5 úžasných prírodných olejov, ktoré výrazne urýchlia rast vašich vlasov

Objavte silu prírody: Ako vám môžu 5 skvelých prírodných olejov pomôcť zrýchliť rast vašich vlasov a pritom ich udržať zdravé a žiarivé.

Vo svete, kde neustále hľadáme produkty, ktoré zlepšujú náš vzhľad a pohodu, prírodné oleje pretože vlasy sú skutočnými spojencami. Tieto oleje majú výživné a stimulačné vlastnosti, ktoré nám môžu pomôcť dosiahnuť dlhé a zdravé vlasy v krátkom čase. V tomto článku vám predstavujeme 5 prírodných olejov, vďaka ktorým budú vlasy rýchlo rásť.

Kokosový olej

L‘kokosový olej je pravdepodobne jedným z najznámejších a najpoužívanejších prírodných olejov na vlasy. Extrahuje sa z dužiny kokosu a má mnoho prospešných vlastností pre pokožku hlavy a vlasy. Jeho hydratačné a antimikrobiálne vlastnosti pomáhajú predchádzať a bojovať proti problémom, ako sú lupiny a infekcie pokožky hlavy.

Navyše kyselina laurová obsiahnutá v kokosovom oleji umožňuje lepšie prenikanie živín do vlasového vlákna, čím podporuje zdravý a rýchly rast vlasov. Aby ste využili jeho výhody, naneste kokosový olej priamo na pokožku hlavy a vlasy, nechajte pôsobiť aspoň 30 minút a potom opláchnite vlažnou vodou.

Prečítajte si tiež:   Prečo je dôležité poznať význam emoji srdca s bodkou pod ním na WhatsApp? Objavte jeho tajomstvo!

Ricínový olej

L‘Ricínový olej je ďalší prírodný olej, ktorý robí zázraky pre rast vlasov. Pochádza zo semien Ricinus communis, stromu pôvodom z východnej Afriky a Indie, a je bohatý na esenciálne mastné kyseliny, najmä kyselinu ricínolejovú.

Výhody pre vlasy

Protizápalové a antimikrobiálne vlastnosti ricínového oleja pomáhajú udržiavať zdravú pokožku hlavy bez problémov, ako sú plesňové infekcie a svrbenie. Kyselina ricínolejová prítomná v tomto prírodnom oleji tiež pomáha vyrovnávať pH pokožky hlavy a podporuje krvný obeh, čím stimuluje rýchly rast vlasov.

5 prírodných olejov pre rýchly rast vlasov
5 prírodných olejov, vďaka ktorým budú vaše vlasy rásť v rekordnom čase

Ako používať ricínový olej

Pre ľahšiu aplikáciu sa odporúča zmiešať ricínový olej s iným nosným olejom (ako je kokosový olej alebo olej zo sladkých mandlí). Túto zmes si niekoľko minút vmasírujte do pokožky hlavy a vlasov, potom ju pred opláchnutím nechajte pôsobiť aspoň 30 minút.

Horčičný olej

Tento prírodný olej extrahovaný z horčičných semien, ktorý je na Západe málo známy, je veľmi populárny v Indii a ďalších ázijských krajinách pre svoje účinky na vlasy. L‘horčičný olej obsahuje vitamíny (A, D, E a K), minerály (vápnik, zinok, draslík) a mastné kyseliny (omega-3), ktoré sú nevyhnutné pre zdravie a rast vlasov.

Prečítajte si tiež:   Prečo by ste mali podľa naturopata vložiť bobkový list pod vankúš? Odpoveď vás prekvapí!

Výhody pre vlasy

Horčičný olej podporuje krvný obeh v pokožke hlavy, čo stimuluje rast vlasov. Jeho protiplesňové a antibakteriálne vlastnosti tiež pomáhajú chrániť pokožku hlavy pred infekciami, s ktorými sa bežne stretávame pri nadmernom vypadávaní vlasov.

Ako používať horčičný olej

Naneste horčicový olej na pokožku hlavy a vlasy a potom niekoľko minút jemne masírujte. Zabaľte vlasy do teplého uteráka, aby ste zvýšili vstrebávanie živín, a pred opláchnutím nechajte pôsobiť 30 minút až hodinu.

Argánový olej

Pôvodne z Maroka,Argánový olej sa získava z orechov arganovníka a má mnoho výhod pre pokožku a vlasy. Obsahuje vitamín E, antioxidanty a mastné kyseliny, ktoré pomáhajú chrániť, vyživovať a stimulovať rast vlasov.

Výhody pre vlasy

Arganový olej pomáha opraviť a zvlhčiť poškodené alebo suché vlasy vďaka vysokému obsahu vitamínu E. Tento prírodný olej tiež zabraňuje lámaniu vlasov a posilňuje ich štruktúru, čím podporuje rýchly rast.

Prečítajte si tiež:   Prečo by ste mali podľa naturopata vložiť bobkový list pod vankúš? Odpoveď vás prekvapí!

Ako používať arganový olej

Naneste niekoľko kvapiek arganového oleja na vlasy (hlavne na končeky) denne alebo po umytí šampónom a jemne vmasírujte, aby sa produkt úplne vstrebal. Tento olej môžete použiť aj ako bezoplachovú kúru pre hydratačný a ochranný účinok počas celého dňa.

Avokádový olej

Extrahované z dužiny ovocia,avokádový olej má vysoký obsah kyseliny olejovej (mononenasýtená mastná kyselina), ako aj vitamínov A, D a E. Je ideálny pre suché, lámavé alebo poškodené vlasy vďaka svojim vyživujúcim a regeneračným vlastnostiam.

Výhody pre vlasy

Okrem toho, že vlasy rýchlo rastú, pomáha avokádový olej posilňovať, hydratovať a zjemňovať vlasové vlákno, čo pomáha znižovať lámavosť a štiepenie končekov. Pomáha tiež chrániť vlasy pred vonkajšími agresiami tým, že vytvára ochrannú bariéru.

Ako používať avokádový olej

Zmiešajte avokádový olej s vašim obľúbeným nosným olejom (ako je kokosový olej alebo olej zo sladkých mandlí), naneste na pokožku hlavy a do dĺžok a potom jemne vmasírujte. Pred opláchnutím nechajte pôsobiť 30 minút až hodinu.

Využite ich prednosti 5 prírodných olejov pre získanie silnej, zdravej a bujnej hrivy! Neváhajte experimentovať a prispôsobte si používanie týchto produktov podľa svojich konkrétnych potrieb a využite ich výhody, aby vaše vlasy rástli rýchlo a prirodzene.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Novinky » 5 úžasných prírodných olejov, ktoré výrazne urýchlia rast vašich vlasov