98 % ľudí si myslí, že rovnicu nemožno vyriešiť presunutím 2 zápaliek. Budete patriť medzi 2 % géniov, ktorí nájdu riešenie za menej ako 30 sekúnd?

Všetci ľudia sú inteligentní, aj keď niektorí majú vyššie IQ ako iní. Riešenie hádaniek a rébusov sa však mnohým môže zdať ako neprekonateľná výzva. Ľudia si často myslia, že nemajú správny typ mozgu na pochopenie a riešenie týchto typov problémov. Keď však stojíme pred zaujímavou a podnetnou výzvou, môžeme nájsť nezvyčajné riešenia, ktoré nás všetkých prekvapia.

Dnešnou hádankou je jednoduchá rovnica: 7+6=0. Väčšina ľudí si okamžite pomyslí, že tento rébus sa nedá vyriešiť, pretože sa zdá, že čísla nezodpovedajú súčasnej situácii. Kto si však dá tú námahu a zamyslí sa, nájde riešenie za menej ako 30 sekúnd.

Úlohou je vyriešiť túto rovnicu presunutím iba dvoch zápaliek. Koľko ľudí bude schopných nájsť riešenie? 98 % ľudí si myslí, že je to nemožné a nedokážu to vyriešiť, ale 2 % to možno dokážu skôr, ako uplynie 30 sekúnd. Takže ste pripravení na túto výzvu? Prijmete túto výzvu?

IQ test: Presuňte 2 zápalky, aby bola rovnica správna

Dnešnou úlohou je vyriešiť nasledujúci hlavolam: 7+6=0. Väčšina ľudí si myslí, že táto rovnica sa nedá vyriešiť, a samozrejme majú pravdu: nedá sa vyriešiť len pohľadom na čísla.

IQ test: Presuňte 2 zápalky, aby bola rovnica správna
IQ test: Presuňte 2 zápalky, aby bola rovnica správna

Tu sa však začína najväčšia výzva. Pri hľadaní riešenia musíte myslieť kreatívne a neštandardne. Musíte nájsť spôsob, ako túto rovnicu vyriešiť, a to presunutím iba dvoch zápaliek! Zdá sa to takmer nemožné, ale s trochou trpezlivosti a pozorovania môžete nájsť správne riešenie.

Urobte si čas na premýšľanie a buďte súčasťou 2 %, ktoré dokážu vyriešiť túto hádanku za menej ako 30 sekúnd!

Riešenie IQ testu: Našli ste 2 zhody na vyriešenie rovnice?

Riešenie rovnice 7+6=0 je konečne tu! Gratulujeme všetkým, ktorí sa zapojili do výzvy a našli riešenie do 30 sekúnd. Táto hádanka bola veľmi populárna na sociálnych sieťach, ako je Facebook, Twitter alebo TikTok. A to z dobrého dôvodu: je ťažké ho vyriešiť, ale nie nemožné!

Riešenie IQ testu: našli ste 2 zápalky na vyriešenie rovnice?
Riešenie IQ testu: Našli ste 2 zápalky na vyriešenie rovnice?

Riešením je presunúť dve zápalky tak, aby súčet bol 1+8=9. Teraz sa to môže zdať jednoduché, ale nájsť správnu kombináciu v takom krátkom čase môže byť veľmi ťažké. Dúfame, že sa vám táto výzva páčila, a pozývame vás, aby ste sa o svoje výsledky podelili s priateľmi a rodinou!

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » IQ test » 98 % ľudí si myslí, že rovnicu nemožno vyriešiť presunutím 2 zápaliek. Budete patriť medzi 2 % géniov, ktorí nájdu riešenie za menej ako 30 sekúnd?