3 účinné babské triky na trvalé odstránenie múch v dome

Zabudnite na múchovú inváziu! Tieto tri úžasné tipy vám pomôžu zbaviť sa múch v dome raz a navždy!

Muchy sú veľmi málo ceneným hmyzom, najmä keď napadnú náš domov. Môžu prenášať choroby a spôsobiť skutočné znečistenie hlukom. Aby ste sa vyhli ich prítomnosti v interiéri, objavte tieto 3 účinné babské rady, ako sa natrvalo zbaviť múch v dome.

1. Využite repelentnú silu aromatických rastlín

Je bežné počuť, že niektoré rastliny majú proti muchám repelentný účinok. Medzi nimi nájdeme najmä bazalka a pelargónie. Tieto dve rastliny sa vyznačujú tým, že vydávajú vôňu, ktorá nie je po chuti muchám a ktorá by ich odplašila.

Prečítajte si tiež:   Ako bojovať proti vráskam a únave? Doprajte si viac vitamínu Q!

Basil, prirodzený spojenec v boji proti muchám

Táto aromatická rastlina s mnohými výhodami je jednoduchým a ekologickým riešením na odpudzovanie múch. Jednoducho umiestnite niekoľko kvetináčov s bazalkou na parapety alebo do blízkosti svetelných zdrojov, aby ste vytvorili prirodzenú bariéru proti muchám. Toto riešenie vám okrem odpudzujúcej stránky prinesie aj nádych zelene a príjemnú vôňu.

Geranium, rastlina s málo známymi prednosťami

Geranium je ďalšia rastlina, ktorej vlastnosti odpudzujúce muchy sa často uvádzajú. Niektorí tvrdia, že jeho silná vôňa je schopná odpudzovať tento škodlivý hmyz. Ak chcete využiť tento tip, môžete umiestniť niekoľko kvetináčov s muškátmi blízko miest, kde sa muchy zvyknú zhromažďovať, ako sú otvorené dvere a okná.

3 babské rady, ako sa natrvalo zbaviť múch v dome
3 babské rady, ako sa natrvalo zbaviť múch v dome

2. Vytvorte prirodzené pasce na odchyt múch

Zatiaľ čo aromatické rastliny môžu poskytnúť účinnú bariéru, ktorá zabráni muchám vniknúť do domu, môže byť stále potrebné doplniť túto metódu o systémy na kontrolu múch. prírodné pasce. Tu sú dve riešenia bežne používané našimi babičkami:

  1. Zmiešajte biely ocot s trochou prostriedku na umývanie riadu, aby ste vytvorili pascu na muchy
  2. Použite červené víno na prilákanie múch a ich utopenie
Prečítajte si tiež:   TikTok šíri techniku odbúravania tuku, ale odborník upozorňuje na jej riziká. Existuje iný spôsob, ako schudnúť bez tukov?

Pasca číslo 1: biely ocot a prostriedok na umývanie riadu

Táto domáca pasca na muchy vyžaduje iba dve zložky: biely ocot a trochu z Prostriedok na umývanie riadu. Na výrobu tejto pasce nalejte niekoľko centimetrov bieleho octu do plytkej nádoby a potom pridajte niekoľko kvapiek prostriedku na umývanie riadu. Ten má za úlohu znižovať povrchové napätie octu a tým zachytávať muchy, ktoré tam prilietajú.

Potom umiestnite pascu do blízkosti oblastí, kde ste videli muchy, ako sú napríklad odpadkové koše alebo hnijúce ovocie. Muchy, priťahované vôňou bieleho octu, sa pri kontakte s tekutinou rýchlo utopia.

Pasca číslo 2: červené víno na prilákanie a utopenie múch

THE červené víno, vďaka svojej vôni a farbe je tiež veľmi účinný pri chytaní múch. Na výrobu tejto pasce jednoducho nalejte do nádoby trochu červeného vína a zakryte ju plastovou fóliou s malými otvormi. Muchy prilákané vôňou vína potom prejdú cez otvory, aby sa utopili v tekutine.

Prečítajte si tiež:   Ako amazonskí Indiáni využívali maslo Murumuru: Výnimočný prírodný prostriedok proti komárom!

3. Na odpudzovanie múch použite cibuľu

L‘Cibuľa má obzvlášť silný zápach, ktorý možno použiť na vyhnanie múch z domu. Ak chcete použiť tento trik, jednoducho nakrájajte cibuľu na polovicu a vložte ju do taniera. Narezané polovičky cibule potom môžete umiestniť na miesta, kde ste si všimli výskyt múch, aby ste ich jednoducho a prirodzeným spôsobom udržali preč.

Spojením týchto troch tipov budete mať všetky kľúče k trvalému vyhubeniu múch z vášho domova ekologickým a ekonomickým spôsobom. Tak už viac neváhajte a vyskúšajte tieto prastaré metódy, ktoré sa časom osvedčili.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Novinky » 3 účinné babské triky na trvalé odstránenie múch v dome