Farby, ktoré privádzajú nezdary podľa vášho čínskeho astrologického znamenia

Pripravte sa na farby, ktoré môžu priniesť smolu podľa vášho čínskeho astrologického znamenia! Odhaľte tajomstvo, ktoré farby by ste mali vyhýbať a ktoré vybrať, aby ste priniesli šťastie do svojho života. Odvážte sa objaviť vplyv farieb na vašu náladu a energiu a zistite, ako ich správne využívať pre väčšiu harmóniu a úspech. Nechajte sa inšpirovať a prekročte hranice zvyčajného, aby ste našli svoju vlastnú cestu k šťastiu a blahobytu!

V čínskej kultúre hrá astrológia a farby dôležitú úlohu v každodennom živote. Niektoré farby sa považujú za šťastné alebo smolné v závislosti od vášho čínskeho znamenia zverokruhu. V tomto článku predstavíme farby, ktorým sa treba vyhnúť pre každé čínske astrologické znamenie, aby sme predišli nešťastiu.

Potkan: pozor na žltú

Ľudia narodení v znamení potkana by sa mali vyhýbať žltej farbe, ktorá je pre nich symbolom zrady a sebectva. Žltá je často spájaná so zlatom a bohatstvom, ale pre domorodcov potkanov môže táto farba priťahovať negatívne energie a spôsobiť hádky v ich profesionálnom a osobnom živote. Je lepšie obrátiť sa na jemnejšie odtiene ako ružová alebo svetlozelená, ktoré prinesú lásku a harmóniu.

Hovädzie mäso: červenému sa vyhnúť

Pre tých, ktorí sa narodili v znamení Byvola, červená farba predstavuje nebezpečenstvo, hnev a nadmernú vášeň. Akokoľvek je toto znamenie silné, musí si dávať pozor, aby nestratilo nervy, keď čelí životným prekážkam, a červená môže v tomto napätí zohrávať zosilňujúcu úlohu. Jednotlivci narodení v znamení Byvola budú mať prospech z uprednostňovania pastelových a neutrálnych tónov, aby prilákali šťastie a odpudzovali nešťastie.

Prečítajte si tiež:   Neprehliadnite tento víkend: Voda astrologické signály naznačujú vynikajúci čas!

Zelená na podporu prosperity

Zelená farba symbolizuje rast, regeneráciu a šťastie. Domorodci Byvol sa teda môžu na túto farbu spoľahnúť tým, že ju nosia v rôznych formách (oblečenie, doplnky, dekorácie), aby zvýšiť ich pozitívnu energiu a podporovať ich úspech vo všetkých oblastiach.

Farby, ktoré prinášajú smolu podľa vášho čínskeho astrologického znamenia
Farby, ktoré prinášajú smolu podľa vášho čínskeho astrologického znamenia

Tiger: Pozor na tmavomodrú

Ľudia narodení v znamení tigra by si mali dávať pozor na tmavé odtiene modrej, ktoré k nim priťahujú negatívne energie. Pre toto znamenie by ste sa mali vo všeobecnosti vyhnúť studeným a tmavým farbám, ako sú sivé alebo čierne tóny. Uprednostnite jasné farby, ako je oranžová a červená, aby ste si zlepšili náladu a vylepšili ducha dobrodružstva.

Králik: pozor na čiernu a hnedú

Pre domorodých králikov tmavé farby – najmä čierna a hnedá – prinášajú nešťastie a zmätok, niekedy v ich životných rozhodnutiach a dôležitých rozhodnutiach. Pre týchto jedincov je kľúčové, aby sa namiesto toho zamerali na svetlosť pastelových farieb, dokonale reprezentovaných odtieňom „Králik“, ktorý sa k rodákom zo znamenia Králika skvele hodí.

Prečítajte si tiež:   Dva astrologické znaky zakúsia od zajtra silnú túžbu po zmene!

