Ako Merkúrov prechod cez tieto znamenia ovplyvnil vašu lásku? Pozor na negatívnu energiu!

Ako negatívne hviezdne vibrácie ovplyvňujú vaše citové vzťahy a ako sa s tým vyrovnať.

THE prechod Merkúra je astrologická udalosť, ktorá má vplyv na náš každodenný život. Keď planéta Merkúr prechádza rôznymi znameniami zverokruhu, zanecháva za sebou vlnu energie, ktorá môže mať dôsledky vo veciach lásky. Zistite, ako táto energia kolíše v závislosti od vášho znamenia a aké tipy dodržiavať, aby ste čo najlepšie využili tieto prechodné obdobia.

Pochopenie princípu prechodu Merkúra

Pre lepšie pochopenie účinkov prechodu Merkúra je najprv potrebné pochopiť tento jav. Merkúr je tam planéta najbližšie k našej slnečnej hviezde a obehne ju približne každých 88 dní. Je to teda aj ten s najrýchlejšou orbitálnou rýchlosťou, odtiaľ pochádza jeho názov inšpirovaný rímskym bohom obchodníkov, cestovateľov a zlodejov: Merkúrom. Tento častý pohyb sprevádzajú energetické vplyvy, ktoré tak priamo pôsobia na náš každodenný život.

Ako Merkúr prechádza každým znamenie z zverokruhuvysiela a energetická vlna špecifické pre každú osobu, ktoré sa líšia podľa vlastností špecifických pre tieto znamenia. V emocionálnej rovine sa tento vplyv prejavuje najmä výraznými zmenami v našom spôsobe vnímania lásky, vo vzťahoch a v spôsobe interakcie s druhými.

Prečítajte si tiež:   Nečakaný jackpot čaká na tieto dve astrologické znamenia ešte pred letom 2024!
Prechod Merkúra v týchto znameniach zanechal zlú energiu, pokiaľ ide o lásku
Prechod Merkúra v týchto znameniach zanechal zlú energiu, pokiaľ ide o lásku

Prechod Merkúra v každom znamení: iný energetický príjem

V závislosti od znamenia zverokruhu, kde Merkúr vstupuje do svojho prechodu, budú účinky na našu energiu lásky rôzne. Tu je návod, ako možno tieto rozdiely preložiť pre každé zo znamení:

 • Ram : Energia, ktorú tomuto znameniu dodáva Merkúr, vytvára v láske odvahu a impulzívnosť. Domorodci v znamení Barana preto naplno využijú toto obdobie, aby sa odvážili prevziať iniciatívu a presadiť svoje túžby. Dávajte si však pozor, aby sa netrpezlivá stránka Barana neprejavila v jeho romantických vzťahoch.
 • Býk: Pre Býkov prechod Merkúra prináša jemnú a zmyselnú energiu. Domorodci Býci tak budú ťažiť z atmosféry napomáhajúcej relaxácii a hlbokému spojeniu s partnerom. Pamätajte však, že nesmiete upadnúť do prehnaného majetníctva, ktoré môže byť spojené s týmto stavom pohody.
 • Blíženci: Stretnutie Merkúra s týmto znamením predstavuje explóziu komunikácie a kreativity v rámci ich citových vzťahov. Blíženci naplno využijú túto pasáž na slobodné vyjadrenie svojich pocitov, no musia si dávať pozor, aby nepodľahli nestálosti charakteristickej pre ich znamenie.
 • Rakovina: Rakom bude ponúknutá upokojujúca a ochranná energia Merkúra. Toto obdobie, ktoré podporuje pohodlie a úprimné výmeny názorov, umožní obyvateľom Raka prehĺbiť svoje romantické väzby. Musia si však dávať pozor, aby neupadli do citovej závislosti.
 • lev: Pri prechode v tomto slnečnom znamení Merkúr navodzuje vystupňovanú vášnivú atmosféru. Levy si tak budú môcť užívať horiace ohne lásky, no musia si dávať pozor, aby ich pýcha nezvládla.
Prečítajte si tiež:   Tri astrologické znamenia, ktoré čaká návrat šťastia v máji 2024 po období turbulencií

