5 overených babských rad, ako sa účinne zbaviť hlienu v krku

Odkrývame tajomstvá domácej medicíny: Ako sa účinne a prirodzene zbaviť nepríjemného hlienu v krku pomocou 5 overených babských rád.

THE hlien v hrdle sú bežným a obzvlášť nepríjemným problémom. Spôsobené rôznymi príčinami, ako sú infekcie, znečistené prostredie alebo fajčenie, spôsobujú nepohodlie a podráždenie. Aby ste sa týchto objemných sekrétov zbavili prirodzene, tu je 5 osvedčených babských receptov.

1. Solarizovaný cesnakový olej, prekvapivé riešenie proti hlienom

L‘solarizovaný olej je technika predkov, ktorá umožňuje využiť slnečné teplo na extrakciu účinných látok prítomných v určitých liečivých rastlinách. V tomto prípade je to cesnak, ktorý nás zaujíma, pretože má mnoho zdravotných výhod, vrátane antiseptických a antibakteriálnych vlastností.

Príprava solarizovaného cesnakového oleja

 • Rozdrvte 4 až 5 čerstvo olúpaných strúčikov cesnaku, aby ste získali pyré.
 • Zmiešajte toto pyré s približne 150 ml olivového alebo slnečnicového oleja v malej vzduchotesnej nádobe z jantárového skla (na ochranu cesnaku pred svetlom).
 • Zatvorte nádobu a umiestnite ju na slnko na 3 týždne a pravidelne ju miešajte.
 • Po uplynutí tejto doby prefiltrujte získaný olej jemným sitkom, aby ste odstránili zvyšky cesnaku. Tento solárny olej môžete skladovať pri izbovej teplote niekoľko mesiacov.
Prečítajte si tiež:   Zbavte sa tohto škodcu navždy: Odpudzujte ho bielym octom na postrek okien

Použitie solárneho oleja proti hlienu v krku

Ak chcete využiť upokojujúce účinky tohto oleja, jednoducho konzumujte 1 čajovú lyžičku ráno a večer pred jedlom po dobu približne dvoch týždňov. Táto metóda pomáha znižovať tvorbu hlienu a zároveň posilňuje telo vďaka prednostiam cesnaku. Buďte však opatrní, ak máte citlivý žalúdok, pretože cesnak môže dráždiť.

2. Brečtan pomleté ​​na riedke sekréty

THE prízemný brečtan, alebo Glechoma hederacea, je pôdopokryvná rastlina často považovaná za burinu. Má však veľmi zaujímavé expektoračné vlastnosti, ktoré pomáhajú pri evakuácii hlienu. Tradične sa používa na zmiernenie respiračných problémov, ako je bronchitída alebo vlhký kašeľ.

Čaj z mletého brečtanu

 • Vložte 1 až 2 čajové lyžičky suchých mletých listov brečtanu do šálky.
 • Zalejeme vriacou vodou a necháme asi 10 minút lúhovať, potom listy precedíme.
 • Tento bylinný čaj pite dvakrát až trikrát denne, aby ste uľahčili evakuáciu hlienu.
Prečítajte si tiež:   Ako optimalizovať naberanie svalov a chudnutie: Najlepšie potraviny na konzumáciu pred športom

Táto rastlina je vo všeobecnosti dobre znášaná, neodporúča sa však tehotným a dojčiacim ženám, ako aj ľuďom trpiacim zlyhaním pečene. Pred použitím mletého brečtanu sa nezabudnite poradiť so svojím lekárom alebo lekárnikom, najmä ak užívate iné lieky.

3. Masáž tváre na podporu toku sekrétov

Poukaz masáž tvár môže pomôcť uvoľniť svaly a uvoľniť sekréty nahromadené v hrdle. Toto jednoduché gesto, vykonávané niekoľkokrát denne, rýchlo uvoľňuje pocity preťaženia a uľahčuje dýchanie.

Technika masáže tváre proti hlienom

 1. Dôkladne si umyte ruky.
 2. Začnite masírovaním čela roztiahnutými prstami jemnými krúživými pohybmi.
 3. Pokračujte k spánkom, potom pozdĺž obočia k vnútornému kútiku očí.
 4. Potom sa vráťte k nosu a potom masírujte lícne kosti podľa ich obrysu.
 5. Dokončite pohybmi nadol po línii čeľuste k brade.
Prečítajte si tiež:   Ako optimalizovať naberanie svalov a chudnutie: Najlepšie potraviny na konzumáciu pred športom

Ak chcete tejto masáži dodať relaxačný nádych, neváhajte použiť pár kvapiek levanduľového alebo harmančekového esenciálneho oleja (zriedeného v rastlinnom oleji).

4. Inhalácia na uvoľnenie dýchacích ciest

Inhalácia je klasický a účinný prostriedok na zmiernenie dýchacích problémov a uvoľnenie hlienu. Môže sa to robiť iba horúcou vodou alebo obohatené o terapeutické esenciálne oleje, ako je eukalyptus, rozmarín alebo mäta pieporná.

Inhalačná metóda na boj proti hlienu

 • Prevarte asi 1 liter vody a nalejte do misky. Prípadne pridajte 3 až 5 kvapiek vhodných éterických olejov.
 • Vezmite si uterák a položte si tvár na misku bez toho, aby ste sa príliš priblížili, aby ste sa nepopálili.
 • Zakryte si hlavu uterákom a niekoľko minút zhlboka dýchajte. Horúce pary pomôžu riediť sekréty a uľahčia ich odvádzanie.

5. Pite vlažnú vodu a jedzte protizápalovú diétu

Na boj proti hlienu je nevyhnutné zostať dobre hydratovaný. Pravidelné pitie vlažnej vody pomôže riediť sekréty a uľahčí ich prirodzené vylučovanie. Okrem toho sa vyhýbajte potravinám, ktoré produkujú hlien, ako sú mliečne alebo mastné jedlá, a uprednostňujte protizápalovú stravu bohatú na čerstvé ovocie a zeleninu.

Postupujte podľa týchto niekoľkých tipov a umiestnite ich babské liekymali by ste byť schopní zbaviť sa svojich problémov hlien v hrdle prirodzeným a účinným spôsobom. Ak napriek všetkému príznaky pretrvávajú alebo sa zhoršujú, neváhajte a poraďte sa s lekárom, aby ste získali presnú diagnózu a vhodnú liečbu.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Novinky » 5 overených babských rad, ako sa účinne zbaviť hlienu v krku