5 prírodných a účinných tipov, ako udržať mravce mimo domu a záhrady

5 astuces naturelles et efficaces pour éloigner les fourmis de la maison et du jardin

Mravce môžu rýchlo napadnúť naše domy a záhrady a spôsobiť nepríjemnosti a niekedy aj škody. Našťastie existujú prírodné a účinné tipy aby sa tento malý hmyz nedostal preč bez použitia chemikálií. Tu je 5 tipov, ktoré vám pomôžu ochrániť váš dom a záhradu pred nájazdmi mravcov.

1. Ako repelent použite biely ocot

THE biely ocot je výborný prírodný repelent proti mravcom. Narúša ich čuchový systém a účinne ich drží preč. Ak chcete použiť, zmiešajte jeden diel bieleho octu s jedným dielom vody vo fľaši s rozprašovačom a potom nastriekajte zmes na miesta, kde sa vyskytujú mravce, alebo na ich vstupné body do domu. Touto zmesou môžete čistiť aj pracovné plochy a podlahy, aby sa tam mravce neusadili.

Prečítajte si tiež:   Ako sa zbaviť komárov natrvalo? Potrebujete len jeden drink!
5 prírodných a účinných tipov, ako udržať mravce mimo domu a záhrady
5 prírodných a účinných tipov, ako udržať mravce mimo domu a záhrady

Pravidelne obnovujte aplikáciu

Na udržanie účinnosti bieleho octu sa odporúča obnoviť aplikáciu každý deň niekoľko dní, potom častejšie podľa potreby.

2. Vytvorte prirodzené bariéry pomocou repelentných rastlín

Niektoré rastliny majú schopnosť prirodzene odpudzovať mravce a možno ich použiť na obkolesenie vášho domu alebo na ochranu vašej záhrady. Medzi tieto rastliny patria:

  • Levanduľa
  • Absint
  • Bazilika
  • nechtíky
  • Mäta pieporná

zasadiť ich v blízkosti oblastí, ktoré chcete chrániť, a okolo vášho domova, aby ste vytvorili bariéru odpudzujúcu mravce.

Použite esenciálne oleje z týchto rastlín

Ak nemôžete zasadiť tieto rastliny okolo vášho domu, skúste použiť ich esenciálne oleje. Zmiešajte pár kvapiek esenciálneho oleja s vodou v rozprašovači a nastriekajte na postihnuté miesta.

Prečítajte si tiež:   Prekvapujúci trik na odstránenie škvŕn z okna rúry, ktorý očarí aj celý váš dom!

3. Zabráňte mravcom v prístupe k potrave

Mravce priťahuje jedlo, najmä sladké. Aby ste im zabránili napadnúť váš domov, dodržujte niekoľko jednoduchých pravidiel:

  • Potraviny uchovávajte vo vzduchotesných nádobách
  • Pravidelne čistite kuchyňu a pracovné plochy
  • Rýchlo zlikvidujte zvyšky jedla a omrvinky
  • Nenechávajte potraviny ležať vonku, napríklad prezreté ovocie

Osvojením si týchto dobrých návykov obmedzíte príťažlivosť svojho domova pre mravce a znížite ich výskyt.

4. Použite sódu bikarbónu a zachytávače cukru

Ďalším prirodzeným a účinným spôsobom, ako udržať mravce preč, je použitie pasce vyrobené zo sódy bikarbóny a cukru. Jedlá sóda je pre mravce pri požití toxická, zatiaľ čo cukor ich priťahuje. Na prípravu tejto pasce zmiešajte jeden diel sódy bikarbóny s jedným dielom práškového cukru.

Prečítajte si tiež:   Ako sa zbaviť komárov natrvalo? Potrebujete len jeden drink!

V blízkosti zamorených oblastí umiestnite pasce

Potom zmes naberajte do malých nádob alebo na hliníkovú fóliu a umiestnite ich do blízkosti miest zamorených mravcami. Mravce bude priťahovať cukor, prehltnú aj sódu bikarbónu, ktorá ich postupne vylúči.

5. Blokujte vstupné body mravcov

Aby ste zabránili vniknutiu mravcov do vášho domova, je dôležité blokovať ich vstupné body. Pravidelne kontrolujte steny, soklové lišty a okná vášho domova, či nemajú praskliny alebo diery, cez ktoré by mohli prechádzať mravce.

Utesnite trhliny tmelom

Na utesnenie trhlín použite tmel alebo silikón a zabráňte prístupu mravcov. Môžete tiež posypať kremelinu, prírodný insekticíd, okolo vstupných miest, aby ste mravce odradili od približovania.

Dodržiavaním týchto 5 prirodzených a účinných tipov by ste mali byť schopní držať mravce ďaleko od vášho domu a záhrady bez toho, aby ste sa uchýlili k škodlivým chemikáliám. Neváhajte a upravte tieto metódy podľa potreby a kombinujte ich pre optimálnu ochranu.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Novinky » 5 prírodných a účinných tipov, ako udržať mravce mimo domu a záhrady