Ako váš spôsob sedenia na zemi odhaľuje tajomstvá vašej osobnosti

"Prečo váš štýl sedenia na zemi môže byť tajným ukazovateľom vašej skutočnej osobnosti: Poznajte seba lepšie prostredníctvom jednoduchej analýzy!"

Naše telo hovorí za nás, často bez toho, aby sme si to plne uvedomovali. Pozícia, ktorú zaujmeme, keď si dovolíme sadnúť si na zem, je skutočným oknom otvoreným do nášho vnútra. Vo svete, kde je prvý dojem niekedy jediný, ktorý budeme mať možnosť dať, je neverbálna komunikácia nadobúda kapitálový význam. Preto vám odhaľujeme netradičný, no prekvapivo odhaľujúci test osobnosti: spôsob, akým sedíte na podlahe. Pripravte sa na to, že zistíte, čo môže táto jednoduchá pozícia prezradiť o vašej postave a vašom pohľade na život.

Význam neverbálnej komunikácie

Často sa hovorí, že slová sú len špičkou ľadovca našej komunikácie. THE odborníci na synergológiu potvrdiť to: náš tichý jazyk, ten of reč tela, prezrádza veľa o tom, kto sme. Či už vo verejných prejavoch alebo v reči tela našich obľúbených celebrít, schopnosť čítať medzi líniami pohybov a pozícií môže byť neoceniteľná. A tu prichádza na rad náš trochu špeciálny test osobnosti, ktorý je založený na tom, akú polohu si zvolíte pri sedení na podlahe. Ste pripravení rozlúštiť správu, ktorú vám vaše telo posiela?

Prečítajte si tiež:   Čo o vás a vašom stave stresu prezradí váš výber hodiniek? Zistite to teraz!

Rôzne polohy a ich význam

Tento neortodoxný spôsob odhaľovania aspektov našej psychiky zahŕňa analýzu niekoľkých typických pozícií. Začnime s bočné sedenie. Radšej sa držíte ďalej a nechávate si určitú vzdialenosť s tými, ktorí by vám mohli byť nepríjemné. To by mohlo naznačovať stoický temperament, osobnosť, ktorá je inteligentná a diskrétna.

A čo tí, ktorí predlžujú ležať späť? Tento postoj označuje prístup k existencii plnej pokoja, kde zásada „miluj, ži a nechaj žiť“ nadobúda svoj plný význam. Ak je toto vaša preferovaná pozícia, možno ste niekto, kto má rád spoločnosť priateľov a rodiny a uprednostňuje kvalitu vzťahov pred kvantitou.

Nakoniec to slávne polohovanie s prekríženými nohami. Osvojiť si tento postoj často znamená byť plne zakorenený v prítomnom okamihu. Žiadne muky spojené s minulosťou ani obavy z budúcnosti, vyznávači tejto pozície majú myšlienky pevne ukotvené tu a teraz.

Prečítajte si tiež:   8 správaní, ktoré nevedomky prejavujú hlboko nešťastní ľudia: Ste medzi nimi?

Každá pozícia, nech sa zdá byť akokoľvek banálna, je podfarbená psychológiou a poskytuje informácie o našom prístupe k životným situáciám, o našej otvorenosti voči druhým a o spôsobe, akým čelíme výzvam. Takže keď sa nabudúce ocitnete na podlahe, venujte chvíľu tomu, aby ste si všimli, ako tam sedíte – vaše telo môže mať pre vás nejaké odhalenia.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Psychológia » Ako váš spôsob sedenia na zemi odhaľuje tajomstvá vašej osobnosti