7 bežných vecí, ktoré sú oveľa špinavšie ako záchod a zriedka sa umývajú…

7 nečistých predmetov, ktoré sú vždy špinavšie ako záchod, a predsa ich zriedka umývame...

Všetci máme tendenciu myslieť si, že záchod je najšpinavšie miesto v našom dome. Existujú však aj iné predmety každodennej potreby, ktoré obsahujú oveľa viac baktérií ako toalety, a napriek tomu ich nečistíme tak často, ako by sme mali. Tu je 7 vecí, ktorým by ste mali venovať väčšiu pozornosť, pokiaľ ide o čistotu.

1. Kuchynská špongia

Je to málo známy fakt, ale kuchynská špongia je jedným z najviac kontaminovaných predmetov vo vašej domácnosti. V skutočnosti zostáva neustále vlhký a zachytáva všetky druhy zvyškov jedla, čo vytvára ideálne prostredie pre množenie baktérií. Aby ste zabránili šíreniu choroboplodných zárodkov, nezabudnite hubku pravidelne dezinfikovať minútou v mikrovlnnej rúre alebo prevarením v horúcej vode. Okrem toho ho vymieňajte každý týždeň, aby ste obmedzili riziká.

Prečítajte si tiež:   Odstráňte penu z vašej terasy pomocou tohto triku založeného na populárnom nápoji

2. Kľučky dverí

Kľučky na dverách sa naše ruky dotýkajú niekoľkokrát denne, no málokedy sa čistí. Vírusy a baktérie na našich rukách sa môžu ľahko rozšíriť po celom dome. Preto sa odporúča pravidelne dezinfikovať kľučky dverí vhodným prípravkom alebo dezinfekčným obrúskom, najmä v období epidémií.

7 každodenných predmetov oveľa špinavších ako záchod, a predsa len zriedka umývaných...
7 každodenných predmetov oveľa špinavších ako záchod, a predsa len zriedka umývaných…

3. Diaľkové ovládanie

Diaľkové ovládanie je predmet, ktorý prechádza z ruky do ruky a často sa ho dotýkame bez toho, aby sme o tom premýšľali. Preto ukrýva veľké množstvo baktérií a choroboplodných zárodkov, ktoré netreba zanedbávať. Na účinné čistenie použite handričku mierne navlhčenú v mydlovej vode alebo alkohole, ale dbajte na to, aby tekutina neprenikla do tlačidiel. Môžete tiež použiť dezinfekčné obrúsky špeciálne navrhnuté na elektronické predmety.

4. Počítačové klávesnice a myši

Počítačové klávesnice a myši sú tiež živnou pôdou pre baktérie, ktoré používame každý deň. Okrem toho sú často umiestnené na našich stoloch, kde sa hromadia všetky druhy nečistôt. Aby ste udržali svoj pracovný priestor čistý, nezabudnite pravidelne čistiť klávesnice a myši mäkkou handričkou, mydlovou vodou alebo prípravkom vhodným na elektrické povrchy. Neváhajte tiež pravidelne utierať prach na stole pomocou handričky z mikrovlákna.

Prečítajte si tiež:   Ako účinne bojovať proti slimákom doma: alternatíva k pelietam

5. Dosky na krájanie

Dosky na krájanie sú nevyhnutným doplnkom v našej kuchyni, no ak nie sú správne vyčistené, predstavujú niekoľko nebezpečenstiev. V skutočnosti môžu obsahovať nebezpečné baktérie, najmä ak sa používajú na krájanie surového mäsa. Aby ste predišli riziku infekcie, po každom použití dosky na krájanie dôkladne očistite mydlom a horúcou vodoua nezabudnite použiť rôzne dosky na zeleninu a mäso.

6. Mobilné telefóny

Všetci máme svoj mobilný telefón veľmi často v rukách a je to predmet, ktorý tiež prechádza z jedného povrchu na druhý bez toho, aby bol skutočne vyčistený. Ukrýva však veľa mikróbov a baktérií, pretože naše ruky sú s ním v neustálom kontakte. Telefón pravidelne dezinfikujte mäkkou dezinfekčnou utierkou alebo handričkou z mikrovlákna namočenou v alkohole, dávajte však pozor, aby ste ho príliš nenamočili, aby sa zachovala jeho správna funkcia.

Prečítajte si tiež:   Ako účinne bojovať proti slimákom doma: alternatíva k pelietam

7. Štetce na make-up

Štetce na mejkap sú predmety, ktoré používame na pokožke každý deň, a preto môžu šíriť baktérie, ak sa o ne správne nestaráme. Nezabudnite ich čistiť aspoň raz týždenne pomocou špecifického prípravku alebo roztoku vlažnej vody a jemného šampónu. Potom ich opláchnite pod vodou, kým nezostanú žiadne zvyšky make-upu a vysušte ich naplocho, aby si zachovali svoj pôvodný tvar.

Na záver, buďte pozorní k týmto každodenným predmetom, na ktoré často zabúdame, že môžu byť skutočnou živnou pôdou pre baktérie. Vykonajte potrebné opatrenia na zabezpečenie čistoty vášho prostredia a zabránenie šíreniu choroboplodných zárodkov.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Novinky » 7 bežných vecí, ktoré sú oveľa špinavšie ako záchod a zriedka sa umývajú…