Ako dosiahnuť, aby rovnica bola spravodlivá tým, že presuniete čo najmenej zápasov? Menej ako 2 z 10 ľudí nájdu správnu odpoveď!

V posledných rokoch sú na internete a sociálnych sieťach čoraz populárnejšie hádanky a iné logické hry. Intelektuálne výzvy, intelektuálne hry a logické výzvy sú zábavné spôsoby, ako stimulovať váš mozog a zlepšiť svoje kognitívne schopnosti.

Tieto typy hier ponúkajú rôzne aktivity, ktoré sa dajú prispôsobiť zručnosti a veku hráčov. IQ test je dobrým príkladom, pretože testuje schopnosť hráča riešiť zložité matematické rovnice pohybom čo najmenšieho počtu zápasov.

Dnes vám dáme výzvu: Cieľom je presunúť čo najmenej zápasov aby rovnica 382-130=522 bola správna.

Uvidíme, či dokážete splniť túto výzvu!

IQ Test: Presuňte čo najmenej zápasov, aby bola rovnica 382-130=522 správna

IQ testy a hádanky môžu byť niekedy ťažké výzvy. Cieľom je vyriešiť problém presunutím menej možných zápasovtakže rovnica 382-130=522 je správna.

IQ test nie je možný
IQ test, o ktorom si veľa ľudí myslí, že je nemožné ho vyriešiť

Vyžaduje si to dobrú koncentráciu, pretože riešenie si musíte dobre premyslieť. Musíme pozorne sledovať každú situáciu, aby sme našli cestu presunúť zápasy a uistite sa, že výsledok je správny. Na získanie uspokojivého výsledku je možné použiť osvedčené metódy, ako napríklad pohľad na každú rovnicu, aby ste pochopili, ktoré čísla je potrebné pridať alebo odčítať.

Splnenie tohto typu výzvy si vyžaduje dobrú koncentráciu a pozorný zmysel. Musíte si nájsť čas na analýzu každej rovnice a venovať pozornosť pohybom zápasov, aby ste našli riešenie.

Naučiť sa premýšľať o každom kroku je nevyhnutné, pretože je dôležité uspieť tak, že sa posuniete čo najmenej zápasov. Na dosiahnutie uspokojivého výsledku možno použiť osvedčené techniky: pozorujte čísla a pochopte, ktoré je potrebné pridať alebo odčítať.

Riešenie výzvy

Riešenie je vysvetlené na obrázku nižšie: museli ste pohnúť jednou zápalkou, aby ste dokončili túto výzvu a zároveň rešpektovali pravidlo.

IQ test nie je možný - riešenie
Riešenie IQ testu, ktoré sa zdá nemožné

Ďakujeme všetkým, ktorí prijali túto výzvu a venovali čas hľadaním riešenia. Neváhajte zdieľať výzvu so svojím okolím na sociálnych sieťach, aby ju mohol skúsiť vyriešiť každý!

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » IQ test » Ako dosiahnuť, aby rovnica bola spravodlivá tým, že presuniete čo najmenej zápasov? Menej ako 2 z 10 ľudí nájdu správnu odpoveď!