IQ test: ako urobiť rovnicu správnou presunutím len jednej zápalky? Dokážete nájsť riešenie za menej ako 15 sekúnd?

Testy IQ sú obľúbeným spôsobom testovania intelektuálnych schopností človeka. Môžu byť založené na matematike, logickom myslení alebo na kombinácii oboch.

Tieto testy môžu zahŕňať aj hádanky alebo rébusy, ktoré vyžadujú, aby používateľ vyriešil problém nájdením jedinečného riešenia. Úlohy IQ sú na sociálnych sieťach veľmi populárne a často sa zdieľajú s výzvou nájsť riešenie za menej ako 15 sekúnd.

Dnešnou hádankou dňa je mimoriadne zaujímavý IQ test, ktorý spočíva v správnom vyriešení rovnice 6-5=9 presunutím len jednej zápalky. Znie to ako nemožná úloha, ale je možné (so správnou tvorivou mysľou) ju zvládnuť za menej ako 15 sekúnd. Aké je teda riešenie?

Vyriešte IQ test: vyrovnajte rovnicu 6-5=9 presunutím jednej zápalky

Aby ste túto úlohu zvládli, musíte sa dobre pozorovať a sústrediť. Je možné, že to zvládnete za menej ako 15 sekúnd, ale budete musieť myslieť mimo rámca, aby ste našli riešenie. Aby bola rovnica správna, musíte presunúť jednu zápalku, aby ste našli riešenie. Aká je teda odpoveď?

IQ test: 6-5=9
Vyriešte IQ test: vyrovnajte rovnicu 6-5=9 presunutím jednej zápalky

Na splnenie tejto úlohy musíte využiť svoju myseľ a kreativitu. Venujte čas každému prvku skladačky a vyskúšajte rôzne riešenia, aby ste zistili, čo funguje.

Môže to trvať viac ako 15 sekúnd, ale ak sa budete sústrediť a nájdete správne riešenie, hádanku úspešne vyriešite.

IQ test: riešenie hádanky

Ste pripravení objaviť riešenie? Blahoželáme všetkým účastníkom, ktorí sa pokúsili absolvovať túto veľmi populárnu výzvu na sociálnych sieťach ako Twitter a Instagram. Ak vás zaujíma, ako toto riešenie vzniklo, nižšie sme pre vás pripravili obrázok, ktorý vám pomôže pochopiť. Riešenie je 8-5=3.

6-5=9 - riešenie
IQ test: riešenie hádanky
Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » IQ test » IQ test: ako urobiť rovnicu správnou presunutím len jednej zápalky? Dokážete nájsť riešenie za menej ako 15 sekúnd?