Merkúr prechádza aj cez ostatné znamenia zverokruhu

 • Panna: Merkúr vedie domorodcov v Panne do obdobia racionality a pragmatizmu v oblasti sentimentu. Budú tiež napojení na svoju intuíciu, čo im umožní robiť tie najmúdrejšie rozhodnutia v láske. Dávajte si však pozor, aby ste svoje emócie neodložili v prospech samotného rozumu.
 • Zostatok: Pre Váhy prechod Merkúra vytvára prostredie priaznivé pre rovnováhu a hľadanie harmónie. Toto obdobie ešte viac napomáha stretávaniu sa s príležitosťami a kompromismi vo dvojici, mali by ste však zostať ostražití, aby ste si zachovali svoju integritu tvárou v tvár ústupkom.
 • Škorpión: Prechod Merkúra v tomto znamení, vysielajúci intenzívnu a tajomnú energiu, tlačí Škorpiónov k hlbokým romantickým zážitkom. Budú si však musieť dávať pozor, aby nenechali príliš veľa miesta pre svoje vášnivé inštinkty, ktoré by mohli vyvolať žiarlivosť a majetníctvo.
 • Strelec: Strelci pod vplyvom Merkúra cítia túžbu po naplnení a slobode v láske, čím posúvajú svoju zvedavosť k novým obzorom. Táto zmena je priaznivá pre stretnutia a obnovu, ale je dôležité nezanedbávať pocity druhých prostredníctvom tohto nezávislého ducha.
 • Kozorožec: Merkúr ponúka Kozorožcom stabilitu a vytrvalosť vo veciach lásky, čo im umožňuje dlhodobo úspešne upevňovať svoje romantické vzťahy. Na druhej strane si dávajte pozor, aby ste svojmu okoliu emocionálne nepôsobili príliš strnulo alebo vzdialene.
 • Vodnár: Vodnári uvidia, ako sa ich predstavivosť počas prechodu touto planétou desaťnásobne zväčší, čím sa podporí kreativita a originalita v ich romantických interakciách. Pozor však na výstrelky fantázie, ktoré môžu u menej dobrodružných partnerov spôsobiť nepochopenie či dokonca nespokojnosť.
 • Ryby: Nakoniec, Ryby budú ťažiť z vplyvu Merkúra, aby vyživili svoju citlivosť a empatiu v láske. Ľahká komunikácia mu umožní zdieľať svoje emócie, ale nadmerná intuícia by mohla viesť k sentimentálnym nedorozumeniam.
Prečítajte si tiež:   Tieto 3 čínske znamenia zverokruhu vlastnia šiesty zmysel: Sú schopné preniknúť do vašich najskrytejších myšlienok!

Najlepšie sa orientujte vo vodách prechodu Merkúra vo svojom znamení

Znalosť účinkov, ktoré prechod Merkúra na našu milujúcu energiu podľa nášho astrologického znamenia je vzácnym prínosom pre predvídanie a dobré prežívanie týchto prechodných období. Je teda jednoduchšie vyhnúť sa nástrahám špecifickým pre každé znamenie zverokruhu.

Využite tieto znalosti vo svoj prospech

Treba poznamenať, že rady na optimalizáciu prechodu cez Merkúr sa líšia v závislosti od jednotlivca, najmä kvôli jeho osobnej astrálnej schéme, ktorá zahŕňa aj ďalšie aspekty planét prítomných v ich pôrodníckej schéme. Neváhajte a poraďte sa s odborníkom na astrológiu, aby ste mohli využívať prispôsobené a prispôsobené osvetlenie.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Astrológia » Ako Merkúrov prechod cez tieto znamenia ovplyvnil vašu lásku? Pozor na negatívnu energiu!