5 spôsobov správania, ktorým sa absolútne vyhnúť, ak nechcete zostať single

Sloboda môže byť voľbou alebo jednoducho situáciou, v ktorej sa momentálne nachádzate. Určité správanie však môže poškodiť vaše šance na nájdenie lásky a vybudovanie zdravého a plnohodnotného vzťahu. Aby sme vám pomohli zmeniť situáciu, tu je 5 spôsobov správania, ktorým sa absolútne vyhnúť, ak nechcete zostať single.

1. Nedostatok sebaúcty a sebavedomia

Nedostatok sebaúcty a sebadôvery sú kľúčové prvky, ktoré môžu negatívne ovplyvniť vašu schopnosť stretnúť sa s niekým a vybudovať si silný vzťah. Ak sa zo seba necítite dobre, môže sa to prejaviť na vašom postoji a odstrčiť ľudí, ktorí by o vás mohli mať záujem.

Ako to vyliečiť?

  • Pracujte na svojej sebaúcte : spoznajte seba, svoje silné a slabé stránky a prijmite sa takí, akí ste. Môžete sa snažiť vylepšiť určité veci, ale je dôležité, aby ste sa milovali so svojimi nedokonalosťami.
  • Rozvíjajte svoje sebavedomie : praktizujte aktivity, ktoré vás posilnia, obklopte sa pozitívnymi ľuďmi a pravidelne sa vyzývajte, aby ste vyšli zo svojej komfortnej zóny.
Prečítajte si tiež:   Ako sa páru vyhnúť tomuto toxickému profilu zvanému Papierový rez

2. Byť príliš náročný a nepružný

Je prirodzené mať kritériá a preferencie, pokiaľ ide o romantického partnera, ale musíte vedieť, ako byť flexibilný a otvorený, aby ste nepremeškali skvelé príležitosti. Prílišná náročnosť alebo nepružnosť vám môže brániť v stretávaní sa s ľuďmi, ktorí by vás mohli prekvapiť a potešiť..

5 spôsobov správania, ktorým sa absolútne vyhnúť, ak nechcete zostať single
5 spôsobov správania, ktorým sa absolútne vyhnúť, ak nechcete zostať single

Ako byť otvorenejší stretnutiam?

  • Skontrolujte svoje kritériá : spochybňovať skutočnú dôležitosť určitých aspektov (fyzika, sociálne postavenie, záujmy atď.) a rozlišovať medzi tým, čo je podstatné a čo je povrchné.
  • Nechajte sa prekvapiť : Prijmite pozvánky a spojte sa s ľuďmi, o ktorých ste možno na začiatku neuvažovali. Láska sa niekedy nájde tam, kde ju najmenej čakáte.

3. Premýšľanie o minulosti a vašich romantických zlyhaniach

Všetci sme zažili aspoň jedno romantické sklamanie, no ak nedokážete otočiť list a ísť ďalej, riskujete, že pošpiníte váš pohľad na lásku a znemožníte si šance na vybudovanie nového zdravého vzťahu. Musíte sa naučiť nechať ísť a znova sa otvoriť ostatnýmbez toho, aby sme sa systematicky obávali zlyhania alebo utrpenia.

Prečítajte si tiež:   Odhalte tajomstvo svojej výnimočnosti podľa dĺžky vášho malíčka!

Ako nezostať väzňom minulosti?

  • Učte sa zo svojich minulých skúseností : Každý neúspech vás môže niečo naučiť a pomôcť vám lepšie pochopiť, čo vo vzťahu skutočne hľadáte.
  • Ukážte odolnosť : vedieť, ako dať romantické sklamania na pravú mieru a zamerať sa na svoje blaho a svoje túžby. Zaslúžiš si byť šťastný, nedovoľ, aby tvoja minulosť diktovala tvoju budúcnosť.

4. Sústreďte sa len na svoju kariéru a osobné projekty

Dôležité je mať ciele, ambície a realizovať svoje osobné projekty. Ak sa však stane posadnutosťou natoľko, že zanedbá akúkoľvek možnosť romantického stretnutia, bude ťažké si predstaviť stabilný a trvalý vzťah s niekým. Pamätajte, že láska a práca sú dve oblasti života, ktoré môžu – a musia – spolunažívať harmonicky.

Ako zladiť lásku a profesionálne ambície?

  • Nájdite si čas na stretnutia a koníčky : naplánujte si čas, kedy pôjdete von, stretnete sa s priateľmi, zapojíte sa do aktivít… Je nevyhnutné, aby ste vo svojom živote vytvorili rovnováhu, aby ste sa naplnili.
  • Integrujte rozmer lásky do svojich životných cieľov : Ak považujete za dôležité mať partnera a budovať vzťah vo dvojici, prijmite to a neodkladajte to bokom v prospech svojich ďalších túžob.
Prečítajte si tiež:   Odhalte tajomstvo svojej výnimočnosti podľa dĺžky vášho malíčka!

5. Osvojenie si obmedzujúcich presvedčení o láske a vzťahoch

Presvedčenia, ktoré zastávate o láske a vzťahoch, môžu mať významný vplyv na váš milostný život. Ak si myslíte, že ste predurčení byť nešťastní v láske, že všetci sú neverní alebo že vážne vzťahy už neexistujú, môže to vytvoriť bariéry, ktoré vám zabránia stretnúť niekoho, ako ste vy, a prekvitať ako pár.

Ako zmeniť svoje obmedzujúce presvedčenia?

  • Identifikujte svoje negatívne presvedčenia : Urobte si čas na premýšľanie o predpojatých predstavách, ktoré máte o láske a vzťahoch, a spochybňujte ich základ a platnosť.
  • Nahraďte ich pozitívnymi presvedčeniami : zakaždým, keď sa objaví obmedzujúca myšlienka, pokúste sa ju preformulovať konštruktívnym a realistickým spôsobom, aby ste podporili stav mysle, ktorý je vhodnejší pre randenie a romantické naplnenie.

Na záver, vyhýbanie sa týmto 5 škodlivým správaniam môže pomôcť zvýšiť vaše šance na nájdenie lásky a vybudovanie plnohodnotného vzťahu. Neváhajte na sebe pracovať, osvojte si otvorené a pozitívne myslenie a predovšetkým verte vo svoju schopnosť byť šťastný v láske.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Psychológia » 5 spôsobov správania, ktorým sa absolútne vyhnúť, ak nechcete zostať single