Iba géniovia dokážu nájsť riešenie za menej ako 17 sekúnd. Ako dlho potrebujete?

Pokúste sa vyriešiť túto číselnú a logickú hádanku za menej ako 17 sekúnd. Potrebujete len bystrú myseľ a logické uvažovanie. Skúste vyriešiť rovnicu a nájsť číslo, ktoré v nej nahrádza otáznik, pomocou tohto IQ testu.

IQ test: aké číslo chýba v tejto logickej pyramíde?

Aby sme vám trochu pomohli, odporúčame vám, aby ste boli pozorní, logickí a nehľadali komplikácie tam, kde nie sú. Je to na vás!

IQ test: aké číslo chýba v tejto logickej pyramíde?
IQ test: aké číslo chýba v tejto logickej pyramíde?

Ak ste sa v tejto matematickej hádanke stále zasekli, máme pre vás odpoveď. Táto hádanka je skvelým spôsobom, ako si otestovať svoj pozorovací zmysel a rýchle myslenie. Ak ste ešte nenašli odpoveď, pozrite si nasledujúci obrázok, aby ste si ho objasnili, ako aj sprievodné vysvetlenie nižšie.

Odpoveď na číselnú a logickú hádanku

Poskytneme vám vysvetlenie a tiež výsledok tejto číselnej a logickej hádanky. Ak ste nenašli riešenie, pozrite sa na výsledok a pokúste sa pochopiť, prečo ste nerozpoznali logiku. Získate tak dodatočný tréning na ďalšiu výzvu.

Riešenie testu IQ
Riešenie IQ testu

  • 2x9x3x8=324
  • 4x3x2=24
  • 2×4=8
  • Takže chýbajúce číslo je 8.

Číselné hádanky sú vynikajúce na precvičenie mysle. Okrem toho, že precvičujú mozog, sú zábavné a umožňujú relaxáciu. Ak chcete tento typ IQ testu vyriešiť viac podobných hádaniek, môžete zároveň vyzvať svojich priateľov a rodinu.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » IQ test » Iba géniovia dokážu nájsť riešenie za menej ako 17 sekúnd. Ako dlho potrebujete?