Ako účinne odpudzovať muchy prirodzeným spôsobom?

Comment éloigner les mouches efficacement de manière naturelle

Muchy sú škodlivý hmyz, ktorý môže byť obzvlášť nepríjemný, najmä počas letných období. Okrem toho, že sú nepríjemné, môžu tiež šíriť choroby a kontaminovať potraviny. Našťastie Existuje niekoľko prírodných metód, ako účinne odpudzovať muchy bez použitia škodlivých chemikálií. V tomto článku sa chystáme preskúmať rôzne riešenia, ako sa zbaviť múch pomocou rastlín a prírodných zložiek.

Používajte repelentné rastliny

Existujú určité rastliny, ktoré majú schopnosť odpudzovať muchy svojou vôňou. V skutočnosti tieto rastliny obsahujú prchavé chemické zlúčeniny, ktoré pôsobia ako prirodzené repelenty proti hmyzu. Tu je niekoľko príkladov repelentných rastlín:

Ako účinne odpudzovať muchy prirodzeným spôsobom
Ako účinne odpudzovať muchy prirodzeným spôsobom?
  • Bazalka : táto aromatická rastlina je nielen chutná v kuchyni, ale môže tiež pomôcť odpudzovať muchy. Umiestnenie črepníkov s bazalkou v blízkosti otvorených okien alebo dverí môže pomôcť odpudzovať muchy.
  • levanduľa: levanduľa známa svojou príjemnou a relaxačnou vôňou je tiež výborným prírodným odpudzovačom múch. Levanduľu si môžete vysadiť okolo domu alebo použiť levanduľový esenciálny olej ako repelentný sprej.
  • Mäta: podobne ako bazalka, aj mäta sa dá použiť na varenie aj na odpudzovanie hmyzu. Zasaďte ju blízko vchodov do vášho domu alebo vložte niekoľko lístkov mäty do vrecka, aby ste udržali muchy preč.
  • Eukalyptus: táto rastlina je známa svojimi liečivými vlastnosťami, ale je účinná aj pri odpudzovaní múch. Na vytvorenie prírodného repelentu použite sušené listy eukalyptu alebo eukalyptový esenciálny olej.
  • Geranium: tieto pekné kvety môžu pomôcť odpudzovať muchy a iný hmyz svojou vôňou. Vysaďte ich okolo terasy alebo balkóna, aby ste vytvorili ochrannú bariéru proti muchám.
Prečítajte si tiež:   Ako sa zbaviť komárov natrvalo? Potrebujete len jeden drink!

Vyrobte si prírodné pasce na muchy

Okrem repelentných rastlín si môžete vyrobiť aj vlastné pasce na muchy z prírodných, netoxických prísad. Tu je niekoľko príkladov domácich pascí na muchy:

lapač jablčného octu

Jablčný ocot láka muchy svojou sladkou vôňou. Na výrobu tejto pasce nalejte jablčný ocot do nádoby a pridajte niekoľko kvapiek prostriedku na umývanie riadu. Mydlo zníži povrchové napätie octu, čo zabráni úniku múch, ktoré do neho spadnú.

pasca na ovocie

Prezreté plody lákajú muchy pre ich sladkú, kvasenú vôňu. Ak chcete vytvoriť pascu na ovocie, vložte kúsky prezretého ovocia (napríklad banány alebo jablká) do misky a prikryte plastovým obalom. Potom urobte do fólie niekoľko malých otvorov, aby sa muchy mohli dostať dovnútra, ale nie von.

Prečítajte si tiež:   Prekvapujúci trik na odstránenie škvŕn z okna rúry, ktorý očarí aj celý váš dom!

Pasca na cukor a vodu

Ďalším jednoduchým spôsobom, ako chytiť muchy, je použiť zmes cukru a vody. V miske zmiešajte jednu polievkovú lyžicu cukru a jednu polievkovú lyžicu vody a potom pridajte niekoľko kvapiek prostriedku na umývanie riadu. Umiestnite misku na miesto, kde ste si všimli prítomnosť múch a pozorujte, ako ich sladká zmes priťahuje.

Udržujte čistý a dobre vetraný dom

Aby ste sa vyhli prilákaniu múch a hmyzu, je nevyhnutné, aby bol váš domov čistý a dobre vetraný. Tu je niekoľko tipov, ako zabrániť výskytu múch:

  • Odpadky a zatuchnuté jedlo okamžite zlikvidujte, pretože priťahujú muchy.
  • Pravidelne čistite kuchynské povrchy, aby ste odstránili zvyšky jedla a pachy, ktoré môžu prilákať muchy.
  • Vdýchnite čerstvý vzduch otvorením okien a dverí, ak je to možné, a použite okenné siete, aby sa muchy nedostali von.
  • Uistite sa, že sú vaše odpadkové koše tesne uzavreté a pravidelne vyprázdňované, aby sa tam muchy nemnožili.
Prečítajte si tiež:   Prekvapujúci trik na odstránenie škvŕn z okna rúry, ktorý očarí aj celý váš dom!

Dodržiavaním týchto tipov a implementáciou prírodných metód na odpudzovanie múch si môžete užívať zdravšie a príjemnejšie prostredie bez toho, aby ste sa museli uchyľovať k potenciálne škodlivým chemikáliám. Nebojte sa experimentovať s rôznymi repelentnými rastlinami a domácimi pascami, aby ste našli najlepšie riešenie pre vašu situáciu.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Novinky » Ako účinne odpudzovať muchy prirodzeným spôsobom?