Ako prirodzene vybieliť dno záchoda? Odkryte babičkine tajomstvá!

Odhaľte starodávne metódy a triky, ako udržať váš záchod bielejší a čistejší bez použitia chemických prípravkov!

Vo svete, kde sú chemikálie čoraz viac vyzdvihované pre ich škodlivé účinky na životné prostredie a zdravie, sa stáva nevyhnutným návrat k prirodzenejším a šetrnejším riešeniam údržby našich interiérov. Toalety nie sú výnimkou z tohto pravidla. Tu sú dva jednoduché a čertovsky účinné babské rady na bielenie dna toalety bez nasadenia armády znečisťujúcich a niekedy aj nebezpečných čistiacich a dezinfekčných prostriedkov.

Kyselina citrónová: ideálny spojenec na udržanie čistoty toaliet

Kyselina citrónová je organická kyselina, ktorá sa prirodzene nachádza v citrusových plodoch, ako je citrón a pomaranč. Má mnoho ekologických a ekonomických predností na prekonanie tvrdohlavých škvŕn na dne toalety. Jeho dezinfekčné vlastnosti, vlastnosti odstraňovania škvŕn a vodného kameňa z neho robia skutočný poklad prírody pri čistení našich toaliet!

Prečítajte si tiež:   Ako účinne bojovať proti slimákom doma: alternatíva k pelietam

Ako používať kyselinu citrónovú na toalete?

 1. Na začiatok sa uistite, že pri manipulácii s kyselinou citrónovou nosíte rukavice. Hoci to nie je škodlivé, je najlepšie vyhnúť sa priamemu kontaktu s pokožkou.
 2. Potom stačí rozriediť 150 g kyseliny citrónovej v litri horúcej vody.
 3. Z toalety vypustite čo najviac vody, aby zmes mohla pôsobiť priamo na stopy vodného kameňa a iné zvyšky prítomné na dne misy.
 4. Potom pomaly nalejte zmes kyseliny citrónovej a vody do toalety, pričom dávajte pozor, aby ste pokryli celý čistený povrch.
 5. Nechajte prípravok pôsobiť aspoň hodinu. Ak sú škvrny obzvlášť odolné, bude vhodnejšie použiť noc.
 6. Po uplynutí tejto doby jednoducho vydrhnite kefou a spláchnite záchod. Toalety by mali dostať pôvodný lesk!
Prečítajte si tiež:   Odstráňte penu z vašej terasy pomocou tohto triku založeného na populárnom nápoji

Aj keď je táto metóda veľmi účinná pri odstraňovaní nečistôt a vodného kameňa, treba si uvedomiť, že prílišné odstraňovanie vodného kameňa môže viesť k škrabancom spôsobeným pevnými časticami. Preto sa odporúča používať tento hrot s mierou a s časovým odstupom.

Babičkine tajomstvá na prirodzené bielenie dna záchoda
Babičkine tajomstvá na bielenie dna záchoda prirodzene, záchody. čistiace-dezinfekčné prostriedky na toalety, dno toaliet, toalety s kyselinou citrónovou

Biely ocot: nevyhnutný spojenec proti zubnému kameňu a iným zvyškom

Biely ocot je nepochybne tým zázračným produktom na prirodzenú údržbu vášho domova. Prečo ho nepoužívať na našich toaletách? Dezinfekčný prostriedok, dezodorant, odstraňovač vodného kameňa, jeho prednosti sa zdajú nekonečné. Niet divu, že je na vrchole rebríčka babských prostriedkov na čistenie dna našich toaliet. Jeho vysoký obsah kyseliny octovej ľahko odstraňuje vodný kameň a iné zvyšky, ktoré sa zvyknú hromadiť v miske.

Ako správne použiť biely ocot na bielenie dna toalety?

 1. Začnite zahrievaním litra bieleho octu bez toho, aby ste ho priviedli do varu.
 2. Rovnako ako v prípade kyseliny citrónovej predtým vypustite z toalety čo najviac vody, aby prípravok mohol pôsobiť priamo na ošetrované miesta.
 3. Potom nalejte horúci biely ocot do záchodovej misy, pričom opäť dbajte na to, aby ste pokryli všetky miesta postihnuté škvrnami a usadeninami.
 4. Nechajte pôsobiť aspoň hodinu (alebo aj cez noc) v závislosti od stavu vašej toalety.
 5. Po uplynutí tejto doby pôsobenia vezmite kefu a dôkladne vydrhnite, aby ste odstránili všetky zvyšky.
 6. Nakoniec jednoducho spláchnite záchod a obdivujte svoju prácu: dno vašej toalety by teraz malo byť dokonale čisté a trblietavé!
Prečítajte si tiež:   Ako účinne bojovať proti slimákom doma: alternatíva k pelietam

Tieto dva babské rady sú dôkazom toho, že aj s prírodnými, ekonomickými a ekologickými prípravkami sa dá efektívne udržiavať váš domov. Tým, že sa rozhodnete pre tieto metódy, prispejete nielen k ochrane životného prostredia, ale vyhnete sa používaniu agresívnych chemických látok, ochránite svoje zdravie a zdravie svojich blízkych. Takže už nečakajte a vyskúšajte kyselinu citrónovú alebo biely ocot vo vašej toalete: výsledok vás nesklame!

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Novinky » Ako prirodzene vybieliť dno záchoda? Odkryte babičkine tajomstvá!