na ničenie buriny:

Ingrediencie

 • 200 g sódy bikarbóny
 • 1 liter vody

Príprava

 1. Sódu bikarbónu rozpustite vo vode, dobre premiešajte, kým nezískate homogénny roztok.
 2. Preneste roztok do rozprašovača.

Použite

Nastriekajte roztok na burinu, pričom zdôraznite oblasti, kde najviac rastie. Jedlá sóda zabráni ich rastu a uľahčí ich odstránenie.

trik: čistou sódou bikarbónou môžete posypať aj priamo burinu, najmä burinu, ktorá rastie na príjazdových cestách alebo terasách. Sóda bikarbóna potom bude pôsobiť ako pomaly pôsobiaci prostriedok proti burine.

účinný prírodný prostriedok na ničenie buriny
Vyrobte si svoj vlastný prírodný prostriedok na ničenie buriny

3. Soľný prostriedok proti burine

Soľ je prírodný a ekonomický produkt, ktorý možno použiť ako ekologický prostriedok na ničenie buriny. Ničí burinu tým, že spôsobuje dehydratáciu rastlín. Tu je návod, ako pripraviť tento prírodný prostriedok na ničenie buriny:

Ingrediencie

 • 500 g soli
 • 1 liter vriacej vody

Príprava

 1. Soľ rozpustite vo vriacej vode, dobre premiešajte, kým sa nedosiahne homogénny roztok.
 2. Pred použitím nechajte roztok vychladnúť.

Použite

Nalejte soľný roztok na burinu a dávajte pozor, aby ste sa vyhli rastlinám, ktoré si chcete ponechať. Soľ spôsobí rýchlu dehydratáciu nežiaducich rastlín, čo vedie k ich smrti.

Pozor: soľ môže poškodiť rastliny, ktoré chcete zachovať, a kvalitu pôdy. Preto sa odporúča používať ho s mierou a len v oblastiach, kde sú buriny obzvlášť invázne.

Ak sa rozhodnete pre tieto prírodné prostriedky na ničenie buriny, pomôžete chrániť životné prostredie a zdravie vašej záhrady. Neváhajte otestovať tieto recepty a podeľte sa o svoje výsledky s ostatnými záhradkármi, ktorým záleží na ochrane našej krásnej planéty.

Prečítajte si tiež:   Poznajte Stott Pilates: unikátnu verziu klasického pilatesu pre tvarovanie vašej postavy snov
Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Novinky » 3 účinné a ľahko zvládnuteľné prírodné recepty na ničenie buriny