Ako žehliť bielizeň bez žehličky? Pozrite sa na tieto 3 prekvapivé babské rady!

Odkrývame tajomstvo dokonale vyžehlených šiat bez použitia žehličky: Poznáte tieto tri overené rady našich babičiek?

Nemáte po ruke žehličku alebo sa len chcete vyhnúť tejto práci? Pozrite si tieto babské rady ktoré vám umožnia osviežiť oblečenie bez toho, aby ste museli vyberať žehličku. Tieto dômyselné techniky vám pomôžu získať oblečenie bez vrások v rekordnom čase.

Použitie sušiča na odstránenie záhybov z oblečenia

Pre tých, ktorí majú k dispozícii sušičku bielizne, jednoducho použite tento spotrebič inteligentne na dosiahnutie nepokrčeného oblečenia, ktoré vyzerá ako čerstvo vyžehlené.

Ľad v sušičke

Trik je vložiť jednu alebo viac kociek ľadu do bubna sušičky s pokrčeným oblečením. Teplo produkované zariadením roztopí kocky ľadu a vytvorí a para ktorý uvoľní textilné vlákna. Už za pár minút bude vaše oblečenie hladké a svieže. Potom sa odporúča ihneď ich zavesiť na vešiaky, aby sa predišlo ich opätovnému pokrčeniu.

Prečítajte si tiež:   Objavte túto magickú ingredienciu, ktorá v marci 2024 priláka do vašej záhrady obrovské množstvo vtákov

Antistatické obrúsky

Okrem zníženia statickej elektriny vám môžu antistatické obrúsky pomôcť odstrániť vrásky z oblečenia. Jednoducho vložte jednu alebo dve obrúsky s oblečením do sušičky a nechajte stroj bežať asi desať minút. Utierky vytvoria miernu vlhkosť, ktorá vlákna zmäkčí a stanú sa tvárnejšími na žehlenie.

Zaveste a zvlhčite

Ďalšou jednoduchou metódou na žehlenie oblečenia bez žehličky je pozastaviť tieto na vešiakoch a zvlhčovaťtakže ich vlastná váha a gravitácia jemne spôsobia zmiznutie vrások.

Technika vešiaka a sprchy

Jednoducho zaveste oblečenie v blízkosti sprchy, ale nie priamo pod vodou. Spustite horúci kúpeľ alebo sprchu a nechajte paru naplniť miestnosť. Teplo a vlhkosť pomôžu uvoľniť vlákna a zredukovať pokrčenie oblečenia. Po 15-20 minútach ich stačí zavesiť, aby vyschli, a budú pripravené na nosenie.

Prečítajte si tiež:   Od marca 2024 bude WhatsApp čeliť konkurencii v zasielaní správ: Dozviete sa viac!

Domáci relaxačný sprej

Vyrobte si vlastný sprej na žehličku na vlasy zmiešaním vody a trochy bieleho octu v rozprašovači (jedna polievková lyžica octu na 250 ml vody). Keď máte oblečenie zavesené, zľahka nastriekajte tento roztok na pokrčené miesta a nechajte uschnúť na vzduchu. Vrásky po vysušení zmiznú.

Žehlička na vlasy na žehlenie golierov a lemov

Aj keď je zrejmé, že nohavice nebude možné vyžehliť žehličkou, toto zariadenie na úpravu vlasov sa vám môže hodiť na dotvorenie alebo na menšie detaily. Skutočne, žehlička na vlasy dá sa veľmi dobre použiť na odstránenie vrások z golierov, manžiet alebo lemov.

Dávajte pozor na teplotu

Dávajte však pozor, aby ste prispôsobili teplotu prístroja typu látky: príliš vysoká teplota by mohla poškodiť vaše oblečenie. Za týmto účelom si pozrite štítky na oblečení a podľa toho upravte teplotu žehličky.

Prečítajte si tiež:   Objavte túto magickú ingredienciu, ktorá v marci 2024 priláka do vašej záhrady obrovské množstvo vtákov

Miesta, ktoré sa majú stlačiť, zľahka navlhčite

Pre ešte lepší výsledok pred použitím žehličky zľahka navlhčite oblasti, ktoré chcete vyrovnať. Tým sa vytvorí para, ktorá uľahčí rozkladanie.

Bonus: mraziaca technika

Ak sa nebojíte originality, vyskúšajte techniku ​​o mraznička. Zľahka navlhčite pokrčené časti oblečenia, vložte ich do vzduchotesného plastového vrecka a všetko vložte asi na hodinu do mrazničky. Potom vrecko vyberte, oblečenie ručne naparte a nechajte uschnúť na vzduchu. Vrásky budú teraz minulosťou!

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Novinky » Ako žehliť bielizeň bez žehličky? Pozrite sa na tieto 3 prekvapivé babské rady!