IQ test: ako vytvoriť 2 obdĺžniky pohybom dvoch zápaliek? Na úspech máte len 30 sekúnd

Mozgové hry a hlavolamy sú v posledných rokoch veľmi populárne najmä vďaka sociálnym sieťam, ktoré ich propagujú. THE intelektuálne výzvy sú tiež módne a umožňujú každému súťažiť s ostatnými. Medzi týmito intelektuálnymi hrami je IQ test jedným z najznámejších a pozostáva z pohybu 2 zápaliek tak, aby vytvorili 2 obdĺžniky. Je čas prijať túto výzvu a preveriť jeho logické schopnosti.

IQ test: presuňte 2 zápalky tak, aby vytvorili 2 obdĺžniky

IQ testy a hádanky sú zábavným spôsobom stimulovať tvorivé a logické myslenie. Činnosť, ktorá si vyžaduje veľkú koncentráciu, je presuňte 2 zápalky tak, aby vytvorili 2 obdĺžniky.

IQ test - presuňte 2 zápalky tak, aby vytvorili 2 obdĺžniky
IQ test: presuňte 2 zápalky tak, aby vytvorili 2 obdĺžniky

Aby sme uspeli v tejto výzve, je dôležité, aby sme mali dobré znalosti o geometrických tvaroch a obrazcoch. Musíme tiež pozorne sledovať dostupný priestor, aby sme určili ten najlepší pohyb. Okrem toho musíme dávať pozor na dôsledky umiestnenia zápasov a venovať čas analýze každého nášho konania. Tieto cvičenia môžu byť veľmi zábavné a zaujímavé, ale vyžadujú trpezlivosť a vytrvalosť.

Úspech v tejto výzve si vyžaduje veľkú koncentráciu a dobrú znalosť geometrických tvarov. Pred rozhodnutím musíte pozorovať dostupný priestor a starostlivo analyzovať dôsledky každého vykonaného pohybu. IQ testy a hádanky sú zábavné, ale dostať sa tam vyžaduje trpezlivosť a vytrvalosť. Na úspešné presunutie 2 zápaliek do 2 obdĺžnikov je potrebná dávka kreativity a logiky.

Riešenie IQ testu

Účastníci tejto výzvy si museli zapamätať definíciu štvorca, čo je konkrétny obdĺžnik, a pozrieť sa na obrázok nižšie, aby našli správne posunutie zápaliek.

IQ test - presuňte 2 zápalky tak, aby vytvorili 2 obdĺžniky - riešenie
Riešenie

Ďakujeme všetkým, ktorí prijali túto výzvu a strávili čas hľadaním riešenia. Ak sa chcete o túto skúsenosť podeliť s priateľmi a rodinou, odporúčame hráčom, aby zverejnili svoje skóre na sociálnych sieťach!

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » IQ test » IQ test: ako vytvoriť 2 obdĺžniky pohybom dvoch zápaliek? Na úspech máte len 30 sekúnd