87,32 % populácie nevie nájsť správnu odpoveď. Patríte medzi najlepších?

V posledných rokoch intelektuálne výzvy a puzzle hry sa stali populárnymi na internete a sociálnych sieťach. Tieto hry sú často veľmi zábavné, pretože umožňujú hráčom precvičiť si inteligenciu a logické schopnosti. Najnovšou výzvou je vytvoriť 11 štvorcov z východiskového obrazca presunutím iba 3 zápaliek.. Táto hra je známa aj ako „IQ test“ a umožňuje hráčom použiť svoju logiku na nájdenie riešenia. Pozrime sa, či ste na túto výzvu pripravení!

IQ test: Ako vytvoríte 11 štvorcov presunutím iba 3 zápaliek?

IQ testy a hádanky sú vynikajúcim spôsobom, ako otestovať naše mentálne schopnosti. Je to výzva, ktorú musíme prijať, pretože si vyžaduje veľa sústredenia a premýšľania, čo je veľmi obohacujúce. Napríklad z východiskového obrazca môžete vytvoriť 11 štvorcov presunutím iba 3 zápaliek.

Prečítajte si tiež:   6 správaní vášho partnera, ktoré dokazujú, že ste v toxickom vzťahu
IQ test - vytvorte 11 štvorcov presunutím 3 zápaliek
IQ test: vytvorte 11 štvorcov presunutím 3 zápaliek

Tento typ situácie je veľmi stimulujúci a pomôže nám zlepšiť našu schopnosť riešiť zložité problémy.

Keď sa pustíme do takejto výzvy, musíme byť schopní prísť s riešením inovatívneMusíme však tiež vedieť nájsť správnu rovnováhu medzi logickým uvažovaním a intuíciou. Musíme tiež ovládať základné princípy uvažovania a vedieť ich použiť na nájdenie správneho riešenia.

Testy IQ sú preto vynikajúcim spôsobom merania našich kognitívnych schopností a testovania našej schopnosti nájsť riešenie zložitých problémov. Kľúčom k úspechu je však sústrediť sa a využiť svoju predstavivosť na nájdenie účinných riešení.

Riešenie testu IQ

Sme radi, že ste prijali túto výzvu a strávili ste nejaký čas hľadaním riešenia. Riešenie je podrobne uvedené na nasledujúcom obrázku.

Prečítajte si tiež:   Vysávač: obľúbená technika narcistických zvrhlíkov v toxických vzťahoch
IQ test - vytvorte 11 štvorcov presunutím 3 zápaliek - riešenie
Riešenie logickej úlohy

Odporúčame vám, aby ste sa o túto výzvu podelili so svojimi priateľmi a rodinou na sociálnych sieťach, aby sa aj ostatní mohli pokúsiť vyriešiť túto hádanku. Ešte raz ďakujeme za účasť!

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Psychológia » 87,32 % populácie nevie nájsť správnu odpoveď. Patríte medzi najlepších?