5 zaujímavých spôsobov, ako využiť rolky z toaletného papiera

Kreatívne spôsoby, ako využiť staré toaletné rolky: 5 geniálnych nápadov, ktoré prinesú nový život do vášho domova!

Namiesto toho, aby ste tieto malé kartónové tuby vyhodili, prečo ich nepremeniť na niečo užitočné a dekoratívne? Tu je 5 skvelých tipov, ako recyklovať rolky toaletného papiera a dať im druhý život.

1. Vytvorte praktické predmety

Rolky od toaletného papiera sa dajú premeniť na rôzne užitočné predmety každodennej potreby. Tu je niekoľko príkladov:

Sejačky na semená

Prečo kupovať kvetináče pre svoje mladé rastlinky, keď ich môžete vytvoriť z roliek toaletného papiera? Jednoducho zložte konce na seba, aby ste vytvorili malú nádobu a umiestnite tam niekoľko semien s trochou zeminy. Vaše rastliny budú prekvitať v tomto ekologickom a ekonomickom prostredí. kľudne prispôsobte si sejačky so vzormi alebo štítkami s názvom osiva.

Prečítajte si tiež:   Ako amazonskí Indiáni využívali maslo Murumuru: Výnimočný prírodný prostriedok proti komárom!

Urobte poriadok v kábloch

Všetci máme v domácnostiach povaľované a zamotané káble. Použite rolky toaletného papiera, aby boli pevne zvinuté a ľahko sa skladovali. Malá škatuľka obsahujúca niekoľko zarovnaných roliek vám umožní lepšie zorganizovať váš priestor a vyhnúť sa problémom.

2. Vytvárajte umelecké diela

Rolky od toaletného papiera ponúkajú viacero možností pre domácich majstrov a dekoráciu. Tu je niekoľko nápadov, ako popustiť uzdu svojej kreativite:

Dekoratívne maľby

Narezaním roliek toaletného papiera na tenké pásiky môžete vytvárať geometrické a originálne tvary. Potom ich zostavte a vytvorte vzory na pevnej podložke, ako je lepenka alebo plátno. Namaľujte všetko podľa svojich predstáv a zaveste svoj výtvor na stenu.

Slávnostné girlandy

Na oslavu špeciálnej príležitosti vytvorte girlandu z kúskov vyrezaných z roliek toaletného papiera. Previažte ich šnúrkou alebo stuhou. Získate tak a vzdušná a ľahká dekoráciaideálne na narodeninovú oslavu alebo slávnostnú udalosť.

Prečítajte si tiež:   TikTok šíri techniku odbúravania tuku, ale odborník upozorňuje na jej riziká. Existuje iný spôsob, ako schudnúť bez tukov?
5 kreatívnych nápadov na recykláciu roliek toaletného papiera
5 kreatívnych nápadov na recykláciu roliek toaletného papiera

3. Vyrábajte detské hračky

Nič nie je pre dieťa tak výchovné ako výroba vlastných hračiek. Rolky od toaletného papiera sú skvelým miestom, kde začať:

Ekologicky zodpovedné bábky

Pozvite svoje deti, aby si vytvorili svoje vlastné postavičky pomocou roliek toaletného papiera ako tiel. Môžu kresliť tváre, lepiť prvky na zdobenie a pridávať šnúrky na ruky a nohy. Tieto bábky to umožnia stimulovať predstavivosť a kreativitu vašich detía zároveň vštepovať rešpekt k životnému prostrediu.

Mramorový okruh

Rozrezaním roliek toaletného papiera na polovicu a ich nalepením na kartón alebo na stenu ľahko vytvoríte veľký obvod, na ktorý sa budú posúvať guľôčky. Ideálne na zabavenie detí na celé hodiny.

4. Navrhnite dekoratívne predmety

Aj váš interiér si zaslúži vylepšenie vďaka týmto malým kartónovým tubusom. Tu sú nejaké návrhy:

Prečítajte si tiež:   Ako bojovať proti vráskam a únave? Doprajte si viac vitamínu Q!

Romantické svietniky na čajové sviečky

Vytvorte teplú atmosféru premenou roliek toaletného papiera na pekné svietniky na čajové sviečky. Za týmto účelom vyrežte vzory z rúrok a vložte do nich LED sviečku. Keď zapálite sviečky, vzory budú vrhať krásne tiene na okolité steny.

DIY reproduktor pre váš smartfón

Nie je potrebné investovať do drahých reproduktorov na zosilnenie zvuku vášho smartfónu. Do rolky toaletného papiera jednoducho vyrežte štrbinu, do ktorej vložíte telefón. Môžete dokonca použiť washi pásku alebo farbu na prispôsobenie tejto jednoduchej, ale šikovnej položky.

5. Podporovať biodiverzitu

Na ochranu flóry a fauny možno použiť aj rolky od toaletného papiera:

Úkryt pre hmyz

Naplnením rolky toaletného papiera prírodnými predmetmi, ako sú vetvičky, listy alebo slama, môžete vytvoriť útočisko pre malý hmyz, ktorý lemuje vašu záhradu. Tieto prístrešky ocenia najmä lienky, užitočné na boj proti voškám.

Kŕmidlá pre vtáky

Výroba kŕmidla pre vtáčiky s rolkou toaletného papiera je veľmi jednoduchá. Jednoducho rozotrite arašidové maslo na vonkajšiu stranu tuby a obalte ho vo vtáčom semienku. Potom kŕmidlo zaveste na konár pomocou šnúrky. Vaši okrídlení priatelia si prídu na svoje a ponúknu vám krásnu show.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Novinky » 5 zaujímavých spôsobov, ako využiť rolky z toaletného papiera