Ako sa zbaviť nepríjemných pachov prirodzenou cestou pomocou tohto osvedčeného babského tipu

Zbavte sa nepríjemných pachov prirodzenou cestou a objavte babský tip, ktorý funguje!

Mať domov, ktorý vonia, je skutočným prínosom pre našu každodennú pohodu. Niekedy sa však usadí nepríjemný zápach a zmení kvalitu vzduchu, ktorý dýchame. Komerčne ponúkané chemické riešenia nie sú ani zďaleka ideálne pre naše zdravie a životné prostredie. Prečo sa teda nerozhodnúť pre babský tip? Prírodný a účinný prostriedok, ktorý mihnutím oka eliminuje nepríjemné pachy. V tomto článku sa s vami podelíme o túto metódu pomocou škorice a tyčiniek na vytvorenie príjemnej atmosféry u vás doma.

Pôvod tohto triku predkov

Tento prírodný prostriedok proti zápachu má svoj pôvod v tradičných metódach, ktoré používali naše staré mamy. V čase, keď chemikálie ešte neboli prítomné v každej domácnosti, sa viac dôverovalo prírodným zložkám na riešenie malých každodenných problémov. Škorica, korenie používané od úsvitu pre svoje liečivé vlastnosti, bola tiež veľmi oceňovaná pre svoju lahodnú vôňu. Spojením škorice s ďalším jednoduchým prvkom, ako je tyčinka, naši predkovia objavili efektívne a ekonomické riešenie na neutralizáciu nepríjemných pachov.

Prečítajte si tiež:   Odborník na výživu odhaľuje: Tento šport je najefektívnejší pre chudnutie po 60-tke!
Zbavte sa nepríjemných pachov prirodzenou cestou s týmto babským tipom
Zbavte sa nepríjemných pachov prirodzenou cestou s týmto babským tipom

Škorica, korenie so silnými vonnými vlastnosťami

Škorica, ktorá je veľmi obľúbená pri varení na prebudenie jedál, je tiež cenná pre svoje dezodoračné vlastnosti. Jeho špecifická a silná vôňa, ktorá vydáva teplú a príjemnú vôňu, z neho robí vynikajúceho spojenca na maskovanie a odstraňovanie nepríjemných pachov. Okrem toho má škorica rozpoznané antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti, ktoré pomáhajú čistiť a prečisťovať okolitý vzduch.

Príprava prostriedku proti zápachu

Aby ste dosiahli tento babský tip, nič nemôže byť jednoduchšie! Budete potrebovať iba niekoľko bežných ingrediencií:

 • Škoricový prášok alebo tyčinky
 • Drevené palice (bambusový špíz, palička na lízanku atď.)
 • Malá sklenená alebo keramická nádoba
 • Horúca voda

Potom si pripravte svoj prírodný osviežovač vzduchu podľa týchto niekoľkých krokov:

 1. Tyčinky rozlomte na malé kúsky tak, aby v nádobe stáli vzpriamene.
 2. Do nádoby nasypte škoricový prášok alebo škoricové tyčinky.
 3. Pridávajte horúcu vodu, kým nebude škorica úplne zakrytá. Nechajte lúhovať asi pätnásť minút.
 4. Umiestnite kúsky tyčiniek do nádoby a dobre ich rozmiestnite. Nechajte ešte niekoľko hodín lúhovať, aby tyčinky absorbovali škoricovú esenciu.
 5. Keď sú tyčinky dobre naimpregnované, umiestnite ich na strategické miesta vášho domova (kúpeľňa, kuchyňa atď.) a nechajte ich, aby rozvoňali.
Prečítajte si tiež:   Poznajte Stott Pilates: unikátnu verziu klasického pilatesu pre tvarovanie vašej postavy snov

Niekoľko ďalších tipov na používanie tohto triku

Upozorňujeme, že túto metódu môžete prispôsobiť aj na vytváranie variácií podľa vašich preferencií:

 • Pridajte do svojho mixu ďalšie koreniny: prečo nemeniť potešenie pridaním vanilky, badiánu alebo klinčekov? To vám umožní prispôsobiť váš prírodný osviežovač vzduchu a vychutnať si nové vône.
 • Použite esenciálne oleje: Ak už máte esenciálne oleje, môžete ich skombinovať s horúcou vodou a škoricou, aby bol váš trik proti zápachu efektívnejší. Neváhajte sa pohrať so synergiami vôní pre prekvapivé účinky!
 • Túto metódu je možné použiť pre rôzne typy osviežovačov vzduchu: sprej, sviečku, vonné vrecúško… Výber je široký, a to môže byť príležitosťou na vytvorenie vlastných zmesí a prírodných produktov pre domácnosť.
Prečítajte si tiež:   Poznajte Stott Pilates: unikátnu verziu klasického pilatesu pre tvarovanie vašej postavy snov

Pravidelne udržiavajte svoj domáci osviežovač vzduchu

Aby účinok prostriedku proti zápachu po čase vydržal, je potrebné tento babský tip zachovať. Impregnované tyčinky pravidelne vymieňajte, aby ste si udržali príjemnú vôňu v rôznych miestnostiach vášho domu. Dbajte aj na to, aby nádoba so škoricou príliš rýchlo nevyschla: v prípade potreby pridajte trochu vlažnej vody, aby sa vôňa úplne nevyparila.

Naše staré mamy mali veľa tajomstiev, ktoré nám uľahčili a ozdravili život! Už žiadne chemické produkty a prírodné riešenia s týmto ekonomickým a účinným hrotom proti zápachu. Znovuobjavenie týchto prastarých metód nám môže pomôcť vytvoriť zdravšie prostredie doma, kde sa eliminujú nepríjemné pachy a zároveň rešpektuje naše zdravie a zdravie našej planéty. Nechajte sa preto zlákať týmto prírodným tipom na báze škorice a tyčinky a dýchajte svieži voňavý vzduch bez rizika pre vás a vašich blízkych.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Novinky » Ako sa zbaviť nepríjemných pachov prirodzenou cestou pomocou tohto osvedčeného babského tipu