9 dôvodov, prečo muži ignorujú textové správy celé dni

Prečo sa muži vyhýbajú odpovedať na textové správy? 9 hlavných faktorov, ktoré vysvetľujú túto záhadu a prečo to môže byť pre ženy frustrujúce.

Rádiové ticho od muža vo vzťahu alebo počas randenia môže byť veľmi rušivé. Často je ťažké pochopiť, prečo muž niekoľko dní neodpovedá na SMS. Tento článok vás vyzýva, aby ste objavili a analyzovali 9 hlavných dôvodov, ktoré by mohli vysvetliť toto správanie.

1. Sú zaneprázdnení

Prvým a pravdepodobne najzrejmejším dôvodom je, že sú jednoducho zaneprázdnení. Muži môžu mať rôzne úlohy v práci, stretnutia s priateľmi alebo rodinné povinnosti, ktoré ich oberajú o čas. Samozrejme, to úplne neospravedlňuje ich nedostatočnú odozvu, ale treba to mať na pamäti čas strávený bez komunikácie nie vždy odráža mieru záujmu o dotyčnú osobu.

2. Radšej hovoria ako píšu

Niektorí muži majú jednoducho problém vyjadriť sa písomne ​​a oveľa radšej o veciach diskutujú osobne alebo tvárou v tvár. V tomto prípade, žiadna odpoveď na texty môže jednoducho znamenať, že čakajú na rozhovor priamo s dotknutou osobouaby sa zabezpečilo, že ich posolstvo príde správne a jednoznačne.

Prečítajte si tiež:   Vybavení výberom stromu: Zaujímavý test osobnosti, ktorý odhalí váš stupeň sebavedomia
9 hlavných dôvodov, prečo muži celé dni neodpovedajú na texty
9 hlavných dôvodov, prečo muži celé dni neodpovedajú na texty

3. Boja sa príliš rýchleho zaviazania alebo odhalenia

Niektorí muži sa môžu vyhýbať odpovediam na SMS, pretože sa obávajú, že sa dostanú do vzťahu príliš rýchlo alebo že o sebe prezradia príliš veľa informácií. Môžu si vybrať hrať záhadnú kartudúfajúc, že ​​to zvýši záujem a príťažlivosť osoby, ktorá sa ich snaží zviesť.

Niekedy je ticho stratégiou

Tento typ správania možno použiť aj ako stratégiu flirtovania: niektorí muži si myslia, že založením a rádiové ticho medzi dvoma výmenami názorov vzbudzujú u partnera viac zvedavosti a túžby.

4. Nemajú si veľmi čo povedať

Muži nie sú vždy veľmi zhovorčiví pri správach, najmä ak si práve nemajú čo povedať. Rovnako ako v prípade predchádzajúceho dôvodu, môže to byť týmradšej počkajú, kým nájdu svoj budúci osobný kontakt, kde budú mať viac jedla na diskusiu. Táto hypotéza, samozrejme, nerieši problém neodpovedania na texty, ale môže pomôcť pochopiť, prečo sa niektorí muži zdajú byť menej investovaní do výmeny informácií.

Prečítajte si tiež:   Ako rozpoznať znaky poškodeného priateľstva? Poznajte tajomstvá!

5. Čakajú, či daná osoba nepošle ďalšie správy

Neodpovedanie na SMS niekoľko dní môže byť pre niektorých mužov cesta otestovať trpezlivosť a vôľu svojho partnera. Chcú vidieť, či sa to druhé opäť prejaví alebo nie. Ak si napíše viac, budú vedieť, že sa o nich skutočne zaujíma a naopak.

6. Nevedia, ako reagovať

Muži môžu byť zaskočení správou, ktorá ich osloví alebo to vyžaduje premyslenú reakciu. Potom sa môžu rozhodnúť, že si nájdu čas potrebný na nájdenie správnych slov, aj keď to znamená nechať prejsť niekoľko dní, kým odpovedia. Táto situácia môže byť obzvlášť ošemetná, pokiaľ ide o citlivé témy, ako sú romantické pocity alebo medziľudské konflikty.

Prečítajte si tiež:   Zistite, čo prvý dojem o vás hovorí o vašej osobnosti - Skutočne sa poznáte?

7. Pravdepodobne rýchlo zatvoria určité konverzačné „okná“

V niektorých prípadoch, mužom môžu byť niektoré témy diskusie nepríjemné alebo sa obávajú zrýchlenia udalostí. Neodpovedať na texty niekoľko dní by ich preto mohlo viesť k pohodlnejším a menej pútavým diskusiám. To samozrejme nemusí nevyhnutne pomôcť udržať si zdravý vzťah s partnerom.

8. Majú nízku úroveň emocionálnej intimity

Určití muži snažiť sa nadviazať intímne vzťahy s ostatnými, najmä ak to zahŕňa diskusiu o vlastných pocitoch a osobných skúsenostiach. Toto správanie môže prameniť z problémov so sebavedomím, iracionálnych obáv alebo jednoducho z osobných preferencií. Tak či onak, títo muži majú tendenciu vyhýbať sa hlbokým rozhovorom a odtláčať ľudí, ktorí sa k nim snažia priblížiť.

9. Chodia s niekým iným

V konečnom dôsledku to môže byť jednoducho takneodpovedajú na texty, pretože vidia inú osobu alebo sa s ňou rozprávajú. Niektorí muži môžu byť destabilizovaní riadením niekoľkých vzťahov súčasne a rozhodnú sa zamerať svoju pozornosť len na jeden. Samozrejme, zvyčajne to znamená, že „rádiové ticho“ je znakom nevery alebo menšieho záujmu o súčasný vzťah.

Existuje mnoho dôvodov, prečo sa muž môže rozhodnúť niekoľko dní nereagovať na SMS. Je dôležité uviesť toto správanie do perspektívy a neváhať komunikovať svoje vlastné obavy a potreby lepšie pochopiť, čo sa skrýva za týmto záhadným nedostatkom odozvy.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Psychológia » 9 dôvodov, prečo muži ignorujú textové správy celé dni