Žiadny úplne čierny alebo hnedý vzhľad

Ak ste v znamení králika a oceňujete tmavé farby, môžete sa vyhnúť „totálnemu vzhľadu“ ich kombináciou s jasnejšími odtieňmi. Rozhodnite sa napríklad pre farebný top, ak máte na sebe čierne nohavice, alebo k tmavému outfitu pridajte svetlé doplnky.

Drak: uteč zelený a sivý

Aj keď sa zelená farba v Číne často spája so šťastím, pre domorodcov Draka tvorí nešťastnú kombináciu, najmä v kombinácii so sivou, ktorá symbolizuje vyhasnutú energiu. Pre týchto ľudí je lepšie uprednostňovať teplé a energické tóny, ako je červená alebo zlatá, aby sa stimulovala ich kreativita a vnútornú silu.

Had: dajte si pozor na biele

Pre ľudí narodených v znamení hada je biela farba synonymom smútku a osamelosti. V čínskej kultúre sa biela farba spája aj so smrťou a smútkom. Domorodci tohto znamenia sa môžu obrátiť na tmavé, tajomné farby, ako je fialová, alebo upokojujúce odtiene, ako je bledomodrá alebo morská zelená, aby podporili svoje duchovné a intelektuálne túžby.

Kôň: pozor na žltú a oranžovú

Domorodci koní by sa mali vyhýbať žltej a oranžovej farbe, pretože priťahujú stres a podráždenosť. Namiesto toho, aby sa nechali premôcť týmito negatívnymi emóciami, budú mať prospech z výberu odtieňov odvodených od modrej, najmä tyrkysovej a modrošedej.

Prečítajte si tiež:   Dva astrologické znaky zakúsia od zajtra silnú túžbu po zmene!

Koza: vyhnite sa jasnej červenej

Jasná červená môže prilákať príliš veľa jangovej energie pre domorodcov kôz, čo ich robí impulzívnymi a nepokojnými. Pre týchto ľudí je lepšie zvoliť jemnejšie, pokojné farby ako marhuľová, levanduľová či mätovo zelená.

The Monkey: buďte opatrní s tmavo fialovou

Hoci je tmavofialová farba zvodná a tajomná, môže priniesť smolu pre domorodcov Opice. Mali by uprednostňovať veselé a stimulujúce farby ako žltá, oranžová a ružová, ktoré im umožnia naplno prejaviť svoju kreativitu a intelektuálnu zvedavosť.

Kohút: Drž sa ďalej od tmy

Ľuďom narodeným v znamení kohúta čierna farba pripomína temnotu a chaos. Tejto farbe by sa malo čo najviac vyhýbať, pretože by mohla brániť ich osobnému a profesionálnemu rozvoju. S cieľom pestovať úspech a harmóniu sa domorodci tohto znamenia veľmi zaujímajú o trblietavé farby, ako je zlatá a strieborná, ako aj jasné a energické odtiene, ako je koralová červená a smaragdovo zelená.

Pes: dajte si pozor na svetlozelenú

Hoci zelená je vo všeobecnosti šťastná farba, môže priniesť smolu ľuďom narodeným v čínskom znamení psa. Svetlozelená v skutočnosti predstavuje stagnáciu, ktorá môže poškodiť ich osobný a profesionálny rozvoj. Psí domorodci by mali uprednostňovať stimulujúce farby, ako je oranžová a krémová, aby prilákali úspech a prosperitu v ich každodennom živote.

Prasa: vyhnite sa matnej hnedej

Pre tých, ktorí sa narodili v znamení prasaťa, je matná hnedá synonymom blokád a prekážok na ich ceste. Mali by uprednostňovať odtiene vyjadrujúce radosť a vitalitu, ako je tyrkysová, fialová či kráľovská modrá, aby sa posilnila ich dynamika a sebavedomie.

Poznanie a vyhýbanie sa nešťastným farbám podľa vášho čínskeho astrologického znamenia vás teda nielen chráni pred nešťastím, ale tiež priťahuje do vášho života pozitívne energie. Neváhajte teda prehodnotiť svoj šatník a výzdobu interiéru podľa svojho znamenia!

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Astrológia » Farby, ktoré privádzajú nezdary podľa vášho čínskeho astrologického znamenia