Aké číslo chýba v tejto pyramíde čísel?

Dnes budeme riešiť zaujímavú úlohu: nájsť chýbajúce číslo v pyramíde čísel. Tento typ hádaniek je veľmi populárny na sociálnych sieťach a niekedy sa používa na testovanie inteligencie a logiky ľudí. Testy IQ sú založené na podobných hádankách, ktoré testujú kognitívne schopnosti ľudí.

Táto logická úloha zahŕňa hľadanie chýbajúceho čísla na dne pyramídy. Ak chcete vyriešiť túto hádanku, musíte sa pozorne pozrieť na každý riadok a pokúsiť sa nájsť súvislosť s ostatnými číslami. Na vyriešenie tejto hádanky môžete tiež skúsiť použiť niektoré matematické zákony, napríklad odčítanie alebo dokonca delenie.

Teraz je čas ukázať, akí ste múdri a logickí! Pokúste sa vyriešiť túto hádanku a zistite, či nájdete chýbajúce číslo. Veľa šťastia!

Matematická hádanka: aké číslo chýba v tejto pyramíde čísel?

Máme pre vás matematickú a logickú hádanku. Ak ho chcete vyriešiť, musíte pozorovať a zamerať sa na čísla v každom riadku a pokúsiť sa nájsť chýbajúce číslo. Na vyriešenie tejto hádanky budete musieť myslieť inak ako v škatuľke a použiť svoju predstavivosť.

Riešenie tejto úlohy je uvedené na konci článku.

intelektuálna výzva pyramída čísel
Matematická a logická hádanka: aké číslo chýba v tejto pyramíde čísel?

Ste pripravení na túto výzvu? Pozorne si prezrite každý riadok pyramídy a pokúste sa nájsť chýbajúce číslo! Veľa šťastia!

Riešenie hádanky je skvelý spôsob, ako si precvičiť myseľ a kreativitu. Je to tiež skvelý spôsob, ako sa zabaviť vo voľnom čase. Matematické hádanky a logické testy sú na celom svete veľmi populárne, pretože ich riešenie môže byť zábavné a môže nás naučiť veľa o tom, ako premýšľame a rozhodujeme sa.

Ak teda chcete túto úlohu splniť ešte dnes, nájdite si čas a pozrite sa na každý riadok pyramídy čísel a pokúste sa nájsť chýbajúce číslo.

Riešenie matematických a logických hádaniek

Dúfame, že ste našli chýbajúce číslo v pyramíde. Pre tých, ktorí ešte nie sú, Tu je riešenie: chýbajúce číslo je 1657. Vyplýva to z násobenie vyšších čísel a pripočítanie „1“.. Ak si myslíte, že toto riešenie nie je správne, skontrolujte logiku výpočtu pre každý riadok.

Chýbajúce číslo je 1657. Našli ste ho?

Táto hádanka je veľmi populárna na sociálnych sieťach, ako sú Twitter, Facebook a Instagram. Dúfame, že sa vám táto zaujímavá úloha páčila a že ste sa pri jej riešení niečo naučili! Ak áno, podeľte sa o ňu so svojimi priateľmi a uvidíme, kto nájde správnu odpoveď! Veľa šťastia všetkým!

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » IQ test » Aké číslo chýba v tejto pyramíde čísel?