Dokážete získať šesť políčok pohybom troch zápaliek? Úlohou je nájsť riešenie za menej ako 45 sekúnd

V posledných rokoch sú medzi užívateľmi internetu veľmi obľúbené logické hry a hlavolamy. Intelektuálne výzvy, nazývané aj intelektuálne hry alebo logické výzvy, sú čoraz populárnejšie. Tieto cvičenia stimulujú myseľ a udržiavajú ju v kondícii. Tento článok navrhuje konkrétnu výzvu: IQ test – môžete získať 6 políčok posunutím 3 zápasov?

Tento typ testu, ktorý sa často vykonáva na sociálnych sieťach, je skvelým spôsobom, ako zlepšiť koncentráciu a logiku.

Úlohou je vytvoriť 6 štvorcov pohybom iba 3 zápaliek. Úloha nie je taká jednoduchá! Pred odpoveďou si dobre premyslite! Teraz sa pozrime, ako vyriešiť tento IQ test!

IQ test: presuňte 3 zápalky tak, aby vytvorili 6 políčok!

IQ testy a hádanky sú výzvy, ktoré si vyžadujú osobitnú pozornosť. Tento typ hry je zábavná aktivita, na ktorú sa môžete zabaviť stimulovať inteligenciu. V tejto hádanke, ide o presun 3 zápasov z počiatočného tvaru získate 6 štvorcov.

Presuňte 3 zápalky, aby ste získali 6 políčok
IQ test

Riešenie týchto problémov si vyžaduje dôkladnú analýzu každej situácie a hľadanie kreatívnych riešení. Cvičenie tohto druhu cvičenia vám to umožňuje otestuj svoju logiku. Musíme sa sústrediť, aby sme čo najlepšie využili svoje mentálne kapacity a čo najskôr našli riešenie.

Na vyriešenie tejto hádanky je potrebné sa sústrediť a použiť jej logiku. Každú situáciu musíte podrobne analyzovať a hľadať kreatívne riešenia. Stimulácia vašej inteligencie a testovanie vašej logiky sú hlavnými cieľmi tohto druhu hry.Intenzívna koncentrácia je preto nevyhnutná, ak chcete v tomto type výziev uspieť a nájsť riešenie čo najskôr.

Riešenie IQ testu

Riešenie je vysvetlené na obrázku nižšie.

Presuňte 3 zápalky, aby ste získali 6 políčok - riešenie
Riešenie

Chceli by sme poďakovať všetkým, ktorí sa podujali na túto výzvu a venovali čas a energiu hľadaniu riešenia. Odporúčame všetkým, aby túto výzvu zdieľali so svojím okolím na sociálnych sieťach, aby si túto náročnú hádanku mohlo užiť viac ľudí.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » IQ test » Dokážete získať šesť políčok pohybom troch zápaliek? Úlohou je nájsť riešenie za menej ako 45 sekúnd