4 prekvapujúce rady, ktoré vám pomôžu znížiť účty za elektrinu o polovicu: Garantované úspory a priaznivý vplyv na životné prostredie!

Objavte štyri netradičné rady na zníženie elektrických účtov: Ako ušetriť peniaze a chrániť životné prostredie súčasne!

Vo svete, kde spotreba energie neustále rastie a účty za elektrinu sa pravidelne zvyšujú, je nevyhnutné nájsť spôsoby, ako tieto výdavky ušetriť. A ak tieto riešenia umožnili aj ochranu životného prostredia, prečo sa o ne pripraviť? Objavte 4 nezvyčajné tipy, ako znížiť účty za elektrinu na polovicu a zároveň si osvojiť ekologický prístup:

1. Vonkajšia tepelná izolácia (ITE)

K izolácii sa často pristupuje ako k prvej páke na dosiahnutie úspor energie. Zle izolovaný dom totiž vedie k veľkým tepelným stratám, čo vás povzbudzuje k väčšiemu vykurovaniu, čo je na úkor vašej peňaženky a našej planéty. Zatiaľ čo väčšina ľudí už pozná izoláciu podkrovia alebo vnútorných stien, vedeli ste tovonkajšia tepelná izolácia (ITE) mohol by ťa zachrániť ešte viac?

Prečítajte si tiež:   Odborník na výživu odhaľuje: Tento šport je najefektívnejší pre chudnutie po 60-tke!

čo je ITE? Ide o zakrytie, zvonku, steny vášho domova s ​​izolačným materiálom. Ten nielenže udržiava teplo vo vnútri, keď je zima, ale aj chladí veci v lete. Môžete tak znížiť potrebu vykurovania A v klimatizácii a znížite si účet za elektrinu.

2. Akupresúrne podložky na úsporu vykurovania

Chcete menej kúriť, ale bojíte sa v zimných mesiacoch mrznúť? Máme pre vás netradičné riešenie: akupresúrna podložka. Tieto malé wellness pomôcky sú pokryté nopkami, ktoré masírujú akupunktúrne body na chodidlách, podporujú krvný obeh a dodávajú vám pocit tepla.

  1. To nie je všetko:
  2. chôdza naboso na týchto podložkách tiež stimuluje produkciu endorfínov, hormónov šťastia a pohody;
  3. je preto možné, že budete mať menšiu potrebu zapínať termostat, pretože ste uvoľnenejší a vaše nohy sú v teple!

Buďte však vedomí Tento tip by sa mal používať opatrne, pretože nemusí byť vhodný pre každého. Niektorí ľudia môžu pociťovať bolesť pri chôdzi po pupienkoch, takže pred prijatím tejto metódy na zimu otestujte.

Prečítajte si tiež:   Poznajte Stott Pilates: unikátnu verziu klasického pilatesu pre tvarovanie vašej postavy snov

3. Termoreflexná farba: málo známy produkt na zlepšenie tepelného komfortu

Za týmto trochu komplikovaným názvom sa skrýva jednoduché a dostupné riešenie, ako zlepšiť svoje životné podmienky a zároveň šetriť energiu. Tam termoreflexná farba je špeciálna farba, ktorá obsahuje pigmenty, ktoré odrážajú teplo a svetlo a umožňujú tak prirodzenú reguláciu teplôt vo vašej domácnosti.

Vaše steny sa stanú radiátormi

Podľa údajov výrobcu Farba odrážajúca teploten by bol schopný odrážať až 90 % infračerveného žiarenia emitovaného zdrojmi tepla. Stručne povedané: ak nanesiete túto farbu na svoje steny, stanú sa skutočnými výkonné radiátory ktoré vracajú teplo do interiéru a zabraňujú stratám energie. Pri rovnakej tepelnej pohode tak budete môcť menej vykurovať a míňať menej elektriny.

Kde nájsť tento typ produktu?

Buďte si istí: veľa obchodov pre domácich majstrov dnes ponúka tento typ inovatívnej farby. Nezabudnite však skontrolovať, či má vybraný produkt všetky potrebné certifikácie týkajúce sa jeho účinnosti!
Teraz na trhu nájdeme tepelne odrážajúce farby s atraktívnou výdatnosťou, ktoré je možné aplikovať na viacero typov povrchov (steny, stropy, okná a pod.).

Prečítajte si tiež:   Odborník na výživu odhaľuje: Tento šport je najefektívnejší pre chudnutie po 60-tke!

4. Presťahovanie sa do ekologickejšieho bývania

Niekedy je najlepšie prijať drastické opatrenia na úsporu energie. Ak váš súčasný dom nespĺňa vaše ekologické kritériá a chcete výrazne znížiť spotrebu elektriny, prečo neuvažovať o presťahovaní sa do bývania s vyššou energetickou náročnosťou?

Či už ide o prenájom alebo výstavbu, máte k dispozícii niekoľko možností:

  1. byt v budove BBC (budova s ​​nízkou spotrebou);
  2. dom s pasívnou alebo pozitívnou energiou;
  3. dom vybavený zariadeniami na úsporu energie (VMC, dvojitý prietok, tepelné čerpadlo atď.);

Investícia do energeticky efektívnejšieho bývania môže na začiatku určite predstavovať značné náklady, ale úspory dosiahnuté z dlhodobého hľadiska často stoja za to! Samozrejme nezabúdajme na súvisiace environmentálne výhody.

Zavedením týchto nezvyčajných tipov do praxe môžete výrazne znížiť svoj účet za elektrinu a zároveň chrániť naše vzácne životné prostredie. Neváhajte a podeľte sa o tieto tipy so svojím okolím: úspory energie sú kolektívnou záležitosťou, ktorá si vyžaduje akciu od všetkých!

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Novinky » 4 prekvapujúce rady, ktoré vám pomôžu znížiť účty za elektrinu o polovicu: Garantované úspory a priaznivý vplyv na životné prostredie!