Áno, si slabý! Ale do akej miery? Zistite to výberom jedného z 3 egyptských symbolov

V rámci osobného hľadania sebapochopenia, vizuálny dizajn môže byť veľmi užitočný. Táto metóda pozostáva z pozorného pozorovania obrázka, na ktorom sú znázornené symboly. Potom musíte vyberte si symbol, ktorý sa vám páči a pozrite si vysvetlenia, aby ste zistili, čo to prezrádza o vašej osobnosti.

Výber prvého symbolu

Ak je toto váš prvý symbol, ktorý ste si vybrali, vašim najväčším problémom je nepochybne váš pocit neistoty. Táto neistota sa často premieta do neustálych obáv. Tvárou v tvár každej situácii vaša myseľ automaticky prejde k najhoršiemu možnému scenáru, čo vytvára úzkosť, ktorá môže byť niekedy paralyzujúca.

Prečítajte si tiež:   6 správaní vášho partnera, ktoré dokazujú, že ste v toxickom vzťahu

Napriek tejto úzkosti, ktorá vás núti váhať v okamžitej akcii, vždy sa vám podarí nájsť odvahu konať tak, ako by ste mali. Okrem vašich počiatočných obáv, vaše kognitívne schopnosti nakoniec prevezmú kontrolu a umožnia vám nájsť riešenia problémov, s ktorými ste sa stretli.

Akokoľvek je to znepokojujúce, tento strach by vás nemal definovať, pretože hlboko vo vás sídli logický a premýšľavý človek. Naučiť sa zvládať svoje obavy pomocou racionalizácie by bolo dobrým východiskovým bodom pre rýchle riešenie problémov, ktoré sa vám objavia.

Test osobnosti na vašich slabých stránkach
Test osobnosti na vašich slabých stránkach

Váš vzťah s druhým symbolom

Ak je to druhý symbol, ktorý zaujal vašu pozornosť, potom je vašou najväčšou prekážkou pravdepodobne váš extrémny perfekcionizmus. Pevne veríte, že všetko sa musí robiť podľa vašich vlastných pravidiel a že každý výsledok musí byť dokonalý, inak je to úplné zlyhanie.

Prečítajte si tiež:   Vysávač: obľúbená technika narcistických zvrhlíkov v toxických vzťahoch

Tento stav mysle nie je pre vás vždy pozitívny, pretože môže viesť k ťažkostiam vo vzťahoch v dôsledku tlaku, ktorý vyvíjate na ostatných v neustálom hľadaní dokonalosti.

To však nie je výhovorka na to, aby ste sa ponorili do nedbanlivosti alebo nezodpovednosti! Je to skôr otázka naučiť sa nájsť správnu rovnováhu medzi požiadavkou a flexibilitou.

Paradoxne, tento perfekcionizmus je tiež nepopierateľným znakom prísnosti a pozornosti k detailu, vlastnosti, ktoré sú dnes vzácne a vzácne.

Analýza tretieho symbolu

Výberom tretieho symbolu je jasné, že váš strach môže niekedy ovládnuť váš každodenný život, osobný aj profesionálny. Môže to prameniť z traumy z minulosti, ale je nevyhnutné naučiť sa zvládať túto neustálu úzkosť, ktorá sa môže rýchlo ukázať ako vyčerpávajúca fyzicky aj emocionálne.

Prečítajte si tiež:   6 správaní vášho partnera, ktoré dokazujú, že ste v toxickom vzťahu

Prečo k tomu nevyskúšať jednoduché, ale účinné relaxačné metódy, ako je vychutnanie si horúceho čaju alebo domácej horúcej čokolády? Nič nie je prospešnejšie, ako kŕmiť svoju myseľ pozitívnymi myšlienkami počas týchto výnimočných chvíľ.

Tieto chvíle musia byť úplne venované ich príprave, vyhýbajúc sa akýmkoľvek rušivým alebo negatívnym myšlienkam. Tento druh pravidelného cvičenia určite pomôže postupne znižovať vašu úroveň úzkosti.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Psychológia » Áno, si slabý! Ale do akej miery? Zistite to výberom jedného z 3 egyptských symbolov