Ako prilákať vtáky do vašej záhrady? – Tieto 2 úžasné babské rady vám pomôžu!

Praktické tipy, ako navodiť živý koncert vtákov vo vašej záhrade

Snívate o tom, že budete mať záhradu plnú vtákov, aby ste si mohli vychutnať ich piesne a farby? Nehľadajte ďalej, našli sme totiž dva babské tipy, ako prilákať vtáky do vašej zelene. Tieto metódy testované a schválené našimi staršími vám umožnia ubytovať rôzne voľne žijúce vtáky bez veľkého úsilia alebo investícií.

Prírodné tipy na privítanie vtákov vo vašej záhrade

Vtáky potrebujú potravu, vodu a prístrešie, aby prekonali obdobie párenia a cítili sa bezpečne. Nasledujúce tipy vám nielen pomôžu prilákať k vám domov najrôznejšie vtáky, ale aj vytvoriť bezpečné útočisko pre týchto okrídlených návštevníkov.

Prečítajte si tiež:   Odstráňte penu z vašej terasy pomocou tohto triku založeného na populárnom nápoji

Kŕmte vtáky správnymi semenami

Nie všetky vtáky jedia rovnaké jedlo. Je preto nevyhnutné poznať miestne druhy, ktoré chcete do záhrady prilákať, a vybrať si správne krmivo. Tu je niekoľko príkladov semien, ktoré môžete ponúknuť svojim budúcim obyvateľom:

  • Slnečnicové semená: vysoko cenené sýkorkami, vrabcami, brhlíkmi a mnohými ďalšími druhmi.
  • Semená ďateliny sladkej: Zdroj bielkovín pre pinky, vrabce a stehlíky.
  • Zmes pre voľne žijúce vtáky: Ak nemáte čas na prípravu konkrétnych zmesí, môžete si ich ľahko zakúpiť v obchodoch s domácimi zvieratami alebo online. Sú ideálne pre veľké množstvo rôznych druhov.

Je to dôležité vyberte správny podávač, ktoré musia byť prispôsobené rôznym vtákom. Zásobníky na semená sú ideálne pre malé chrobáky, ako sú sýkorky, zatiaľ čo podnosy umožňujú ľahké kŕmenie väčším druhom, ako sú holubice a kosy.

Prečítajte si tiež:   Ako účinne bojovať proti slimákom doma: alternatíva k pelietam
Tieto 2 babské rady vám pomôžu prilákať vtáky do vašej záhrady
Tieto 2 babské rady vám pomôžu prilákať vtáky do vašej záhrady

Poskytnite čerstvú, čistú vodu

Vtáky potrebujú vodu na pitie a kúpanie. Vodný bod môžete jednoducho nastaviť inštaláciou a vtáčí kúpeľ alebo jednoducho plytká nádoba s vodou. Uistite sa, že je dostatočne stabilný a umiestnený dostatočne blízko pri zemi, aby k nemu mali vtáky ľahký prístup.

Je tiež nevyhnutné, aby pravidelne čistiť nádobu a vymeňte vodu, aby ste zabránili šíreniu chorôb medzi vtákmi. Nezabudnite tiež v zime prelomiť ľad, aby k nemu mali prístup aj počas chladných období.

Vytvorte útočisko pre vtáky vo vašej záhrade

Okrem zdrojov potravy a vody potrebujú vtáky aj pokojné a bezpečné prostredie, v ktorom môžu hniezdiť a odpočívať. Tu je niekoľko tipov, ako si záhradu upraviť a urobiť z nej útočisko pokoja pre vtáky:

Vytvorte oblasti s hustou vegetáciou

Pestujte si kríky, živé ploty alebo dokonca malé lesné plochy, aby ste vtákom poskytli miesto na úkryt a útočisko pred predátormi. Vyberte si miestne rastliny, ktoré sú lepšie prispôsobené druhom vtákov prítomných vo vašej oblasti.

Prečítajte si tiež:   Ako účinne bojovať proti slimákom doma: alternatíva k pelietam

Nainštalujte hniezdne boxy

Hniezdne búdky sú nevyhnutné na privítanie vtákov počas obdobia párenia a povzbudenie ich, aby sa usadili vo vašej záhrade. Existuje široká škála modelov vhodných pre rôzne druhy vtákov. Opäť je dôležité vybrať model hniezdnej búdky podľa druhu, ktorý chcete prilákať a umiestniť ju na chránené a bezpečné miesto, ďaleko od predátorov.

Obmedzte používanie pesticídov

Ak chcete podporiť prítomnosť vtákov vo vašej záhrade, vyhnite sa používaniu chemických pesticídov. Tieto produkty môžu byť skutočne škodlivé pre vtáky, ale tiež môžu znížiť ich zdroj potravy odstránením hmyzu, ktorým sa živia. Na ochranu rastlín si radšej zvoľte prírodné a ekologické metódy.

Zavedením týchto babských rád do praxe si už čoskoro budete môcť užívať záhradu oživenú prítomnosťou množstva voľne žijúcich vtákov. Pamätajte, že je potrebná trpezlivosť: príchod prvých návštevníkov môže chvíľu trvať, ale keď sa ubytujú, určite potešia celú rodinu.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Novinky » Ako prilákať vtáky do vašej záhrady? – Tieto 2 úžasné babské rady vám pomôžu!