Čoskoro budete môcť chatovať na WhatsApp bez inštalácie aplikácie, vysvetľujeme ako

Snívali ste o tom, WhatsApp to dokázal! Slávna aplikácia na odosielanie okamžitých správ sa chystá ponúknuť novú funkciu, ktorá zmení spôsob, akým si vymieňame správy. Naozaj, čoskoro bude možné chatovať na WhatsApp bez inštalácie aplikácie na vašom smartfóne alebo počítači. V tomto článku vám vysvetlíme, ako bude táto novinka fungovať a aké problémy prináša používateľom a trhu komunikačných aplikácií.

Ako chatovať na WhatsApp bez inštalácie?

Aby mohli používatelia chatovať bez toho, aby si museli inštalovať aplikáciu, WhatsApp vyvinul riešenie založené na technológii Progressive Web Apps (PWA). PWA sú webové aplikácie, ktoré sa správajú ako natívne aplikácie na rôznych médiách (smartfón, tablet, počítač), pričom sú dostupné z webového prehliadača. S týmto prístupom, všetko, čo potrebujete na používanie WhatsApp, je prístup na internet a kompatibilný webový prehliadač s PWA.

Prečítajte si tiež:   Ako chrániť vašu mikroflóru v horúcom počasí: Prečo je hydratácia kľúčová pre vaše zdravie

Výhody progresívnych webových aplikácií

Zvolením riešenia PWA WhatsApp počíta s niekoľkými výhodami, ktoré táto technológia ponúka:

  • Zvýšená dostupnosť : WhatsApp bude môcť používať ktokoľvek so zariadením s kompatibilným webovým prehliadačom bez ohľadu na jeho operačný systém (Android, iOS, Windows).
  • Jednoduchosť použitia : nie je potrebné sťahovať a inštalovať aplikáciu, stačí prejsť na webovú stránku WhatsApp a začať chatovať.
  • Zjednodušené aktualizácie : S PWA sa aktualizácie automaticky nasadzujú pri prístupe na webovú lokalitu bez toho, aby ste museli čokoľvek robiť.
  • Úspora úložného priestoru : Tým, že aplikáciu nemusíte inštalovať do zariadenia, ušetríte miesto pre iné aplikácie alebo súbory.
Čoskoro budete môcť chatovať na WhatsApp bez inštalácie aplikácie, vysvetľujeme ako
Čoskoro budete môcť chatovať na WhatsApp bez inštalácie aplikácie, vysvetľujeme ako

Ako používať WhatsApp vo verzii PWA?

Keď bude táto funkcia dostupná, budete musieť jednoducho prejsť na oficiálnu webovú stránku WhatsApp z prehliadača kompatibilného s PWA. Potom budete môcť pristupovať k svojim konverzáciám a odosielať správy, ako keby ste používali nainštalovanú aplikáciu. Možno budete musieť naskenovať QR kód pomocou mobilného telefónu na priradenie vášho účtu k tejto verzii PWA, ako je to už v prípade aplikácie WhatsApp Desktop alebo prístupu k WhatsApp Web.

Prečítajte si tiež:   Ako prilákať komáre? Konzumáciou týchto potravín to dosiahnete veľmi pravdepodobne!

Aký vplyv má na iné aplikácie na odosielanie okamžitých správ?

Možnosť chatovať na WhatsApp bez inštalácie aplikácie by mohla poriadne otriasť trhom komunikačných aplikácií. Iní giganti v oblasti okamžitých správ, ako sú Messenger alebo Telegram, by mohli zvážiť nasledujúci príklad, aby nestratili podiel na trhu v prospech svojho priameho konkurenta.

Konkurenčné výhody pre WhatsApp

Tým, že WhatsApp ponúka túto novú funkciu ako prvý, rozširuje priepasť medzi svojimi konkurentmi a ponúka veľkú výhodu na prilákanie nových používateľov. Mohli by sa nechať zlákať jednoduchosťou prístupu k službe bez toho, aby si museli sťahovať ďalšiu aplikáciu do svojho zariadenia.

Ovplyvňovanie konkurentov, aby inovovali

Po oznámení tejto novinky na WhatsApp nie je vylúčené, že sa podobnými riešeniami poobzerajú aj ďalší hráči na trhu. Messenger a Telegram majú tiež dobrú pozíciu na využitie technológie PWA, keďže už vyvinuli bohaté webové aplikácie kompatibilné s rôznymi prehliadačmi.

Prečítajte si tiež:   Ako prilákať komáre? Konzumáciou týchto potravín to dosiahnete veľmi pravdepodobne!

Výzvy pre používateľov

S týmto pokrokom WhatsApp vyvoláva niekoľko otázok pre svojich používateľov:

Obmedzenia funkcií

Budeme musieť zistiť, či všetky funkcie dostupné v natívnej aplikácii budú prítomné aj v tejto verzii PWA. Niektoré prvky špecifické pre mobilné aplikácie, ako napríklad upozornenia push alebo videohovory, nemusia byť podporované priamo z webového prehliadača.

Rešpektovanie súkromia

Otázka bezpečnosti a súkromia je kľúčová, keď hovoríme o aplikáciách na odosielanie okamžitých správ. WhatsApp musí zabezpečiť, aby vo svojej verzii PWA uplatňoval rovnaké štandardy ochrany osobných údajov, aby uistil svojich používateľov a zachoval si ich dôveru.

Adopcia používateľom

V konečnom dôsledku bude každý projekt tohto typu do značnej miery závisieť od podpory jeho používateľov. Ak túto novú funkciu masívne prijmú, otvoria sa dvere ostatným hráčom na trhu, aby mohli ponúkať podobné riešenia a podieľať sa tak na revolúcii okamžitých správ, ako ju poznáme dnes.

WhatsApp bez inštalácie sľubuje významný vývoj vo svete online komunikácie pre používateľov aj firmy. Teraz je nevyhnutné pozorne sledovať pokrok a nasadzovanie tejto novej funkcie, aby ste mali prehľad o najnovších trendoch a inováciách v sektore okamžitých správ.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Novinky » Čoskoro budete môcť chatovať na WhatsApp bez inštalácie aplikácie, vysvetľujeme ako