Dermatológovia odhalili: Týmto spôsobom pitia si môžete podporiť vznik vrások!

"Nečakané následky pitia: Dermatológovia upozorňujú na negatívny vplyv na vašu pokožku a vznik vrások"

Popíjanie nápoja slamkou je pre mnohých každodenným gestom, ktoré je rovnako neškodné, ako aj hygienické. V rámci dermatologickej komunity sa však ozývajú hlasy, ktoré varujú pred málo známymi účinkami tohto bežného aktu. Dermatológovia varujú: zvyk pitie slamkou by mohlo podporiť vznik vrások. To vyvoláva otázky o nezamýšľaných dôsledkoch našich konzumných návykov na zdravie pokožky. Poďme sa spoločne ponoriť do tejto témy, aby sme pochopili, prečo a ako môže mať toto jednoduché gesto vplyv na starnutie našej pokožky.

Zvrásnenie pier a tvorba vrások

Keď hovoríme o vráskach, klasickým obrazom sú línie výrazu, ktoré sa časom objavujú na našej tvári. Existuje však ďalší zdroj týchto príznakov starnutia: gestické návyky. Pôsobenie pitia cez slamku vyvoláva a špecifické zvrásnenie pier, opakovať s každým dúškom. Je to práve tento pohyb, ktorý sa časom môže na koži poznačiť.

Prečítajte si tiež:   Prečo je dôležité poznať význam emoji srdca s bodkou pod ním na WhatsApp? Objavte jeho tajomstvo!

Niektorí dermatológovia prirovnávajú túto činnosť k precvičovaniu svalov okolo úst, cvičeniu, ktoré, ak sa vykonáva príliš často, môže zanechať trvalé znamienka vo forme vertikálnych vrások, bežne nazývané fajčiarske čiary alebo „čiarový kód“. Tieto periorálne vrásky sú o to problematickejšie, že sa už len ťažko redukujú.

Porovnanie s inými výrazmi tváre

Ako piť cez slamku, výrazy tváre Úsmev alebo zamračenie zahŕňajú opakované pohyby pokožky, ktoré z dlhodobého hľadiska môžu viesť k tvorbe vrások. Tieto prejavy sú však často ťažšie kontrolovateľné, pretože sú spojené s našimi emóciami a sociálnymi interakciami.

Na druhej strane je použitie slamky dobrovoľným a upraviteľným gestom. Uvedomením si rizika sa môžeme rozhodnúť zmeniť tento aspekt našej rutiny, aby sme ho zachovali kvalitu a mladistvosť našej pokožky. Rozlíšenie je zásadné a otvára cestu ku konkrétnej zmene správania pre tých, ktorým záleží na estetickom vzhľade svojej tváre.

Prečítajte si tiež:   Skvelý trik pre dokonalé šúpanie ovocia: Neomylný sklenený hrot!

Názor odborníkov na dermatológiu

Mnohí dermatológovia sa zhodujú, že v boji proti známkam starnutia pleti je kľúčová prevencia. Preto sa odporúča aj menej časté používanie slamiek cvičenia na uvoľnenie tvárových svalov pre tých, ktorí sa bez nej nezaobídu. Cieľom je prevychovať svaly periorálnej oblasti, aby sa predišlo tvorbe týchto nežiaducich vrások.

Tiež naznačujú rôzne spôsoby spotreby nápoje, najmä používaním pohárov alebo šálok navrhnutých tak, aby minimalizovali kontakt medzi nápojom, perami a zubami, aby sa spojili estetické a hygienické požiadavky.

Praktické rady pre milovníkov slamy

Pre tých, ktorí radšej používajú slamky z rôznych dôvodov, ako je zdravie zubov alebo pohodlie, existujú tipy na minimalizovať jeho vplyv. Riešením môže byť napríklad to, že sa rozhodnete pre širšie slamky, ktoré znížia stupeň stiahnutia pier. Navyše, uprednostňovanie rovných slamiek namiesto ohnutých znižuje opakovanie intenzívneho gesta.

Prečítajte si tiež:   Skvelý trik pre dokonalé šúpanie ovocia: Neomylný sklenený hrot!

Odporúča sa tiež obrátiť sa na slamky navrhnuté tak, aby boli šetrnejšie k pokožke, ako tie vyrobené zo silikónu, ktoré sú navrhnuté tak, aby obmedzili zvrásnenie pier. Tieto premyslené alternatívy, ktoré sú širšie a často sprevádzané zakrivením určeným na zníženie svalového napätia, ponúkajú prístup „priateľskejší k pokožke“.

Stručne povedané, súvislosť medzi opakovaným používaním slamiek a výskytom periorálnych vrások je podporená klinickými pozorovaniami a varovaniami dermatológov. Hoci sa táto súvislosť môže zdať prekvapivá, je dôležitou pripomienkou vplyvu nášho každodenného správania na zdravie pokožky. Integráciou odborných rád a výberom alternatív, ktoré sú ohľaduplnejšie k našej pokožke, si môžeme naďalej vychutnávať svoje obľúbené nápoje a zároveň zachovať mladistvosť našej tváre.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Novinky » Dermatológovia odhalili: Týmto spôsobom pitia si môžete podporiť vznik vrások!