Dokážete opraviť rovnicu 8+5=2 presunutím jednej zápalky? 95 % ľudí sa tam nedostane za menej ako 10 sekúnd.

Dnes vám ponúkame malú hádanku, ktorá zmeria vašu inteligenciu a schopnosť riešiť zložité problémy. Rovnica pred vami je 8+5=2 a úlohou je len jedna vec: presunúť jednu zápalku tak, aby bola správna. 95 % ľudí nedokáže vyriešiť tento hlavolam za menej ako 10 sekúnd!

Testy IQ sú populárne už dlho, ale s príchodom sociálnych médií sa hádanky a iné intelektuálne výzvy stali ešte populárnejšími. Používatelia radi zdieľajú tieto typy hier so svojimi priateľmi a zisťujú, kto nájde najrýchlejšie riešenie.

Cieľom dnešnej hry je vyriešiť tento hlavolam presunutím iba zápalky. Na nájdenie správneho riešenia máte 10 sekúnd! Takže ste pripravení na túto výzvu?

Vyriešte hádanku 8+5=2 presunutím 1 zápalky

Dnešnou úlohou je krátka hádanka, ktorá vám umožní otestovať vašu inteligenciu a schopnosť riešiť zložité problémy. Vašou úlohou je opraviť rovnicu 8+5=2 presunutím jednej zápalky. Ale pozor, 95 % ľudí sa tam nedostane za menej ako 10 sekúnd!

Vyriešte hádanku 8+5=2 presunutím 1 zápalky
Vyriešte hádanku 8+5=2 presunutím 1 zápalky

Ak chceme vyriešiť tento typ hádanky, musíme sa riadiť informáciami, ktoré máme k dispozícii, a zamerať sa na hľadanie riešenia. Niekedy je najlepším spôsobom, ako vyriešiť hádanku, myslieť netradične a vyskúšať niečo, čo ešte nikto nevyskúšal. Takže ste pripravení na túto výzvu?

Aby sme túto hádanku vyriešili, musíme si precvičiť myseľ a vyskúšať svoju kreativitu. Je možné, že riešenie nie je zrejmé a my si musíme lámať hlavu, aby sme ho našli. Musíme pozorne sledovať informácie, ktoré máme k dispozícii, a sústrediť sa, aby sme dokázali nájsť správnu odpoveď. Takže ste pripravení na túto výzvu?

Objavte riešenie úlohy 8+5=2

Tvrdo ste pracovali na nájdení riešenia tejto výzvy a vaše odhodlanie na nás urobilo dojem! Riešenie tejto hádanky je také jednoduché, že 95 % ľudí naň nedokáže prísť za menej ako 10 sekúnd, pretože hľadajú niečo zložité! Takéto výzvy a hádanky sú veľmi populárne na stránkach sociálnych médií, ako sú Facebook, Twitter a Instagram.

Objavte riešenie úlohy 8+5=2
Objavte riešenie úlohy 8+5=2

Tu je pripomienka našej úlohy: opravte rovnicu 8+5=2 presunutím jednej zápalky. Riešenie je 8-6=2. Vyššie vidíte obrázok, ktorý podrobne vysvetľuje riešenie.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » IQ test » Dokážete opraviť rovnicu 8+5=2 presunutím jednej zápalky? 95 % ľudí sa tam nedostane za menej ako 10 sekúnd.