9 vecí, ktoré by ste nikdy nemali požičiavať: Ako sa vyhnúť nešťastiu a chudobe?

Prediďte nešťastiu a chudobe: Pozrite sa na týchto 9 vecí, ktoré by ste nikdy nemali zdieľať s ostatnými.

V každodennom živote sú zdieľanie a štedrosť hodnotami podporovanými pri budovaní silných sociálnych väzieb. Vedeli ste však, že podľa niektorých kultúr a tradícií by niektoré osobné veci mali zostať výlučne vaše? Existuje zoznam vecí, ktoré by ste nikdy nemali požičiavať, založený na starodávnych presvedčeniach súvisiacich s nešťastím a chudobou. Poďme spolu objaviť týchto deväť intímnych predmetov, ktoré pravdepodobne priťahujú negatívne energie, keď opustia naše ruky.

Prečítajte si tiež:   Skvelý trik pre dokonalé šúpanie ovocia: Neomylný sklenený hrot!

Šperky a otázka osobnej energie

Šperky neslúžia len ako módne doplnky; môžu byť tiež silnými vektormi osobnej energie. Požičajte šperk sa môže zdať triviálne, ale v mnohých kultúrach sa to rovná odovzdaniu trochu svojej podstaty druhému. Výsledkom tohto prevodu môže byť a nepohodlné spojenie s osudom dlžníka a potenciálne a negatívny prenos energie späť pôvodnému majiteľovi.

Portfóliové pôžičky a finančné riziko

Peňaženka, ako schránka na naše peniaze a naše osobné karty, je často vnímaná ako náš symbol finančné zdravie. Požičiavanie je ako nechať niekoho iného prevziať kontrolu nad našou ekonomickou stabilitou. Poverčivosť ide dokonca tak ďaleko, že to naznačuje portfóliový úver mohol zasiať semená budúca chudobav dôsledku vzniknutej metafyzickej poruchy.

Oblečenie: odtlačky a identity

Oblečenie je preniknuté intimitou ich nositeľa a ich jedinečná energia. Ich požičiavanie je ako zdieľanie časti našej osobnej identity. Okrem toho sa verí, že nechať niekoho iného doslova vstúpiť „do našej obuvi“ môže viesť k a výmena energetických odtlačkov ktoré by mohli zahmliť našu vlastnú cestu k úspechu a prosperite.

Prečítajte si tiež:   Prečo je dôležité poznať význam emoji srdca s bodkou pod ním na WhatsApp? Objavte jeho tajomstvo!

Kľúče: otváranie dverí nešťastiu

Kľúče majú silnú symbolickú silu: umožňujú nám prístup k našim osobným svätyniam, našim domovom. Požičať ich znamená riskovať otvorenie symbolicky dvere neznámym a potenciálne škodlivým vonkajším vplyvom. Niektoré tradície varujú pred zdieľaním našich kľúčov, pretože by to mohlo byť pozvať smolu vstúpiť do nášho života.

Hrebeň: intimita a strata vitality

Hrebeň je osobný nástroj spojený s spravovanie nášho vzhľadu a naše zdravie. Vo folklóre mnohých kultúr je požičiavanie hrebeňa synonymom zdieľania životnej sily, čo by sa mohlo premietnuť do znížená vitalita alebo dokonca prenos nešťastia, najmä ak na tomto veľmi intímnom predmete zostávajú vlasy.

Soľ: zložka prosperity

Historicky cenné a niekedy používané ako platidlo, soľ stelesňuje prosperitu a ochranu. Dať ho alebo požičať ho teda možno interpretovať ako vyčerpanie vlastných zdrojov. Zdanlivo bezvýznamné gesto, ako je odovzdanie soli inej osobe, môže byť podľa niektorých presvedčení spôsobom zrieď naše šťastie a oslabiť naše postavenie v živote.

Prečítajte si tiež:   Skvelý trik pre dokonalé šúpanie ovocia: Neomylný sklenený hrot!

Nožnice a nite: strihanie zväzkov šťastia

Nožnice a niť sú nástroje slúžiace na oddelenie a viazanie, resp. Akt pôžičky symbolicky znamená, prestrihnúť kravaty so šťastím alebo nám bránia v ceste. Tieto predmety stelesňujú myšlienku definitívnej zmeny, ktorá by po zapožičaní mohla signalizovať a odmietnutie pokroku alebo priaznivá kontinuita v našej vlastnej existencii.

Mydlá a ošetrujúce prostriedky: výmena aury

Mydlo a ošetrujúce produkty sú rozšírením našej ponuky osobná hygiena a naša aura. Zdieľanie týchto článkov môže mať hodnotu výmena aury, prenášanie energií a zážitkov, ktoré nám nepatria. Tradície varujú, že takáto činnosť by mohla vymazať pozitívne energie, ktoré sme starostlivo pestovali.

Knihy: prenos vedomostí alebo smola?

Ak možno požičanie knihy vnímať ako akt vzdelávania a zdieľania vedomostí, isté povery naznačujú, že s každou stránkou by sme sa mohli podeliť aj o útržky svojho osudu. Preto sa odporúča požičiavať knihy s rozvahou, vzhľadom na riziko odovzdávať nielen vedomostiale potenciálne aj smola.

Skúmanie týchto presvedčení poskytuje fascinujúci pohľad na kultúrne praktiky týkajúce sa vlastníctva a zdieľania. Možno nie je potrebné brať každú z týchto povier doslovne, ale je zaujímavé zvážiť, ako odrážajú hodnoty a záujmy rôznych komunít v histórii. Keď sa nabudúce chystáte požičať niečo osobné, možno vám napadne malá myšlienka na tieto presvedčenia.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Novinky » 9 vecí, ktoré by ste nikdy nemali požičiavať: Ako sa vyhnúť nešťastiu a chudobe?