4 jednoduché triky, ako sa zbaviť pavúkov bez ich usmrtenia

4 jednoduché spôsoby, ako sa zbaviť pavúkov, ktoré ženy milujú a nezahubia ich

So zmenou ročného obdobia ste si možno všimli, že pavúky sa zdajú byť všade vo vašej domácnosti. Hoci sú prospešné pre ekosystém a pomáhajú kontrolovať populácie škodcov, je pochopiteľné, ak ich nechcete mať vo svojej domácnosti. Tu sú štyri prirodzené a neškodlivé tipy, ako odstrašiť týchto malých nechcených návštevníkov.

1. Škorica, repelentné korenie

Prvý tip starej mamy, ako udržať pavúky preč, je použiť škoricu. Nie je žiadnym tajomstvom, že toto korenie nám príjemne vonia, no vedeli ste, že pavúky ho neznášajú? Skutočne sú veľmi citlivé na silné pachy.

Prečítajte si tiež:   Prečo je dôležité poznať význam emoji srdca s bodkou pod ním na WhatsApp? Objavte jeho tajomstvo!

Posypte škoricou oblasti, ktoré chcete chrániť

Jednoduchým riešením je posypať škoricou miesta, kde ste si všimli výskyt pavúkov alebo kde si zvyknú tkať siete. Neváhajte ich umiestniť aj blízko dverí a okien, aby ste im zabránili vniknúť do vášho domova. Nezabudnite však operáciu pravidelne opakovať, pretože vôňa škorice časom vyprchá.

Použite sprej na báze škorice

Ak dávate prednosť pohodlnejšiemu spôsobu, môžete si vyrobiť repelentný sprej na báze škorice. Za týmto účelom zmiešajte niekoľko kvapiek škoricového esenciálneho oleja s vodou a nastriekajte roztok na postihnuté miesta. Zmes zároveň prevonia váš interiér sladkou korenistou vôňou.

4 prirodzené babské tipy, ako sa zbaviť pavúkov bez toho, aby ste ich zabili
4 prirodzené babské tipy, ako sa zbaviť pavúkov bez toho, aby ste ich zabili

2. Citrusové šupky, prírodný prostriedok proti pavúkom

Druhým tipom starej mamy, ako sa zbaviť pavúkov, je použitie citrusových šupiek. Proti týmto malým stvoreniam sa môžu použiť neočakávaní spojenci, pomarančové alebo citrónové šupky, pretože sú bohaté na esenciálne oleje, ktoré majú prirodzené insekticídne vlastnosti.

Potierajte prístupné miesta citrusovými šupkami

Po zjedení pomaranča alebo citróna si šupky odložte a otrite ich o povrchy, na ktorých ste videli pavúky. Pozor však, aby ste kyslou šťavou z citrusových plodov nepoškodili svoj nábytok! Nezabudnite tiež pravidelne meniť peelingy, aby si zachovali svoju účinnosť.

Prečítajte si tiež:   Prečo by ste mali podľa naturopata vložiť bobkový list pod vankúš? Odpoveď vás prekvapí!

Vyrobte si domáci sprej s použitím citrusových šupiek

Pre zjednodušenie tejto metódy je možné pripraviť si domáci repelentný sprej s citrusovými šupkami. Za týmto účelom varte pomarančové alebo citrónové kôry v litri vody niekoľko minút, potom nechajte zmes vychladnúť a prefiltrujte ju. Preneste roztok do rozprašovacej fľaše a nastriekajte na zamorené miesta, aby ste pavúky držali preč na dlhú dobu.

3. Kokosový olej a mätový esenciálny olej

Kombinácia kokosového oleja a mätového esenciálneho oleja je ďalším účinným tipom na odpudzovanie pavúkov. V skutočnosti majú tieto dve zložky repelentné vlastnosti a vlastnosti odpudzujúce hmyz, ktoré veľmi dobre fungujú proti pavúkovcom.

Zmiešajte dva oleje

Na vytvorenie tejto zmesi zmiešajte asi lyžicu kokosového oleja s 20 kvapkami mätového esenciálneho oleja. Získate tak pastu, ktorú môžete aplikovať priamo na okenné parapety alebo iné prechodové body, v ktorých môžu byť pavúky.

Prečítajte si tiež:   Prečo by ste mali podľa naturopata vložiť bobkový list pod vankúš? Odpoveď vás prekvapí!

Vyrobte si voňavé vatové tampóny

Alternatívou je namočiť vatové tampóny do tejto zmesi olejov a umiestniť ich na strategické miesta, kde sa pravdepodobne zdržiavajú pavúky. Tieto voňavé bavlny odradia pavúkovce a rozšíria príjemnú vôňu do vášho domova.

4. Potpourri proti pavúkom

Nakoniec, náš posledný tip, ako udržať pavúky preč bez toho, aby ste ich zabili, je pripraviť si repelentné potpourri. Zmiešaním určitých rastlín a korenín so silnými pachmi vytvoríte pre tento drobný hmyz nepríjemnú čuchovú bariéru.

Výber správnych rastlín

Na prípravu tohto prírodného potpourri, rozhodnite sa pre rastliny ako levanduľa, rozmarín, mäta alebo eukalyptus. Tieto rastliny vydávajú zápach, ktorý prirodzene odpudzuje pavúky.

Urobte potpourri

Rastliny nakrájajte na malé kúsky a pridajte nejaké korenie ako škoricu, klinčeky alebo badián. Všetko naaranžujte do otvorenej nádoby a umiestnite na miesta, kde chcete pavúky odradiť od usadzovania. Nezabudnite svoje potpourri pravidelne obnovovať a pretrepávať, aby si zachovalo svoju účinnosť.

S týmito štyrmi radami starej mamy by ste mali byť schopní udržať pavúky na uzde bez toho, aby ste im nejako ublížili. A ak napriek všetkému spozorujete výrazné zamorenie, odporúča sa zavolať odborníka, aby problém vyriešil ekologicky.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Novinky » 4 jednoduché triky, ako sa zbaviť pavúkov bez ich usmrtenia